Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.10.2019, 18:54   #191
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,306
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 29 min 21 s
Domyślnie

No na pewno nie to samo.Miałem R.O.R. przez godzinę w domu,jest fabrycznie bez ochraniaczy i podpinki.Taka bardziej na cieplejsze dni.A roughroad dla mnie bo mam na cały rok.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.10.2019, 21:00   #192
SikorP


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wa-wa
Posty: 192
Motocykl: NAT 2018, CRF 450L, Ducati Desert Sled
SikorP jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 42 min 43 s
Domyślnie

Roughroad to nie ROR. Mierzyłem dzisiaj oba zestawy.
ROR: laminat goretex, bez podpinek i ochraniaczy. Kurtka super lekka i ma sporo wentylacji. W porównaniu do Klima Latitude i Badlands jak piórko (Klim to zbroje robi). Wygodna, ale śjakoś tak wygląda na słabo zabezpieczającą przed przetarciami. Spodnie podobnie wygodne, ale nogawki na dole dla słonia chyba zrobione. O ile w kurtce czułem się dobrze to w spodniach już nie.
Roughroad: z zewnątrz cordura wewnątrz podpinka z goretex plus jakiś materiał regulujący temperaturę. Super wygodna i ergonomicznie bez zarzutu z jednym wyjątkiem - mało wywietrzników. Spodnie podobnie b.wygodne i solidne. Wywietrzniki standard.
W obu przypadkach spodnie w 3 wersjach długości krótkie/zwykle/długie. Kurtki tylko w jednej i tutaj podobnie jak w Klimie raczej dla szczupłych, czyli jak nie chcesz się gnieść w klacie będziesz miał za długie rękawy.
Generalnie pomierzyłem Klima i Rukki po kilka zestawów i teraz widzę odmienne filozofie przygotowywania ciuchów. O ile z zewnątrz bardziej mi się podoba pancerny Klim o tyle po włożeniu na siebie Rukka wydaje się wygodniejsza.

Tak wogóle to w ciągu ostatniego miesiąca mierzyłem chyba kilkanaście kompletów :-o i to co mogę z grubsza powiedzieć: każdy człek ma inną budowę, wiec mierzyć trzeba zanim kupisz, testy niewiele dadzą. Oprócz powyższych blockbusterów polecam zaś jako uniwersalne zestawy w cenie poniżej 3 tys. (niestety wszystkie bez gtx): Revit Sand 3, Held Hakuna/Matata 2, IXS Montevideo Air. A na lato kupiłem sobie Scotta Dualride DP ... bo fajnie w nim wyglądam ;-)

Ostatnio edytowane przez SikorP : 16.10.2019 o 21:10
SikorP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2019, 22:52   #193
Motomaniak


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Posty: 10
Motomaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 10 min 35 s
Domyślnie

Od roku posiadam Rukkę Energater (spodnie i kurtkę) jest jeden z droższych ubrań z oferty Rukki, chociaż tera zastąpił go model Exegal. Przejechałem w tym komplecie około 5 tys. km. Wcześniej miałem kilka kompletów, ale na zimno i deszcz nic lepszego. Zestaw jest zdecydowanie na chłodną pogodę, na upały raczej się nie nadaje. Najlepiej się go docenia w chłodne dni poniżej 20 st. Ubranie ma podpinkę materiału Outlast, który miał podobno zastosowanie kombinezonach kosmonautów, a jego zadaniem ma być magazynowanie ciepła, a następnie oddawanie go jak jest zimno. Nie działa to jak klima, ale działanie jest odczuwalne. Trójwarstwowy laminat Gore działa idealnie. Jedyną wadę jako widzę w tym zestawie to ochraniacz pleców, który jest wręcz mizerny - poziom pierwszy ochrony i do tego jest bardzo krótki. Ochraniacz ten irytował mnie do tego stopnia, że wywaliłem go i kupiłem kamizelkę ochronną Rukka Kastor 3, teraz jest idealnie.
Motomaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2019, 23:51   #194
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,369
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 19 godz 16 min 0
Domyślnie

Motormaniak...hmm znam jednego z Wawy. Pomyśl nad innym nickiem. Zdrowia
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2019, 14:44   #195
SikorP


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wa-wa
Posty: 192
Motocykl: NAT 2018, CRF 450L, Ducati Desert Sled
SikorP jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 42 min 43 s
Domyślnie

Dobre ceny na kurtki Revit Sand 3: https://allegro.pl/oferta/revit-sand...tor-8595565304
SikorP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2019, 07:34   #196
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Kupiłem komplet Rev'it Defender Pro GTX. W sumie pojechałem po Held-a Hakuna/Matata II bo przede mną pierwszy sezon na Afryce i turystyku w ogóle więc nie mierzę na razie dalej poza Polskę aby się obyć ze sprzętem więc nie chciałem przeinwestować w ciuch. Ale okres zimowy nie sprzyja pełnej rozmiarówce i kolorystyce w sklepach. Jestem dość szczupły, średnio wysoki (183) i nie mogłem dobrać kompletu. I tak szukając niedrogiego Held-a trafiłem na Rev'it-a. Najpierw przymierzyłem jakąś kurtkę w cenie zbliżonej do Hakuny (i okazało się, że najlepiej leży na mnie rozmiar S - wcale nie miał za krótkich rękawów czego się zwykle obawiam) ale spodnie do kompletu mieli tylko M i L, poza tym były takie 'baloniaste'. Zaproponowali domówienie rozmiaru S na za tydzień. Wychodząc na manekinie natknąłem się na ten Defender Pro i bardzo spodobały mi się spodnie. Były w rozmiarze S. Przymierzyłem, potem kurtkę i jak zobaczyłem w lustrze jak to leży to wynegocjowałem przyzwoitą zniżkę mówiąc, że kupię na miejscu i wyszedłem ze sklepu z ciuchem na wieszaku . Byłem w nim już na testach nowej Afry 1100. Jeździłem 4 godziny w temperaturze ok 5-6 stopni po Wawie i obwodnicy. Pod spodem wyłącznie bielizna termiczna. W mieście było idealnie ciepło (wszystkie otwory pozamykane), przy prędkościach 'autostradowych' czuło się trochę chłodu - pewnie by się jakaś cieplejsza bielizna przydała. Na razie jestem bardzo zadowolony. Będę relacjonował.

Wniosek: mierzcie te ciuchy wszystkie. W życiu bym nie wpadł aby w ciemno dla siebie zamówić S a okazało się, że najlepiej pasuje. Nie lubię jeździć w 'balonach' i bez mierzenia pewnie by mi się nie udało tak dobrać. I jest dodatkowa motywacja aby nie przytyć
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2019, 14:58   #197
Palnik


Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Gliwice
Posty: 145
Motocykl: CRF 1000D
Palnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 8 godz 32 min 51 s
Domyślnie

Mam do Was pytanie : czy ktoś juz używał Revit'a Dominator ? stoję przed dylematem a chcę kupić kurtkę z laminatem ( jedną z membraną odpinaną mam ). I dlatego do kompletu teraz zdecydowałem się na laminat. Mierzyłem Klim Badlands - ale to nie jest to , czlowiek sie w tym ruszać nie może . ciężki , bardzo sztywny , odpada. Latitude jest OK. No ale pojawił się Revit i on mi się podoba
Palnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2019, 15:50   #198
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 43 min 47 s
Domyślnie

Chyba muszę cię zmartwić, bo mam wrażenie że wszystkie ubrania z Goretex Pro (czyli 3-wartswowy laminat) są zasadniczo cięższe i sztywniejsze z powodu budowy laminatu.

Nie przymierzalem tego Rev'ita, ale jeśli Klim jest dla Ciebie za cieżki i sztywny, to kiepsko to widzę.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2019, 15:51   #199
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 8 min 6 s
Domyślnie

Dwulaminat lżejszy u bardziej miękki.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2019, 16:10   #200
Palnik


Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Gliwice
Posty: 145
Motocykl: CRF 1000D
Palnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 8 godz 32 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Chyba muszę cię zmartwić, bo mam wrażenie że wszystkie ubrania z Goretex Pro (czyli 3-wartswowy laminat) są zasadniczo cięższe i sztywniejsze z powodu budowy laminatu.

Nie przymierzalem tego Rev'ita, ale jeśli Klim jest dla Ciebie za cieżki i sztywny, to kiepsko to widzę.
Jeżeli porównam Badland i Latitude z Klim to jest wielka różnica w sztywności no i wadze. Takie sa moje odczucia . Mierzyłem obie , Revita też mierzyłem i jest porównywalny do Latitude. Zależy mi na opinii użytkownika , poznanie za i przeciw . Jestem prawie zdecydowany ... ale to jest jeszcze prawie . A nie na 100 %
Palnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kurtka/spodnie STR Graffiti Marcin SF Ciuch Afrykańczyka 12 16.06.2009 23:34
spodnie kurtka RIDER fazi Ciuch Afrykańczyka 21 22.01.2009 20:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.