Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 28.05.2021, 13:30   #1
Janek-2004


Zarejestrowany: Mar 2020
Posty: 48
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Janek-2004 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 23 godz 33 min 38 s
Domyślnie Świszczenie przy hamowaniu silnikiem TA650

Cześć,
Temat powiesiłem na FTA ale liczę też na wsparcie kolegów z FAT.

Od kilku dobrych dni zacząłem słyszeć dosyć dziwny dźwięk dobiegający od silnika (TA 650 - licznikowe 65 000 km). Ciężko to opisać słowno-muzycznie, ale po części przypomina to dźwięk taki, jaki wydaje w samochodzie turbina, która zaczyna powoli sygnalizować, że jej czas dobiega końca - takie ni to wycie ni gwizd. Podczas przyspieszania jest OK, natomiast podczas odpuszczania manetki z wyższych obrotów i hamowaniu silnikiem zaczyna się włączać "turbo". Jestem przekonany, że wcześniej tego nie słyszałem. Przy redukcji biegów jest zresztą podobnie, kiedy przymyka gaz.
Myślałem czy to nie jakieś łożysko od któregoś koła, ale to by buczało raczej cały czas a nie tylko przy odpuszczaniu gazu.

Może z praktyki ktoś coś miał podobnego lub podejrzewa "najsłabsze ogniwo" ? Póki co jeżdżę jak nie leje ale w perspektywie planowanego wyjazdu do romka, wolałbym się cieszyć pięknem krajobrazu niż mieć z tyłu głowy że coś może pokrzyżować plany.
Janek-2004 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
dziwny szum przy hamowaniu silnikiem wojtek Silnik, sprzęgło, skrzynia 9 01.08.2013 01:06
dziwny dźwięk przy hamowaniu Reinchardt Hamulce, kola, opony 11 10.07.2012 07:37
Dziwny odglos przy hamowaniu silnikiem! Tolecki Silnik, sprzęgło, skrzynia 12 07.11.2011 23:13
przeszczep TA650 RD04 mckrzysiek Hamulce, kola, opony 3 22.08.2011 12:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.