Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.04.2020, 18:57   #1
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie Lc8 990 kolejne występy

Panowie lc8 2007 rok ADV 990, ponad 64.000 nalotu, na obrotach pod obciążeniem/w czasie jazdy szczególnie na biegach 2-4/ powyżej 7000 zaczyna przerywać i jak potrzyma się w tym zakresie to zapala się kontrolka Fi/wtrysk/, moto nie gaśnie ale przerywa, po zejściu poniżej 6500 wszystko wraca do normy - kontrolka gaśnie, praca silnika wraca do normy /czasem jak ostro "depniesz" potrafi się na moment zakrztusić ale innych objawów absolutnie brak, pali od strzała, zero dymienia, zero poboru oliwy, równa praca, bez obciążenia czyli na postoju moto wkręca się na czerwone bez jakiejkolwiek czkawki i . Pierwszy pomysł zestaw filtrów pompy paliwa /są dwa, "siateczkowy" zewnętrzny i ten w obudowie pompy stożkowy, podobny jak wkład do samochodowych filtrów oleju/ - nigdy wcześniej na 100% nie były ruszane/wymieniane. Co jeszcze posiadacze dzików wam do głowy przychodzi Zestaw filtrów razem z popychaczem sprzęgła już zamówiony ale może jeszcze coś grzebnąć Czy te opisane objawy sugerują Wam tak jak i mnie problem z paliwem/filtrami/pompą czy jeszcze jakieś inne koncepcje

Ps. Dzisiaj zrobiłem ze Szkodnikiem 100km. bokami po okolicznych górkach /Ja zmotana Terenią on wymienionym powyżej pacjentem/ i tak po prawdzie to się cieszę, że mu toto idzie tylko do 7000rpm bo po przesiadce z Wr-ki fantazja go ponosi a Ja statecznym dziadkiem już jakiś czas jestem i na podjazdach w gacie popuszczam. Oczywiście gdyby kto pytał to te 100km. w maseczkach do apteki jako wyjazd "pierwszej potrzeby" było nakręcone - po drodze spotkaliśmy jednego rolnika z kuniem w polu ale w odległości zdecydowanie powyżej 2m.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2020, 20:57   #2
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 18 godz 19 min 40 s
Domyślnie

Ja bym też obstawiał filtry paliwa, przy okazji sprawdź kostki elektryczne, czy aby nie zaśniedziałe i wszystko styka.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2020, 21:09   #3
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,002
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 1 godz 22 min 19 s
Domyślnie

Może jeszcze niedomagać pompa paliwa, miałem taki przypadek z quadem że na postoju pompa dawała prawidłowe ciśnienie a podczas jazdy zdarzały się spadki ciśnienia i zachowywał się podobnie jak to moto.
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2020, 22:02   #4
browar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Pruszków
Posty: 64
Motocykl: LC8 + LC4
browar jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 7 godz 21 min 51 s
Domyślnie

Nieśmiało zaproponuje inną drogę-laptop z darmowym programem TuneECU i kablem OBD2.Skoro zapala się kontrolka błędu FI,to Dzik ma nam coś do powiedzenia.Odczyt błędu pozwoli precyzyjniej ustalić źródło usterki.
Oprócz pompy podejrzewałbym jeszcze czujnik TPS na przednim cylindrze.
browar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2020, 22:33   #5
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Jak najbardziej diagnostyka kompem będzie zrobiona więc zobaczymy - nie wiem jednak czy błędy zapisują się w jakiejś pamięci Kata czy odczyt tylko parametrów w czasie rzeczywistym diagnostyki. Czujnika nie wykluczam - zobaczymy, choć objawy w mojej ocenie bardziej idą w kierunku problemu ze stabilnym zasilaniem w paliwo w sytuacjach kiedy silnik tego potrzebuje /bezproblemowy rozruch, stabilna praca w całym zakresie obrotów bez obciążenia, praktycznie idealne trzymanie niskich obrotów, pojawiające się "zadławienie" przy nagłym otwarciu przepustnicy pod obciążeniem niezależnie od rpm. Jeśli ktoś wie jak to jest z tym ewentualnym odczytem "błędów zapamiętanych" to bardzo bym prosił o info.

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 16.04.2020 o 22:43
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2020, 23:23   #6
giennios


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Radom
Posty: 75
Motocykl: LC8 990 AdvR
giennios jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 31 min 36 s
Domyślnie

Powinno zapamiętać błędy w ECU i Ci się pojawi w programie. Jeśli nie, przepałuj go na jałowym, chyba, że problem występuje tylko podczas jazdy. Znając kod błędu więcej będzie wiadomo.
giennios jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2020, 09:03   #7
zbyszek_africa
księgowy...
 
zbyszek_africa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Radom/Rzeszów
Posty: 1,472
Motocykl: KTM LC8 990 Adv.S 08' E-bike CUBE Fox full
zbyszek_africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 1 godz 26 min 7 s
Domyślnie

Ja bym obstawiał filtry paliwa, już wymieniałem w swoim dwa razy.
Przy wyższych obrotach i obciążeniu filtry nie przepuszczają tyle paliwa ile potrzebuje silnik.
Przyjemnej jazdy.

pozdr.
zbyszek_africa jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2020, 09:33   #8
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Dokładnie - moje wnioski są podobne, dam znać końcem przyszłego tygodnia jak temat się wyjaśnił/rozwinął i co z tymi ewentualnymi błędami w ECU. Zbyszku mówisz o tych filtrach OEM 61007090200 za cirka 300 zeta Jak często je wymieniałeś /przy jakim stanie licznika/
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2020, 10:45   #9
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 536
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 22 godz 42 min 6 s
Domyślnie

To jest typowy objaw przytartej pompy paliwa ,wymiana filtra jest konieczna i na chwile pomorze, pompy lubią się całkowicie wys...ać daleko od domu
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2020, 11:13   #10
zbyszek_africa
księgowy...
 
zbyszek_africa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Radom/Rzeszów
Posty: 1,472
Motocykl: KTM LC8 990 Adv.S 08' E-bike CUBE Fox full
zbyszek_africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 1 godz 26 min 7 s
Domyślnie

Tak, o tych filtrach przy pompie. Raz wymieniałem w Kazachstanie jak lali paliwo z wiaderka, potem w Albanii w czarnej dupie. Wożę zawsze na dłuższe wyjazdy.
Wymiana to dosyć precyzyjna robota, oringi i plastikowe zapięcia. Jak jeszcze nie było robione przy przebiegu 62k, to już najwyższa pora. Normalnie to się wymienia przy ok.40k. Kup kpl.oryginalne, ja płaciłem kiedyś 420zł. Może staniało.
pozdr.
zbyszek_africa jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Filtr powietrza AT - kolejne różne dywagacje (watek wydzielony) podos Uklad paliwowy i wydechowy 20 27.09.2021 13:37
Kolejne pokolenie :) CzarnyEZG Inne tematy 17 02.08.2019 15:19
kolejne gniazgo zapalniczki i zapasowy AKU - NIE zombi Inne tematy 11 22.02.2011 21:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.