Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.07.2009, 22:19   #51
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,730
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 6 godz 35 min 2 s
Domyślnie

brat mial cos takiego (ta sama nazwa ale lzejszy i jedno wejscie)

http://www.vaude.com/epages/Vaude-de...ucts/158094000


chyba z 10 lat, namiot zwiedzil pol swiata i byl najlepszym w jakim spalem.
Zaleta bylo to ze byl "latworozkladalny" sypialnia byla podpinana pod tropik. Wystarczylo wsónąć rurki w tropik i namiot rozłożony.

to ten zielony
http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink

http://suzukidr.pl/galerie/ukraina2007/07.html

na upartego mozna spac w 3'ke (extremum)

Ostatnio edytowane przez rumpel : 13.07.2009 o 22:23
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2009, 09:38   #52
Marcin SF
 
Marcin SF's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 687
Motocykl: RD07a
Marcin SF jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 42 min 27 s
Domyślnie

Hubcio, ponieważ mój namiot już rozdziewiczony to podzielę się moimi spostrzeżeniami odnośnie namiotu

Po 1 odpuść wszelkie namioty o jednym wejściu. Wygoda zajebista i przewiew jak trzeba
Po 2 jeżeli namiot ma służyć podróżom motocyklowym z bambetlami to dla 1 osoby bierz namiot 2 osobowy, dla 2 osób bierz namiot 3 osobowy. I mam namyśli takie pełne 2 / 3 osoby. Czyli około 1,4 - 1,5 m szerokości dla siebie i 1,8 - 2 m szerokości dla dwóch osób
Po 3 sprawdź jak jest mocowany namiot do rurek. Jak masz każdorazowo rozkładać pałąki i przepychać je przez kieszenie z materiału to odpuść.


Ja mam taki tyle, że wersja 2 osobowa i wiem, że jak będę motocyklem jechał gdzieś dalej to muszę kupić wersję 3 osobową

http://www.allegro.pl/item673479785_hannah_namiot_target_3os_kurier_grat is_prezent.html

Możesz się szarpnąć na wersję ciut bardziej wyprawową

http://www.allegro.pl/item672505082_hannah_namiot_covert_3os_kurier_grat is_prezent.html

jak nie jedziesz za koło podbiegunowe, nie będziesz spędzał 3 miesięcy w roku pod namiotem, to aluminiowe rurki możesz sobie odpuścić, no chyba że się po pijaku obalisz na namiot. Rurki aluminiowe to nie jest bardzo duża oszczędność na masie.

Namioty o tyle fajne, że jak nie ma ekstremalnych warunków to rozkładasz namiot za pomocą 2 śledzi nie bawiąc się w odciągi i można spać. Quechua 2 seconds to to nie jest, ale samemu w 2 - 3 minuty robisz spanie. jak mocno wieje albo pada to kolejne 2 dokładasz i wszystko gra.

Co do wodoprzepuszczalności podłoga 10000 tropik 4000 podobno takei parametry są zupełnie zbędne gdy rozbijasz się w warunkach normalnych czyli nie deszcze tropikalne, nie pora deszczowa itp. więc możesz się pokusić o wersje ekonomiczną

http://www.allegro.pl/item677103207_super_namiot_cavery_hannah_hideway_3 _os_wys_gratis.html

Z tego co widzę też masz całkiem przyjemne i szybkie zaczepy. Szukaj w każdym bądź razie czegoś podobnego.

Warto dobrze się zastanowić gdzie będziesz jechał i czego oczekujesz od namiotu, na pewno nie oczekuj, że 4 pałąkowe ekspedycyjne namioty które ochronią cię w ekstremalnych warunkach, wytrzymają wichury i zamiecie śnieżne rozłożysz tak samo szybko jak 2 pałąkowe iglo. Podobnie nie masz co liczyć że na szerokości 1,3 z jednym wejściem pomieścisz siebie, kufry, kask, ciuchy motocyklowe i jeszcze starczy ci miejsca żeby się obrócić z pleców na brzuch

http://www.allegro.pl/item681805798_namiot_poligon_3_marabut.html

fajnie wygląda jeszcze ten namiot (oczywiście 2 pałąki więcej więc trochę więcej roboty) ale nic o nim nie znalazłem w necie jeżeli chodzi o autorytety to możesz z powodzeniem zadzwonić do Klanola on się sporo zna.

Mam nadzieję, że pomogłem a jak byś potrzebował szerzej, albo zerknąć na mój namiot to dzwoń.

Zdruff


PS hannah i cavery-hannah możesz kupić taniej w factory we Włochach
Marcin SF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2009, 10:21   #53
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Sprawa jest relatywnie prosta: jedziesz na wyprawę - Namiot iglo (samonośny), prosty i SZYBKI w rozkładaniu, do użytku krajowo - rozpoznawczego - cokolwiek byle firmowe (i tak większość made in China, Vietnam, Madagaskar). Nie wierz, że coś skomplikowanego wytrzyma 2 miechy codziennego rozkladania, nie wspominając o twojej psychice. Wyobraź sobie wiatr i deszcz i do tego wszechobecny mr Murphy!
Polecam Marabuta - jest to jedna z nielicznych firm, gdzie cena do jakości jest rewelka. To taki polski Hilleberg, sprawdzony w wielu wyprawach. Wskocz sobie na NGT, tam znajdziesz parę testów, Ahoy
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2009, 10:35   #54
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Ja chce zwrocic uwage na kolor namiotu. Polecam kolory maskujace. Chocbys jechal caly dzien przez step nie napotykajac nikogo to i tak w nocy lub nad ranem podjedzie ktos na koniu i bedzie opukiwal motocykl sprawdzajac z czego jest. A kon bedzie sprawdzal jadalnosc tropiku.
A motocykl albo przemaluje albo bede wozil siatke maskujaca
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2009, 10:45   #55
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 39 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Ja chce zwrocic uwage na kolor namiotu. Polecam kolory maskujace.
Ta zdecydowanie potwierdzam....łatwiej i bezpieczniej się ukryć i spokojnie przespać ranek.... jednak nie zawsze chce się wstawać ze wschodem Słońca...
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2009, 11:13   #56
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Ja myślę że miejscowi " biorą" moto na węch, jak komary. Jesteś k...a na środku pustyni, pół godziny i masz wiochę na kolacji...
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg P1000504 (Large).JPG (71.6 KB, 5 wyświetleń)
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez Lupus : 14.07.2009 o 11:32
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2009, 11:18   #57
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie



Dzięki chopy za rady ale teraz już całkiem zgłupiałem ... To w końcu który namiot jest lepszy. Taki stelażem zewnętrznym czy z wewnętrznym ... Szkoda że nie ma w Warszawie sklepu, w którym można by obejrzeć te namioty rozłożone , pomacać trochę, zobaczyć jak to jest zrobione bo tak na prawdę na tych zdjęciach od producentów to niewiele widać ...
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2009, 11:39   #58
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Po pierwsze musisz określić dość dokładnie do czego ma służyć. Rewelacyjny namiot bazowy jest nie do zaakceptowania przez solo-piechura itd. Namiotologia, to dość skomplikowana dziedzina. Kasa zazwyczaj też gra rolę, klimat, ilość bagażu we wnętrzu, ilość osób. To taki mały dom, czasem na długo
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2009, 11:50   #59
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

W sklepie Horyzont na MDM'ie jest duża powierzchnia, widziałem rozstawiony namiot - może tam by Ci jakoś pomogli?
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2009, 11:57   #60
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

zgadzam się z Lupusem we 1000%. wybór wymiotu jest jednym z najtrudniejszych wyborów dla turysty-pentaka. sam miałem wielkie dylematy. producenci się prześcigają w bajerach a nie zawsze są one konieczne, natomiast przekładają się na cenę. biorąc pod uwagę to forum przyjmuję kryterium turystyki motocyklowej a nie np pieszej górskiej - i tego należałby się trzymać przede wszystkim. w związku z powyższym wybierz namiot 2-3 osobowy, z dwoma wejściami i przedsionkami (podobny jaki mam Marcin SF) w stonowanych kolorach. Jeżeli chodzi o konkretne firmy to tutaj masz ich wiele. zobacz fjord nansena, mają rozsądne ceny i niezłą jakość, firma polska, dogadać się idzie. ale to już twój wybór w dekatlonie mają rozłożone namioty przed sklepem, to daje trochę orientacji o wielkości itp. powodzenia przy wyborze
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Oswietlenie wnetrza namiotu. e200g_ Szpej turystyczny - Produkty i Porady 43 18.11.2018 19:47
wodoszczelny futerał na stelaż namiotu Pils Szpej turystyczny - Produkty i Porady 18 13.05.2014 23:15
Szukam RD 03 lub RD 04 frog Wszystko dla Afrykańczyka 51 12.02.2012 10:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.