Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.12.2015, 18:16   #1
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 37 min 20 s
Domyślnie Wietnam na 125 ccm - luty/marzec 2016

Hej
W oczekiwaniu wiosny planuję wygrzanie dupska na słońcu. Tym razem celem jest Wietnam, konkretnie przejazd z południa na północ - albo na odwrót Start raczej w Ho Chi Minh (południe bo cieplej) i potem powolne turlanie się na północ (średnia 30 km/h) aż do Hanoi i stamtąd wylot. Jak starczy czasu to także zajrzenie w górzysty rejon Sapa.

To nie jest wyjazd off. Będzie 99% asfalt na wynajętym lub kupionym skuterze/małym moto. Celuję w drugą połowę lutego lub marzec - generalnie wtedy gdy uda się złapać tanie bilety. Wyjazd na ok 2-3 tygodnie - potrzebna elastyczność związana z przelotem.

Koszty (+/-) to ok 5000 PLN + ok 800 USD na zakup moto/kaucję przy wypożyczeniu.
2400-3000 PLN bilet ale można trafić i poniżej 2 K PLN.
230 PLN wiza w kraju
100 PLN ubezpieczenie w kraju
? PLN szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B, durowi brzusznemu, boreliozie i tężcowi.
1400 PLN życie na miejscu (papu i tanie spanie) na 14 dni (ok 25 USD/dzień)
500 PLN wynajęcie moto + paliwo (3 zeta litr, moto spala ok 1,5 l/100 km)

Szczerze ? Szukam kogoś kto da mi "alibi" przed żoną, że nie jadę samemu Mówiąc inaczej: możesz być nim lub nią, możesz mieć wąsy albo biust, możesz jechać na miejscu ze mną albo pokazać mi fucka i jechać w drugą stronę. Będzie oczywiście milej jeśli jesteś dobrym kompanem a nie drętwym kutafonem ale takich przecież na FAT nie ma
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2015, 18:39   #2
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 42 min 34 s
Domyślnie

Opisz później swój wyjazd. Ja planuje na styczeń/luty ale 2017 Wietnam południowy na wynajętych enduro 250 lub 125. Kolega ma tam agencje turystyczną i z jego pomocy będę chciał skorzystać. Niemniej Twoje spostrzeżenia też będą dla mnie cenne.
Powodzenia

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2015, 19:37   #3
Jan


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Zabrze
Posty: 86
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Jan jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 9 min 48 s
Domyślnie

Na forum BMW masz gostka, który kilka m-cy temu zrobił ta traskę w taki sposób jak Ty chcesz, też kupił moto (chyba nie zbyt udany egzemplarz ;-) ) ale był prawie pół roku i zaliczył jeszcze Laos i Kambodże.
Link ----> http://www.forum.bmwmotoklub.pl/view...p?f=41&t=21881
Jan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2015, 19:48   #4
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 37 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jan Zobacz post
Na forum BMW masz gostka, który kilka m-cy temu zrobił ta traskę w taki sposób jak Ty chcesz, też kupił moto (chyba nie zbyt udany egzemplarz ;-) ) ale był prawie pół roku i zaliczył jeszcze Laos i Kambodże.
Link ----> http://www.forum.bmwmotoklub.pl/view...p?f=41&t=21881
Dzięki, wszelkie info będzie pomocne Wyjazd na pół roku = wymiana żony na inny egzemplarz
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2015, 20:07   #5
JarekAT
Centralny Jarek
 
JarekAT's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2,215
Motocykl: RD07, RD07a, RD07a, LC8, LC4, DRZ, K100, XL600LM
JarekAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 2 min 56 s
Domyślnie

30 km/h? Te 125 to blisko 100 km/h śmigają , więc możesz pomyśleć o zrobieniu pętli północ - południe. Temat do zrobienia, sprawdzone.
JarekAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2015, 20:26   #6
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 37 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JarekAT Zobacz post
30 km/h? Te 125 to blisko 100 km/h śmigają , więc możesz pomyśleć o zrobieniu pętli północ - południe. Temat do zrobienia, sprawdzone.
30 km/h to efektywna średnia prędkość podróży, dziennie planuję robić 150-200 km max czyli 5-7 h w siodle. Przy tamtejszym ruchu próba jazdy na maxa = gwarantowany dzwon
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2015, 20:55   #7
JarekAT
Centralny Jarek
 
JarekAT's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2,215
Motocykl: RD07, RD07a, RD07a, LC8, LC4, DRZ, K100, XL600LM
JarekAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Haha, przy tamtejszym ruchu poczujesz się jak w domu z cwaniaczkowatem stylem jazdy, zobaczysz
Tam się nie jedzie tylko płynie w tej całej masie pojazdów.
W niecałe 20 dni przejechane 4500km.
JarekAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2015, 21:01   #8
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 37 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JarekAT Zobacz post
Haha, przy tamtejszym ruchu poczujesz się jak w domu z cwaniaczkowatem stylem jazdy, zobaczysz
Tam się nie jedzie tylko płynie w tej całej masie pojazdów.
W niecałe 20 dni przejechane 4500km.
Czym jechałeś ? Jaka trasa ? Średnia dzienna wychodzi 225 km więc +/- to co ja planuje ale muszę mieć czas na focenie
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2016, 11:01   #9
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Mikelos, byłem w Wietnamie w 2011 i przejechałem praktycznie cały z pólnocy (granica z Chinami) na południe (delta Mekongu)... W wielu miejscach wypożyczałem skutery... Wypożyczenie skutera z monualną skrzynią biegów = 3 USD/dzień... W automacie = 5 USD/dzień...
Manulana skrzynia biegów oznacza, że masz automatyczne sprzegło I taka dziwną wajhę pod stopą: naciskasz palcami w dól to redukujesz; naciskasz pieta w dół to wbijasz wyższy bieg...
Skutery, które wypożyczałem to nie takie klasyczne, jakie znamy z Polski, ale właśnie azjatyckie 125ccm na większych kołach... Nigdy nie dostałem dokumentów pojadu i to moze być problem... Problematyczne może też być oddanie skutera w miejscu innym niż się go pobrało... Ja pożyczałem od łebków stojących przy drodze, na placach, targowiskach itp. Ty zapewne skorzystasz z jakiejś agencji-sieciówki i to spowoduje dramatyczny wzrost kosztów...
Wspomniałem o dokumentach - będa Ci potrzebne... Na drogach pomiędzy miastami jest wiele kontroli policyjnych... To kraj wciąz komunistyczny i właśnie tam to czuć... Jest wiele check-pointów, gdzie sprawdzają 100% przejeżdżających pojazdów, więc nie ma co liczyć, że się prześliźniesz...
Kwestią na osobny obszerny rozdział jest ruch drogowy i niepisane prawa... O kodeksie ruchu drogowego zapomnij... Jeśli jesteś kumaty i masz ułańsko-kozackie geny to szybko załapiesz o co chodzi i Ci się spodoba... Pamiętaj, że lokalesi często "polują" na białasów specjalnie doprowadzając do słuczki licząc na odszkodowanie... Dlatego na skuterze zawsze w kasku naciągniętym na czoło, z chustą na twarzy i w pozycji zgarbionej aby głowa nie wystawała ponad tłum...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2016, 12:37   #10
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,829
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 21 godz 47 min 22 s
Domyślnie

Fajna wyprawa. Przejechałem trochę w odwrotnym kierunku bo z start miałem w Hanoi a koniec w Ho Chi Minh (dawnej Sajgonu). Potem z Ho Chi Minh samolotem do Hanoi i do domu. Nie jechałem skuterem ani motocyklem tylko wyznaczałem sobie trasę tzn. przystanki gdzie chcę się zatrzymać i pokonywałem to tzw. sliping busem - jedziesz nocą by rano być w danym miejscu. Bilet kupujesz na np. 10 postojów w danym terminie.
W danym miejscu z kolei starałem się być 2 dni i wtedy wypożyczałem skuter i na maksa zwiedzałem dana okolicę.

Jeśli mogę cos doradzić do z Hanoi wybierz się do zatoki Ha long, w okolicach Hanoi jest tez wioska węży - wygląda niepozornie jak się do niej zajedzie. Nic nie widać nic nie słychać ale jak zaczniesz wchodzić w bramy i ukryte restauracyjki to uracza Cię wybranym przez ciebie wężem - jadłem w kilku postaciach ale w sajgonkach było najsmaczniej.

Jeśli chodzi o szczepienia to nie robiłem i nic nie dolegało mi ani mojej towarzyszce a jedliśmy i piliśmy tylko na tzw. ulicy łącznie z jakiem Ba Lut.

Ostatnio edytowane przez przemo77390 : 04.01.2016 o 12:40
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ameryka Południowa 2016 luty-marzec ZukiemPrzezSwiat Umawianie i propozycje wyjazdów 5 08.12.2015 14:48
Kamerun w zimie 2014 - luty lub marzec Mirmil Umawianie i propozycje wyjazdów 2 23.03.2014 04:50
Luty 2014 kermit1 Umawianie i propozycje wyjazdów 1 26.12.2013 13:27
Ale Sajgon... Ho Chi Min trail z północy na południe [Wietnam, 2013] Hanka Trochę dalej 44 25.04.2013 15:12
Wietnam Ronin Przygotowania do wyjazdów 7 16.06.2011 16:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.