Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy > Pomagamy - za free

Pomagamy - za free Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.02.2013, 20:18   #111
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 26 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ola Zobacz post
Co myślicie o powrocie do tego pomysłu?

Hasło rzucone dość dawno, jak widzę przeszło przez burzliwą dyskusję. Mi się taka idea bardzo podoba. Przez ostatnie lata nabraliśmy "doświadczenia forumowego" w pomocy ludziom. Różnym. Mamy nowe osoby na forum bezpośrednio zaangażowane w tego typu działalność.

Rozmawiałam jakiś czas temu z Pawłem Stasiaczkiem (z wyprawy Cizia Zyke, o której pisał Puszek, na forum niestety nie udziela się). Opowiadał mi o swoim pobycie w Kamerunie u Darka Godawy na misji. Jak to wygląda. O swoich wrażeniach. Ile dobrej roboty wykonuje Darek. I jakie tam są potrzeby: właściwie niekończące się, chyba dla nas tutaj w Polsce trochę niewyobrażalne. Jak o jedzenie, nie mówiąc już o innych potrzebach, trzeba każdego dnia praktycznie walczyć. Nic nie jest oczywiste itp. Ile biednych dzieci jest pod opieką misji. I jak trzeba się nagłówkować i napracować, żeby zdobyć dla nich najpotrzebniejsze rzeczy. Zresztą co ja tu będe pisać. Znam to tylko z opowiadań.

Z tego co Paweł wspominał dla Darka liczy się każda forma pomocy. Nawet najmniejsza. Ale najlepiej jakaś regularna.

No i tak sobie pomyślałam, że może warto podyskutować, czy coś jako Forum możemy tu pomóc. Choćby symbolicznie. W kasie forumowej mamy teraz sporą nadwyżkę. Byłby to jakiś (jeden z możliwych pomysłów) na spożytkowanie cząstki pieniędzy. Ale też niekoniecznie musimy ruszać kasę forumową (zdaję sobie sprawę, że są też argumenty na nie). Wystarczy, że kilkanaście osób zadeklaruje chęć rezygnacji z kilku litórw paliwa / czy piw i przeznaczy tę kwotę na dzieciaki u Darka.

To takie moje luźne przemyślenia. Ciekawa jestem co o tym myślicie. Wszyscy, w tym w szczególności Ci którzy byli u Darka i znają sytuację. No i oczywiście głos Darka byłby tu na wagę złota.

Zapraszam do dyskusji. Zobaczmy co z tego wyniknie. Jeśli nic, to też coś zobaczymy.

Aha - i mam nadzieję, że tym razem temat nie przyczyni się do "nerwowych przepychanek" i uda nam się po prostu pogadać i dojść do jakiegoś wniosku, jakikolwiek by on nie był.

Pozdrawiam
Ja myśle , żę i warto zadziałać , brawo Ola
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 22:07   #112
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
To może taki pomysł rodem z mojej korporacji. Pracownicy zbierają kase na dowolny cel charytatywny. Na zakończenie akcji firma dokłada taką kwotę jaką zebrali pracownicy. To zbierzmy 15 tysięcy na Darka. Forum dołoży drugie tyle, będzie ładna okrągła kwota.
Krzysiu, właśnie z Maćką rozmawiałam na ten sam temat .Popieram, dobra myśl.
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 22:23   #113
Kupek


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Opole
Posty: 352
Motocykl: RD07c
Przebieg: ???
Kupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 7 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
To może taki pomysł rodem z mojej korporacji. Pracownicy zbierają kase na dowolny cel charytatywny. Na zakończenie akcji firma dokłada taką kwotę jaką zebrali pracownicy. To zbierzmy 15 tysięcy na Darka. Forum dołoży drugie tyle, będzie ładna okrągła kwota.
I mądrze, i politycznie gada.
Kupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 23:04   #114
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 14 godz 10 min 8 s
Domyślnie

W dalszym ciągu nie rozumiem o co tak naprawdę chodzi w tej dyskusji. Znakomita większość składkowiczów płaci pomiędzy 20, a 50 złotych raz w roku. Z tego mają się utrzymywać forumowe serwery. Większość z tych wpłaconych paru-, lub kilkudziesięciu złotych na serwery idzie, a parę lub kilka złotych to nadwyżka. I oto wybucha zażarta dyskusja dotycząca kilku złotych każdego składkowicza. Kilku złotych w skali roku. Gdyby nie padła informacja o rzeczonej nadwyżce, to pewnie nikt by nawet nie wiedzial o tym, że takowa jest i by się tym nie szczypał. Każdy wpłacający czuł by się dobrze mając świadomość, że wspiera funkcjonowanie forum i cieszył widząc słoneczko przy nicku. Nie rozumiem wielu z Was. Nie jestem bogaty, ale mi dynda nisko co się stanie z moimi kilkoma złotówkami rocznie. To pewnie parę groszy dziennie. Sto razy więcej wydaję na benzynę, żeby się w wolnej chwili pokręcić wkoło komina, na browary podczas wypadu do knajpy, na taryfę żeby z tej knajpy wrócić, na bilet do kina i inne perdoły. I każdy z Was pewnie też.
Jeśli tych parę moich śmiesznych złotówek może się przydać, żeby komuś pomóc, to nie mam wątliwości, niech lecą w świat, będę wdzięczny osobom, które wymyślą dla nich dobry użytek. A szczególnie taki jak pomoc biednemu dzieciakowi w jakimkolwiek miejscu naszej zielonej planety. Miejscu, w ktorym ludzie mają inne problemy niż my - czy kupić kurtkę Rukka, czy może AlpineStars? Czy nie przesiąść się z Afry na coś młodszego i mocniejszego? A może raczej kupić większą plazmę, czy szybszą lustrzankę? Tam się myśli trochę innymi kategoriami, działania i wydatki nie skupiają się na umilaczach życia, tylko na kwestii przetrwania.
Kilka głupich złotówek rocznie, parę groszy dziennie przeciętnego składkowicza i tyle czasu jałowego mielenia ozorami. A na dodatek nie mówimy o całej kwocie nadwyżek, tylko o jej części. Czyli ułamek grosza dziennie? Naprawdę Was nie stać?
Kurczę, ja jednak jestem chyba z trochę innego pokolenia, które nie przywiązywało takiej wagi do każdego grosza i nie wietrzyło wszędzie "skoku na kasę". Kasa raz była, a raz nie, raz się jadło bułki z szynką, a innym razem chleb z masłem i kisiel. A jak można było komuś pomóc, to się pomagało, a nie debatowało miesiącami i doktoryzowało nad byle bzdetem. Jakiś czas temu w jednej relacji, która mi się bardzo podobała działano kierując się zasadą "hajs nie gra roli" i to było super. Sporo się niestety chyba od tego czasu zmieniło, teraz hajs jak widać gra główną rolę. Szkoda.
Jeśli o mnie chodzi, to róbcie z moją nadwyżką składkową co chcecie. Niech idzie na jakikolwiek dobry cel, mam do Was zaufanie (inaczej by mnie tu nie było) i nie podejrzewam nikogo, że usiłuje zrobić skok na moje kilka złotych. A jeśli trzeba będzie zrobić ściepę, bo część osób nie zechce tak łatwo swoich paru złociszy oddać, to proszę o info z numerem konta, dołożę się z wielką przyjemnością.
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2013, 23:29   #115
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

ładnie piszesz Johen. jak Cię spotkam dam Ci wódki. temu Podosowi też. lubię Was.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2013, 07:16   #116
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jochen Zobacz post
W dalszym ciągu nie rozumiem o co tak naprawdę chodzi w tej dyskusji. Znakomita większość składkowiczów płaci pomiędzy 20, a 50 złotych raz w roku. Z tego mają się utrzymywać forumowe serwery. Większość z tych wpłaconych paru-, lub kilkudziesięciu złotych na serwery idzie, a parę lub kilka złotych to nadwyżka. I oto wybucha zażarta dyskusja dotycząca kilku złotych każdego składkowicza. Kilku złotych w skali roku. Gdyby nie padła informacja o rzeczonej nadwyżce, to pewnie nikt by nawet nie wiedzial o tym, że takowa jest i by się tym nie szczypał. Każdy wpłacający czuł by się dobrze mając świadomość, że wspiera funkcjonowanie forum i cieszył widząc słoneczko przy nicku. Nie rozumiem wielu z Was. Nie jestem bogaty, ale mi dynda nisko co się stanie z moimi kilkoma złotówkami rocznie. To pewnie parę groszy dziennie. Sto razy więcej wydaję na benzynę, żeby się w wolnej chwili pokręcić wkoło komina, na browary podczas wypadu do knajpy, na taryfę żeby z tej knajpy wrócić, na bilet do kina i inne perdoły. I każdy z Was pewnie też.
Jeśli tych parę moich śmiesznych złotówek może się przydać, żeby komuś pomóc, to nie mam wątliwości, niech lecą w świat, będę wdzięczny osobom, które wymyślą dla nich dobry użytek. A szczególnie taki jak pomoc biednemu dzieciakowi w jakimkolwiek miejscu naszej zielonej planety. Miejscu, w ktorym ludzie mają inne problemy niż my - czy kupić kurtkę Rukka, czy może AlpineStars? Czy nie przesiąść się z Afry na coś młodszego i mocniejszego? A może raczej kupić większą plazmę, czy szybszą lustrzankę? Tam się myśli trochę innymi kategoriami, działania i wydatki nie skupiają się na umilaczach życia, tylko na kwestii przetrwania.
Kilka głupich złotówek rocznie, parę groszy dziennie przeciętnego składkowicza i tyle czasu jałowego mielenia ozorami. A na dodatek nie mówimy o całej kwocie nadwyżek, tylko o jej części. Czyli ułamek grosza dziennie? Naprawdę Was nie stać?
Kurczę, ja jednak jestem chyba z trochę innego pokolenia, które nie przywiązywało takiej wagi do każdego grosza i nie wietrzyło wszędzie "skoku na kasę". Kasa raz była, a raz nie, raz się jadło bułki z szynką, a innym razem chleb z masłem i kisiel. A jak można było komuś pomóc, to się pomagało, a nie debatowało miesiącami i doktoryzowało nad byle bzdetem. Jakiś czas temu w jednej relacji, która mi się bardzo podobała działano kierując się zasadą "hajs nie gra roli" i to było super. Sporo się niestety chyba od tego czasu zmieniło, teraz hajs jak widać gra główną rolę. Szkoda.
Jeśli o mnie chodzi, to róbcie z moją nadwyżką składkową co chcecie. Niech idzie na jakikolwiek dobry cel, mam do Was zaufanie (inaczej by mnie tu nie było) i nie podejrzewam nikogo, że usiłuje zrobić skok na moje kilka złotych. A jeśli trzeba będzie zrobić ściepę, bo część osób nie zechce tak łatwo swoich paru złociszy oddać, to proszę o info z numerem konta, dołożę się z wielką przyjemnością.
Szanowny Kolego w czasach w których dziś żyjemy ludzie zatracili chęć pomagania ponieważ wychowywani są w zjebanym systemie konsumizmu w którym nie istnieje pojęcie pomoc , lecz przoduje egoizm . Dziś ciężko jest podać bezinteresownie komuś rękę ot tak bez niczego w zamian , przykre to ale prawdziwe .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2013, 08:35   #117
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 9 min 51 s
Domyślnie

A może tak..uruchomić konto składkowe takie jak to forumowe (z mailowym przypomnieniem o wpłacie raz na rok dowolnej kwoty) i będzie to działało podobnie, z przelewami comiesięcznymi na nasz cel z tego konta. Wiele osób taką akcję wspomoże, bez słoneczek i zbędnych dyskusji. W tej sytuacji jaką mamy, wystarczy że jedna osoba płacąca składki się nie zgodzi i właściwie trzeba to uszanować.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2013, 08:35   #118
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Przeczytałem cały wątek, patrzę i nie dowierzam. Napisałbym coś więcej ale obiecałem sobie że nie będę się dokładał do durnych dyskusji jakie tu coraz częściej bywają.

podos, jochen, nalałbym Wam wódki...i matjasowi też

Lubię wiedzieć że pomagam komuś kto naprawdę tego potrzebuje, dlatego podobają mi się tego typu akcje na forum i jak tylko mogę staram się w nich uczestniczyć. W tej akcji także chętnie wezmę udział, proszę dowolnie wykorzystać moją składkę i jak będę mógł to dopłacę jak będzie ściepa na ten cel.

Propozycja podosa jest świetna i byłbym wdzięczny gdyby władze forum ją wykorzystały bez jakichś demokratycznych wyborów i ankiet - które doprowadzą tylko do tego że ten wątek za tydzień będzie miał 40 stron o niczym. Tyle z mojej strony.

Pozdrawiam
zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 09.02.2013 o 08:39
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2013, 09:20   #119
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Piłsudski powiedział: "naród wspaniały, tylko ludzie kurwy". Czasem przypomina mi się ta myśl...
W niedalekich stąd wątkach składamy się na tuby narzędziowe po 60 pln, zamawiamy 300 kubków z forumowym logo po 10 pln. W kolejnym bita jest piana, czy kupić alkomat za 500 pln, bo nie wszyscy będą chcieli z niego skorzystać.
Większość z nas by chciała, żeby FAT było postrzegane specjalnie, lepiej itp. Mamy ku temu wspaniałą okazję, żeby sprawdzić, czy ta otoczka to nie mit. Gdybym był osobą z zewnątrz to na pewno zrobiłoby na mnie wrażenie, że społeczność zgrupowana na forum motocyklowym dzieli się kasą zebraną ze składek z misją, gdzie ludzie naprawdę jej potrzebują. Tak, jak wcześniej wyczytałem - forum Africa Twin wspiera Afrykę.
Nie bardzo wierzę w to, że uda nam się pozaskładkowo sponsorować przez parę lat jakiś cel, ponieważ akcje mają to do siebie, że podrywają ludzi na chwilę. Uzbieramy raz. Na forum zawsze (piszę o perspektywie lat, a nie dziesięcioleci) będzie jakaś kasa, którą regularnie będzie się można dzielić.
Skoro mamy przyjaznego nam Darka Godawę, który naprawdę potrzebuje kasy na prawdziwe, realne cele, to podzielmy się z jego ekipą i przelewajmy co roku konkretną, a nie bardzo dotkliwą dla budżetu forum kwotę właśnie ze składek. Może to zmobilizuje więcej ludzi do płacenia? Jak ktoś przez to przestanie płacić, to mi jakoś jego wkładu nie żal. Oczywiście, jeżeli po przeczytaniu wyliczeń cenowych w Kamerunie w kimś obudził się filantrop, to co stoi na przeszkodzie dopłacić z własnej kieszeni?
Czy to nie proste? Darek podaje numer konta, my, jako społeczność forumowa umawiamy się, że co roku wspieramy go wspólną konkretną kasą, a jak ktoś chce ekstra dorzucić, to wpłaca na to samo konto i za niewielkie pieniądze czuje się lepiej. Osobiście wolę nie "wybierać z katalogu" słodkiego murzyniątka, któremu będę opłacał mundurek, tylko umożliwić fachowcowi, który jest na miejscu najlepsze zagospodarowanie przekazanych pieniędzy.
Pozdrawiam.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2013, 09:53   #120
Dariusz Godawa OP
 
Dariusz Godawa OP's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Yaounde/Cameroun/Afrique
Posty: 166
Motocykl: AT Rd07a
Przebieg: 27000
Galeria: Zdjęcia
Dariusz Godawa OP jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 43 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Beddie Zobacz post
Osobiście wolę ...... umożliwić fachowcowi, który jest na miejscu najlepsze zagospodarowanie przekazanych pieniędzy.
Pozdrawiam.
Co do fachowości fachowca na miejscu najlepiej wypowiedzieliby się forumowicze, którzy tutaj byli na miejscu : dwóch w maju, dwóch w grudniu i dwóch w styczniu.

http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater

http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater

pozdrawiam
darek

Ostatnio edytowane przez Dariusz Godawa OP : 09.02.2013 o 10:02
Dariusz Godawa OP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.