Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki

Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki– tylko oryginalne rozwiązania!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.02.2010, 18:14   #11
rubin
Afryka zawsze w sercu i na tatuażu :)
 
rubin's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Bytom
Posty: 631
Motocykl: BMW F800GS
Przebieg: 29167 M
rubin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 12 godz 28 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pratowasik Zobacz post
Jak już o klejeniu, mnie też to czeka. Jaką żywicą to robicie?
ja po żeglarsku:
mata szklana odpowiednio docięta, potąkana w żywicy epoksydowej, do tego utwardzacz.
Ważne żeby cale włókna były "zatopione" żywicą.
Taki "wywar" naklejasz na miejsce (plastik) i czekasz modląc się żeby skleiło

Po wyschnięciu delikatny lub mocniejszy szlif.

ważna sprawa żeby dobrać odpowiednią ilość utwardzacza...żeby nie "zagotowało" plastiku
__________________
Jazda na dwóch kółkach jest jak chodzenie po bagnach - bardzo wciąga.
rubin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2010, 18:27   #12
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

Przy epoksydowych żywicach jest to mniejsze ryzyko
Można śmiało użyć poliestrowej żywicy - bardziej reaguje z plastikiem (to akurat na plus), tyle, że jest mniej wytrzymała.

Co do żywicy - nie każda się nadaje. Rozglądnij się za jakimś epidianem np. Epidian 5 (lub 52 - jest rzadszy i lepiej się przesącza) a do tego utwardzacz Z-1.

Kolejna sprawa to dobre przygotowanie powierzchni, można ją przejechać najpierw benzyną dla odtłuszczenia, a potem acetonem techniczym "aby naruszyć lekko strukturę". Aceton rozpuszcza ABS, więc delikatnie z tym, ale głównie chodzi o to, abyś spowodował pory w podłożu).

Nie pamiętam teraz symbolu, ale była jedna taka fajna żywica (Ciech Sarzyna ją robi) jaka była dość elastyczna - musisz się przekopać lekko przez ofertę.

Co do "grzania" i ilości utwardzacza ... jak za duże jest stężenie w jednym miejscu żywicy to i tak będzie się gotować.

Nie jestem tylko przekonany do maty - wolę tkaninę osobiście, łatwiej i lepiej się przesącza, mniej baniek powietrza pozostaje, fakt, że trzeba trochę więcej warstw nałożyć jej, ale zawsze to lepiej jest przesączone niż mata.
Można nabyć w samochodowym jakiś zestaw do napraw (lub na allegro), tam jest mata nasączona już (najczęściej wraz z żywicami poliestrowymi - poznasz od razu, bo śmierdzi ).
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2010, 18:37   #13
Pratowasik
"A w nocy, Szatana przyjąć dłoń"
 
Pratowasik's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Wronki
Posty: 88
Motocykl: lc8
Pratowasik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 13 godz 18 min 34 s
Domyślnie

Dzięki Ramirez, rzeczowo i na temat, o to mi chodziło.
Pratowasik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2010, 15:39   #14
Dzinoafro
 
Dzinoafro's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Cieszyna /Strzyżów
Posty: 54
Motocykl: RD07
Dzinoafro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 15 godz 43 min 3 s
Domyślnie

Jak byście potrzebowali to świadczę usługi spawania plastików wszelkiego rodzaju

ABS, PC-ABS,PP,PPT2X, PA, I INNE
Dzinoafro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2010, 18:54   #15
mizoko
 
mizoko's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: jestem ze wsi ...Skołyszyn k. Jasła
Posty: 46
Motocykl: r 850 gs
mizoko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 5 godz 22 min 53 s
Domyślnie

powiem tyle -słuchajcie co Ramirez mówi bo dobrze mówi -wódki mu dać.Spawanie nie zawsze wychodzi a przyczyn jest wiele ( plastiki w motórach są cienkie trza ucelować elektrodę, temperaturę itd. itd.). Klejenie żywicami wychodzi znacznie lepiej i jest mocne. Mówią ,że żywica "odparza"się od plastiku - mnie się to nie trafiło, reklamacji nie miałem(chyba ,że ktoś wyglebi tak że nawet blacha z Rudego 102 by nie wytrzymała).Co by piany w temacie nie bić - zgadzam się Ramirezem
mizoko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2010, 20:13   #16
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzinoafro Zobacz post
Jak byście potrzebowali to świadczę usługi spawania plastików wszelkiego rodzaju

ABS, PC-ABS,PP,PPT2X, PA, I INNE
a XRV ? bo tamtych modeli nie znam
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2010, 19:36   #17
rubin
Afryka zawsze w sercu i na tatuażu :)
 
rubin's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Bytom
Posty: 631
Motocykl: BMW F800GS
Przebieg: 29167 M
rubin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 12 godz 28 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzinoafro Zobacz post
Jak byście potrzebowali to świadczę usługi spawania plastików wszelkiego rodzaju

ABS, PC-ABS,PP,PPT2X, PA, I INNE
to może wiesz jakiej elektrody [materiału] użyć do zespawania szyby oryginalnej MRA
Co to za plastik?

albo gdzie znaleźć jakąś "tablice platików" z symbolami

Tylko nie mów jak Kaczyński, że wiesz ale nie powiesz
__________________
Jazda na dwóch kółkach jest jak chodzenie po bagnach - bardzo wciąga.
rubin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2010, 20:29   #18
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

Rub1n, wątpie aby Dzino powiedział - i to nie jest wcale złośliwość, ale on z tego żyje
tak samo ja nie powiem wszystkiego o żywicach co potrzeba wiedzieć

Trzeba dać swoim zarobić i tym samym wspierać naszych rodzimych a nie imperialistów i masonów
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2010, 21:00   #19
rubin
Afryka zawsze w sercu i na tatuażu :)
 
rubin's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Bytom
Posty: 631
Motocykl: BMW F800GS
Przebieg: 29167 M
rubin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 12 godz 28 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Rub1n, wątpie aby Dzino powiedział - i to nie jest wcale złośliwość, ale on z tego żyje
tak samo ja nie powiem wszystkiego o żywicach co potrzeba wiedzieć

Trzeba dać swoim zarobić i tym samym wspierać naszych rodzimych a nie imperialistów i masonów
Spoko, fajnie by było gdyby się kolega Dzino podzielił wiedzą Ale jak nie powie to i tak dojdę [albo i nie ] metodą prób i błędów co to za materiał.
(choć szkoda bo w sumie forum chyba po to jest żeby pomagać i wymieniać się doświadczeniami, spostrzeżeniami i praktyką-zresztą, co jak co ale konkurencji żadnej nie stanowię bo sam jedynie dla siebie chałupniczo odrestaurowuje co zepsułem ).

Dziś przyszła nowa szybka, więc starą albo zmarnuję, albo ją zespawam.
Narazie kieruję się zapachem przy topieniu szybki i tym w jaki sposób się topi. Na pewno pachnie inaczej niż ABS ...
... w takim razie zostaje mi jeszcze około 22 rodzajów plastiku, które dostałem w komplecie. ) i będę je topił i wąchał oraz wspawywał - może się któraś przyklei ::
w ostateczności ... skorzystam z ... żywicy )

Jeśli bym nie kupił spawarki i nie zaczął się sam bawić spawaniem mojej starej owiewki,(a teraz szybbki) to może bym skorzystał z usług spawalniczych kolegi (bo w końcu po to zakłada się firmę, żeby "usługiwać" i kasować-zarabiać).

Ale z drugiej strony po to forum, żeby innym "zielonym" pomagać

...może będę mało oryginalny, ale z pomocą w identyfikacji materiału szybki przyszli mi Niemcy ... i ich solidność w dokumentacji:
http://www.mra.de/html/de/Download/P...090512_N17.pdf
- strona 4 w/w dokumentu

po przeczytaniu tego co mam na szybie, przeszukałem net i wyszło, że firma MRA produkuje szybki moto z materiału PMMA, czyli Poli (metakrylan metylu) - inaczej mówiąc: akryl glas , albo pleksa chyba nie przekręciłem. Zresztą jak zwał tak zwał

Dodatkowo dwie panie z uniwersytetu chyba z Wrocka pomogły mi za pomocą tabeli nr 2:
http://www.cen.uni.wroc.pl/teksty/identyfikacja.pdf
zidentyfikować rodzaj materiału poprzez torturę przypalania lutownicą iż zapach przypomina zmywacz do paznokci

oraz polibuda szczecińska (odnośnie temperatury topnienia - wyższa niż ABS - bo z tym materiałem porównywałem - mocniej trzebabyło przytopić ) tabela 1 :
http://www.ztp.ps.pl/download/laborki/01.pdf

nie ukrywam swej radości, że w ten sposób znalazłem odpowiedź na postawione przez siebie pytanie

[autor tego posta ma nadzieję, iż nie naraził żadnego z forumowiczów na straty materialne, ani też duchowe. Podczas swoich prób z lutownicą ( z certyfikatem CE), nie został skrzywdzony... za bardzo ... żaden plastik, czy też owiewka, ani szybka. Natomiast prawie wszystkie wymienione w w/w poście nazwy własne są fikcyjne bądź zmyślone, a ich zbieżność z nazwami występującymi w Wikipedii bądź internecie jest jedynie przypadkowa.]
__________________
Jazda na dwóch kółkach jest jak chodzenie po bagnach - bardzo wciąga.

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 16.02.2013 o 12:13
rubin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2010, 22:46   #20
rubin
Afryka zawsze w sercu i na tatuażu :)
 
rubin's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Bytom
Posty: 631
Motocykl: BMW F800GS
Przebieg: 29167 M
rubin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 12 godz 28 min 31 s
Domyślnie

nie no spoko rozumiem , tyle że dla mnie akurat w tej sprawie to kwestia kombinowania z ciekawości i dla doświadczenia, bo i tak nie chciałem spawać/naprawiać u kogoś.(oraz nie oczekiwałem sekretu zrób tak i tak: step by step)
Poza tym moim zamiarem nie było odbieranie nikomu chleba.

A nie oszukujmy się że podpowiedź z 4 liter: PMMA od doświadczonego "spawacza" by wystarczyła, zaoszczędziła 3h - podczas których mogłem grać w CS'a i wcale nie zdradziłaby "kosmicznej technologi" - bo i tak samej techniki spawania sam każdy musi się nauczyć - tracąc elektrody, czasem nerwy i cenny czas.

To tak jak Ty powiedziałeś, że lepiej czasem użyć żywicy niż spawać, a najlepiej to nie ruszać szybki - nie zdradziłeś mi "sekretu mnicha", ale podpowiedziałeś w jakim kierunku iść - i to było pomocne.
__________________
Jazda na dwóch kółkach jest jak chodzenie po bagnach - bardzo wciąga.
rubin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Śrubki boczków RD07/07a Zet Johny Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 13 15.04.2014 04:43
Śruby do boczków Poncki Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 3 10.04.2009 10:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.