Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.01.2020, 08:08   #951
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

W trudnym terenie oba kloce po 250kg przegrywają tak samo, różnica między nimi to błąd pomiarowy +/- 1 metr

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2020, 09:30   #952
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 15 s
Domyślnie

Te wszystkie testy to dla mnie jedno wielkie pieprzenie. Każdy ze współczesnych motocykli advenure jest naprawdę zajebisty, KAŻDY. Różnice między nimi oczywiście są i całe szczęście. Jeden będzie kochał 160KM w pomarańczy a drugi DCT w hondzie. Takie testy to trochę sztuka dla sztuki. Trzeba to robić aby było o czym pisać a i tak każdy wybierze co mu się podoba i na co go stać. Bardzo mi się podoba moja nowa CRF, choć zrobiłem na niej dopiero 150km i niewiele o niej mogę powiedzieć ale jakbym kupić GS-a też bym go kochał tak jak Multistradę czy Tigera. Dla większości użytkowników takie różnice na jakie oni w tym teście zwracają uwagę są nie do wyczucia i nie mają żadnego znaczenia.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2020, 09:59   #953
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 51 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Te wszystkie testy to dla mnie jedno wielkie pieprzenie. Każdy ze współczesnych motocykli advenure jest naprawdę zajebisty, KAŻDY. Różnice między nimi oczywiście są i całe szczęście. Jeden będzie kochał 160KM w pomarańczy a drugi DCT w hondzie. Takie testy to trochę sztuka dla sztuki. Trzeba to robić aby było o czym pisać a i tak każdy wybierze co mu się podoba i na co go stać. Bardzo mi się podoba moja nowa CRF, choć zrobiłem na niej dopiero 150km i niewiele o niej mogę powiedzieć ale jakbym kupić GS-a też bym go kochał tak jak Multistradę czy Tigera. Dla większości użytkowników takie różnice na jakie oni w tym teście zwracają uwagę są nie do wyczucia i nie mają żadnego znaczenia.
wystarczy obejrzeć testy jednego gościa (testera) wszystkich motocykli jakie testował i o dziwo zawsze jest mega zadowolony i zawsze znajdzie jakieś tam wady.

takie testy są mało istotne dla osób już dobrze zorientowanych w temacie ale jest duuuża grupa przyszłych motocyklistów i tutaj raczej jest kierowany ten przekaz.... bo każdy z nich tak naprawdę szuka tylko potwierdzenia swojego własnego wcześniejszego już wyboru no i po teście znajdzie

chyba sugerowanie się czyjąkolwiek opinią a nie swoją własną duu.pą na siedzeniu przyszłego motocykla nie ma większego sensu. Chociaż w opinii profesjonalnego "testera" każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, niektórych się zwyczajnie lubi i chętnie ogląda... jak np. wyprawa CRF na Nordkapp czy do Kirgistanu co innego, że można to zrobić KAŻDYM innym motocyklem i mieć podobne pozytywne wrażenia z wyprawy
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2020, 10:08   #954
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 15 s
Domyślnie

Zgoda. Ja wybrałem Hondę bo lubię tą markę (motocykle), nie zawiodłem się na CBR którą mam - jest to właściwie motocykl bezobsługowy (co innego KTM - awaria goniła awarię, serwis w Warszawie - nazwanie go dratycznym to byłby wielki komplement), kibicuję Marquezowi i Hondzie w MotoGP i świadomie chciałem mieć DCT. Nie wybieram się tym w błoto po pachy, choć mam ambicję pojechać na Wschód. I tak jak piszesz - obejrzałem trochę testów i utwierdziły mnie w wyborze Czy słusznym - czas pokaże.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2020, 12:07   #955
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
W trudnym terenie oba kloce po 250kg przegrywają tak samo, różnica między nimi to błąd pomiarowy +/- 1 metr
TRUE ! A wie kto probowal Lesne sciezki, szutry, nie za grzaska ziema - jest git. Nie mowiac o slabym asfalcie i podobnych atrakcjach turystyki "bliskiej cywilizacji". Ale ciezki teren to nie sa szutry Panowie. I nie do tego afra jest stworzona. Waga i klockowatosc robi swoje. Oczywiscie kazdy ma prawo sprobowac, mi sie odechcialo po czwartym podnoszeniu 250 kg motocykla w czasie jakich 40 minut pajezdki. Na upartego i harleyem w bloto wjedziesz, i jak sie uprzesz to pewnie przejedziesz - z pomoca kumpli, mordujac siebie i pomagajacych Ci kolegow do stanu przedzawalowego. Dla kogos bedzie to pewnie fun, ale dla wiekszosci.. nie sadze.
Turystyka "jakimis tam jednak szlakami" - to jest Afry srodowisko, ale nie ciezki teren. Nie mowiac ze jest to moto o wysokim stopniu uniwersalnosci co bardzo sobie cenie. I dlatego ja wybralem, bo i na codzien, i na autostrady (tez nie lubie), i lokalne drozki, i szutry i lekki teren, i lokalne wypady wokol komina, i dalekie wyprawy - daje rade. Poziom uniwersalnosci bardzo wysoki, ale szybko wychodza tez ograniczenia ze wzgledu na rozmiar, wage itd. A wtedy albo to akceptujesz (to ja teraz) bo uniwersalnosc oznacza ze specjalistyczny sprzet w danym zastosowaniu zawsze bedzie lepszy. Albo kupujesz drugi, trzeci, czwarty "specjalistyczny" motocykl (to ja w przyszlosci)... majac caly czas uniwersalna afre w garazu.
Przy obecnym ksztalcie Afryki moim zdaniem porownywanie do GSa jest jak najbardziej uzasadnione. Tu czy tam podsmiechujki z Gejesa ale obecna Afryka to aktualnie ten sam segment sprzetu kierowany do tego samego klienta. Rozni sie producent, cena (nieznacznie juz) i detale.

W zeszlym roku mieszkajac jeszcze w Warszawie widzalem kiedys scenke jak pod Hiltona podjechalo na nocleg 4 jezdzcow z Niemiec na duzych gieesach, okufrowani, oszpejowani, wszystko najwyzsza polka. Sprzetu i jego ilosci jak na miesiac przetrwania w dalekim stepie. I wszystko nowiutkie, nie uzywane... No i noclegi w Hiltonie. Troche mi sie to gryzie, w moim odczuciu nie tak wyglada "adventure", no ale to ja. Czasy sie zmieniaja, klienci tez, nie mnie to oceniac. Nowej oszpejowanej afryki pod Hiltonem jeszcze nie widzialem, ale mam swiadomosc ze to kwestia czasu.
I nie jest to wina producenta, to klient chce TAKIEGO sprzetu, bo jest adwenczer. No to sie mu taki sprzet za ciezkie diengi oferuje. Klient zadowolony, producent tez, i jest gitara.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2020, 12:21   #956
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,085
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 8 godz 17 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
No i noclegi w Hiltonie. Troche mi sie to gryzie, w moim odczuciu nie tak wyglada "adventure", no ale to ja.
Może byli w połowie trasy i chcieli wziąć porządny prysznic...?!
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2020, 12:42   #957
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 20 godz 31 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
Może byli w połowie trasy i chcieli wziąć porządny prysznic...?!
W połowie trasy ... do Starbucks'a.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2020, 12:43   #958
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

histeryzujecie z tym "terenem".
Nie jest to motor do zabawy na torze ani do przepraw pt. 30 km w jeden dzien, chociaż na Barbarze sobie czasem poskaczę na lekko.
motocykle, które nadają się w ten słynny teren trzeba w ten "teren" dowieźć na lawecie, albo męczyć się na dojazdowkach (I zabierać często olej i narzędzia żeby zrobić przegląd).
Pewnym kompromisem są lekkie duale, ale znowu: kosztem mniejszego umęczenia się w "terenie" tracimy na komforcie na dojazdach i ładowności.

A do dużego BMW można NAT porównywać wyłącznie na asfalcie i szutrach. Bo motor jest cięższy, trudniej go przeserwisowac w czarnej dupie, łatwiej też uszkodzić bez możliwości naprawy (cycki, kardan).


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2020, 13:15   #959
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 51 min 57 s
Domyślnie

pewnie nie unikniemy porównań ja od 2004 roku z niewielkimi przerwami tak w sumie z 2-3 lata miałem tylko BMW w tym niemal 12lat te straszne GS'y i mi się zwyczajnie znudziły a CRF to umówmy się taka świeżynka ładna laska z wszystkim na miejscu ale "młoda jeszcze i pusta trochę" chociaż "lekkości" i urody producent nie pożałował to jak trzeba będzie zrobić mega zakupy i zatargać to wszystko do domu to będzie stękać i narzekać, że za ciężko, że za daleko i poco i takie tam.... a cycata bawarka bez zająknięcia wrzuci na bary i zrobi co trzeba
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2020, 13:45   #960
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Ja jeszcze dodam od siebie: często na reklamach i testach motocykli adv jeździ jakiś prze-koks i pokazuje swoje umiejetności jazdy na materiałach promocyjnych. Oczywiście, da się dużym motocyklem poszaleć w terenie, poskakać, porobić jakieś triki.
Ale to nie są jednak normalni ludzie.
Jakoś nie widzę w głowie normalnego człowieka, na zadupiu, co motocyklem 250kg + kufry zrobi połowę tego co z reklam lub kursów offroad.
Jak się jest gdzieś daleko, to jednak działa jakiś bezpiecznik w głowie. Jak coś się odwali glupiego, to jest szansa, że zostaniemy sami, połamani pod tym motocyklem

"Pewnym kompromisem są lekkie duale, ale znowu: kosztem mniejszego umęczenia się w "terenie" tracimy na komforcie na dojazdach i ładowności."

Tutaj największym problemem był dla mnie brak ochrony przed wiatrem. (Chciałbym rozwiazać to teraz jakąś sprytną owiewką, podnoszoną na asfalt). Jak raz był mega silny wiatr w Serbii, w ryj, to jadąc 80-90km/h była walka i zakwasy na brzuchu kolejnego dnia Na Afryce nawet nie wiedziałem o istnieniu takiego problemu.
Co do samej prędkosci, to nie widzę żadnej rożnicy. Afryką zawsze jeździłem prędkością przelotową 120km/h (może tu jest problem, bo jeździłem jak dziadek :S), teraz XR z racji braku ochrony przed wiatrem to 110km/h jest raczej maksem przy jako takim komforcie - ale liczę na owiewkę. Chyba jedynym problemem są 125ccm i ich prędkości przelotowe. Jak już 250ccm się rozpędzi do tego 120km/h i utrzyma cały dzień to jest dla mnie ok.

No i zaleta duzego motocykla to ta przestrzeń ładunkowa. Na Afryce dało się latwo dać sakwy na tył, male na przód, tankbag i torbe z tyłu. I jeszcze był schowek na narzędzia. W XR czy DR jest tylko mały tankbag, 2 małe sakwy po 17l i worek z tylu 40l. Do tego plecak. No ale to spokojnie wystarcza na wyprawę: namiot, jedzenie, kuchnia, buty trekingowe, zapas ubrań na kazdą pogodę, 3l oleju i lustrzankę w duzym gąbkowym pudelku. W drodze powrotnej znalazło się miejsce na 6 butelek raki, kilogram kawy i jakieś zakupione bzdety.

Zawsze mnie zastanawia co pakują ludzie do moto (tankbag, 3 kufry, na kufrach bocznych małe torby a przed centralnym kufrem jeszcze duży worek) szczególnie jak i nocują po hotelach i jadą sami na tym moto

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rosja w 2020 bez wizy zz44 Kwestie różne, ale podróżne. 1 16.12.2018 22:42
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 10:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.