Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.01.2020, 20:49   #71
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 237
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 38 min 45 s
Domyślnie

Dzięki za wpisy, każdy jest cenny. Muszę jechać do sklepu stacjonarnego, bo nie wiem nawet w jaki rozmiar mam mierzyć .... nie lubie tej firmy bo lecieli w kulki z samochodem jaki posiadam ale sklep moto ma niezłe opinie i chyba tam się przejadę http://motocykle-karmot.pl/27-kaski-szczekowe Może zrobię jakąś początkową przymiarkę. Ja wiele rzeczy kupuje przez internet, zwłaszcza teraz jak sami piszecie, kupuje się zwroty często za darmo są, to czemu nie? raczej tak nie robie bo mi wszystko pasi jak zamawiam ale komfort psychiczny jest. Dodatkowo jakby tak cżłowiek czasem pozbierał wszystek czas jaki stracił na dojazd i oglądanie czegokolwiek, to w internecie ma podane na tacy. Rzeczywiście w domu bym w tym siedział cały wieczór na łbie no ale muszę się czegoś zaczepić, czasami jak czegoś szukam to dwa - trzy wieczory człowiek straci ale ma jakies rozeznanie w temacie, a tu zerowe. Najlepiej by było coś wiedzieć i udać się do jakieś wielkiego sklepu gdzie jest dużo kasków i sprzedawca dupy by nie zawracał, wtedy człowiek by na spokojnie macał i mierzył, jakaś galeria kasków
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2020, 21:55   #72
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 237
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 38 min 45 s
Domyślnie

Kupiłem kask HJC IS-MAX II, umówilem się z gościem, że jak mnie będzie gryzł to oddam w poniedziałek ale dziś godzine w nim siedziałem i jest ok, w sumie od razu czułem, że będzie okej. dziękuje Wam, za sugestie, bo tak to bym się spinał w sklepie, a tak to od razu powiedziałem jak to widzę.

Jeszcze jest jedna kwestia, jakbyście opisali, doradzili. Ten kask nie ma tzw pinlock, ale można go dokupić, gość w sklepie mówił, że jest dedykowany, że teraz wchodzi nowe model kasku i mogę za jakiś czas już nie dokupić do mojego kasku, bo w tym nowym prawdopodobnie, nie będzie kompatybilny z tym obecnym. Rzeczywiście tak jest? Nie wiem jak to działa, czy dobrze działa itp, nie mam doświadczenia, około 140zł to kosztuje, kupić na zaś? Oglądałem przed chwila ze trzy filmy o tym, ale ja liczę na mega praktyczne sugestie od Was
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2020, 22:00   #73
Bulla


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Wejherowo
Posty: 50
Motocykl: było Viadro 125 , był NC750x jest Nat 18 dct
Przebieg: 17500
Bulla jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 25 min 58 s
Domyślnie

Kupuj pinloka
Bulla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2020, 23:41   #74
cris
 
cris's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Śliwice
Posty: 35
Motocykl: RD07a
Przebieg: za mały
cris jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 2 godz 22 min 53 s
Domyślnie

Kupuj póki możesz. Nawet jeśli później też będzie dostępny, to przyda się szybciej niż mogłoby się wydawać.
cris jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2020, 23:55   #75
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 0
Domyślnie

Najlepiej przymierzyć w stacjonarnym, a potem kupić przez net.
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2020, 00:36   #76
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 237
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 38 min 45 s
Domyślnie

W takim razie kupie. A stosujecie jakieś płyny na szybę żeby nie parowała? Niby pinlok na chłodniejsze dni ale nawet teraz w domu człowiek kask ubierze, duszno, oddycha to szyba potrafi zaparować, wiadomo mozna trochę uchylić, a u mnie jeszcze okulary dochodza, to tak przy okazji pytam, może zdziwiam.

Gosc w sklepie mówil, ze niby pinloka mozna odpiąć ale później juz cięzko go dobrze drugi raz zamocowac, prawda?
sysiek300 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2020, 01:04   #77
cris
 
cris's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Śliwice
Posty: 35
Motocykl: RD07a
Przebieg: za mały
cris jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 2 godz 22 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sysiek300 Zobacz post
W takim razie kupie. A stosujecie jakieś płyny na szybę żeby nie parowała? Niby pinlok na chłodniejsze dni ale nawet teraz w domu człowiek kask ubierze, duszno, oddycha to szyba potrafi zaparować, wiadomo mozna trochę uchylić, a u mnie jeszcze okulary dochodza, to tak przy okazji pytam, może zdziwiam.
Właśnie od tego jest pinlock żeby ci szyba nie parowała. Jak chcesz się bawić w płyny, pasty etc. to nie wydawaj kasy na pinlocka. Jeśli nie chesz się bawić i chcesz, żeby po prostu nie parowało -> pinlock.
Gwoli jasności - to nie jest tak że w ogóle nigdy pinlock nie zaparuje. To akurat zależy od wielu czynników, natomiast pinlock w odróżnieniu od smarowanej szyby zaparuje wolniej i odparuje szybciej, u mnie np. wystarczy delikatnie na chwilkę uchylić szybkę.

Cytat:
Napisał sysiek300 Zobacz post
Gosc w sklepie mówil, ze niby pinloka mozna odpiąć ale później juz cięzko go dobrze drugi raz zamocowac, prawda?
Jak dwa i pół roku temu założyłem pinlocka do świeżo kupionego HJC IS17 tak do tej pory nie miałem potrzeby go zdejmować Więc nie wiem i się nie wypowiem żeby nie siać zamętu.
cris jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2020, 10:15   #78
honda_honda

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 500
Motocykl: nie mam AT jeszcze
honda_honda jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 22 godz 14 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sysiek300 Zobacz post
W takim razie kupie. A stosujecie jakieś płyny na szybę żeby nie parowała? Niby pinlok na chłodniejsze dni ale nawet teraz w domu człowiek kask ubierze, duszno, oddycha to szyba potrafi zaparować, wiadomo mozna trochę uchylić, a u mnie jeszcze okulary dochodza, to tak przy okazji pytam, może zdziwiam.

Gosc w sklepie mówil, ze niby pinloka mozna odpiąć ale później juz cięzko go dobrze drugi raz zamocowac, prawda?
Jeżeli nosisz okulary to pinlok niewiele Ci pomoże. Ja też nosze okulary i choć mam kask z pinlokiem to i tak często muszę uchylać wizjer bo okulary mi paruja
honda_honda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2020, 16:10   #79
krajcar
 
krajcar's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Wrocław
Posty: 55
Motocykl: CRF1000L
krajcar jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 23 godz 4 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał honda_honda Zobacz post
Jeżeli nosisz okulary to pinlok niewiele Ci pomoże. Ja też nosze okulary i choć mam kask z pinlokiem to i tak często muszę uchylać wizjer bo okulary mi paruja


Jako okularnik używający kasku z pinlockiem polecam żel antyfog z Decathlonu do okularów. Działa długo i skutecznie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej."
- Andrzej Stasiuk, Jadąc do Babadag
krajcar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2020, 16:58   #80
honda_honda

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 500
Motocykl: nie mam AT jeszcze
honda_honda jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 22 godz 14 min 19 s
Domyślnie

Dzięki , muszę wypróbować
honda_honda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
RD03 po umyciu zgasł przedni garnek Widmo80 Układ elektryczny i zapłonowy 19 23.11.2016 21:35
Fajny chinol dabal Kaski 11 07.05.2016 16:58
Zaproszenie na Fajny Bal Karnawałowy Ivi Imprezy forum AT i zloty ogólne 84 29.01.2013 01:27
zapowiada się fajny test :D ex1 Inne tematy 28 08.07.2012 01:42


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.