Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat AfricaTwin > Samochód Forumowicza > 4x4

4x4 Do gadania o terenowych pudełkach.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.12.2018, 10:33   #31
wojtekk
Moderator

wojtekk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Warszawa - Saska Kępa
Motocykl: Były: TA, Yamaha Super Terene Xtz 750, DR 650 SE. Motocykla już będzie tylko w duszy.
Przebieg: 20 000
wojtekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 8 min 14 s
Domyślnie

Assistance kupuje taki , ze działa tam , gdzie jade.

Miałem diesle. Chciałem benzynę z dwoch powodów. Po pierwsze w ciagu roku mało jeżdzę. Niewielkie przejazdy po miescie. Po drugie diesle sa droższe w serwisie i nie lubie dźwięku. Miałem wiele lat. Szanuje tutaj przypadek zadecydował z kupnem. Auto mnie znalazło. I nNe niż szukałem.
wojtekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2018, 10:33   #32
Lucky Luke

Lucky Luke's Avatar

Miasto: WE/WLS
Motocykl: RD04 & xr400r
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 55 min 47 s
Domyślnie

Przy montażu lpg , koniecznie odkręć kolektor dolotowy.
Żadnego pierniczenia że opiłki alu się spalą. Nie spalą się, a narobią szkód. I koniecznie niech CI to udokumentują zdjęciami, inaczej tego nie zrobią.

Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2018, 10:58   #33
wojtekk
Moderator

wojtekk's Avatar

Motocykl: Były: TA, Yamaha Super Terene Xtz 750, DR 650 SE. Motocykla już będzie tylko w duszy.
Domyślnie

LPG zawsze wstawiam drogi nie tylko z powodu bebechów, ale również dobrego montażu. Po prostu aby był bdb (a to musi kosztować: jedno z równania musi wypaść - tanio - szybko - dobrze). Dzięki za uwagi!

Wracając do benzyny: ma wiele plusów. LPG tanie. Dostępność ogromna. Cichsza praca. Dodatkowo nigdy nie miałem V silnika i teraz mam większą podjarę Mega poprawia komfort i cieszy ucho.

NIe rozumiem z temperaturą? Co masz na myśli?
Stary 05.12.2018, 11:19   #34
dubel

dubel's Avatar

Miasto: Krzyż Wielkopolski / Hjørungavåg (norwegia)
Motocykl: Była Africa,KAT990,GS1200Adv, jest 1190 Adv. R
Przebieg: rosnący
dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 13 godz 22 s
Domyślnie

Oprocz asistance pomysl serio o oponach typu Run Flat
Stary 05.12.2018, 11:30   #35
wojtekk
Moderator

wojtekk's Avatar

Domyślnie

Może pomyślę

Na razie wstawiłem całoroczne (i niski profil aby weszło z dużą felgą) jako protest przed marketingiem firm oponiarskich. Nie mam gdzie trzymać (więc płacenie za przechowanie), koszt zmiany (i znów przechowania drugiego kompletu) zwraca dużą część kosztu zakupu opon we wcale nie za długim czasie....

Jako ciekawostkę: kupowałem felgi. Oryginał Audi - zależało mi. W ogłoszeniu: idealny stan. Oglądam -idealny. Nie ufam. Jadę do zakładu aby zmierzyli, czy proste. Mówią: proste (sprzedawca nie znał zakładu). Po pewnym czasie zakładanie na nie nowych opon i w warsztacie.... wychodzi, że jedna felga lekko krzywa. Ech.... Zostaje jak jest. Mówią, że nic poważnego. ale jak tu ufać ludziom (płacąc).
Stary 05.12.2018, 11:49   #36
Mhv
Michał

Mhv's Avatar

Miasto: Siedlce-Warszawa
Motocykl: xr650r
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 18 godz 21 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Wracając do benzyny: ma wiele plusów. LPG tanie. Dostępność ogromna. Cichsza praca. Dodatkowo nigdy nie miałem V silnika i teraz mam większą podjarę Mega poprawia komfort i cieszy ucho.
NIe rozumiem z temperaturą? Co masz na myśli?
Diesel droższy w serwisie? Hmm, nie zgadzam się o tyle, że mam inne doświadczenia, może u nas były dobre silniki. Jak np. co 150 tys robisz dwumasę i przy okazji sprzęgło za 3200 (robiłem ostatnio po 210kkm) to nie wierzę że za to wstawisz dobrą instalację gazową w auto.

Co do temperatury itp. - ogólnie dla mnie benzyna to silnik do ścigania a diesel do roboty. Odpalasz diesla w 40st i może sobie pracować - (korek, klima, stoisz, chcesz coś pociągnąć, masz załadowane auto, pod górę, no problem) nie grzeje się, pali mało, bdb charakterystyka do pracy. Do tego 150KM t.diesla to dla mnie dużo więcej niż 150 KM benzyny.

Z podjarą nie da się dyskutować (też miałem V8) ale nie ma co powtarzać mitów (głośna praca, drogi serwis diesla, itp). Komfort mocniejszego diesla+automat jest dla mnie nie do pobicia, szczególnie przy wyższych prędkościach. A gazownia to dodatkowa instalacja w aucie, większe ryzyko że coś się wysypie. Osobiście wyprawowego auta (jak i terenowego) z benzyną bym nie kupił. Dostępność ON jest chyba nie do pobicia..LPG tanie, ale auto dużo chla i wychodzi tak sobie.

Ty chociaż niewiele jeździsz, więc zastanawiałbym się czy w ogóle wstawiać gaz, jak sam napisałeś dobre rzeczy nie są tanie i może się nie kalkulować.
Trochę zeszliśmy z tematu, ale chyba ciekawie.
Stary 05.12.2018, 12:25   #37
Fihu

Fihu's Avatar

Miasto: Warszawa
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 10 godz 52 min 52 s
Domyślnie

"Gazownia to dodatkowa instalacja ..." I tym oto sposobem dublujemy jeden układ, rezerwowanie
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2018, 18:19   #38
marcos

marcos's Avatar

Motocykl: RD03
marcos jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 13 godz 56 min 53 s
Domyślnie

JA wam powiem że jeździłem identycznym peugeotem w benzynie z gazem w dieslu i benzyna z gazem bije diesla na łeb naszyję
- przy dużych prędkościach komfort, gaz tani, stacje często, jak chcę się ścigać na autostradzie wyłączam gaz...
- diesel śmierdzi, kopci, drogi, a w korkach sporo pali, jak się coś zepsuje to o k#rwa jakie koszty, turbina huczy i też wieczna nie jest, depeefy fapy i to był diesel hdi z początków z turbiną o stałej geometrii trudny do zajechania... , ruszanie też upierdliwe bo biegi krótkie..., serwis ja w swoim automacie przy 140 KM i 250 000 mam dobre sprzęgło :P

Ostatnio edytowane przez marcos : 06.12.2018 o 18:56
marcos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2018, 22:24   #39
mirkoslawski

mirkoslawski's Avatar

Miasto: Kielce
Motocykl: X
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 1 dzień 23 godz 52 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcos Zobacz post
JA wam powiem że jeździłem identycznym peugeotem w benzynie z gazem w dieslu i benzyna z gazem bije diesla na łeb naszyję
- przy dużych prędkościach komfort, gaz tani, stacje często, jak chcę się ścigać na autostradzie wyłączam gaz...
- diesel śmierdzi, kopci, drogi, a w korkach sporo pali, jak się coś zepsuje to o k#rwa jakie koszty, turbina huczy i też wieczna nie jest, depeefy fapy i to był diesel hdi z początków z turbiną o stałej geometrii trudny do zajechania... , ruszanie też upierdliwe bo biegi krótkie..., serwis ja w swoim automacie przy 140 KM i 250 000 mam dobre sprzęgło :P
Zmień markę diesla albo kup zdrowy
mirkoslawski jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2018, 22:57   #40
tyran
Kiedyś R.T70

tyran's Avatar

Miasto: Częstochowa
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 50 min 32 s
Domyślnie

Kiedyś, jak diesel był ekonomicznie uzasadniony, to diesle były do dupy. Ciężkie, kopcące i klekocące. Teraz ekonomicznie się nie opyla, za to nowoczesne silniki wysokoprężne w wygodnych samochodach dają się lubić.
Mnie jednak niechęć do klekotów pozostała z dawnych czasów.
Teraz mam V6, 3,5l, a marzy mi się ósemka big block.
Oczywiście z podtlenkiem bidy.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania