Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.01.2024, 07:32   #31
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Wyjeżdżaliśmy z domu w pośpiechu i zostawiłem światło. Zacząłem się zastanawiać jak je wyłączyć. Okazało się że posiadam hue bridge do którego nie zaglądałem od dawna. Podczas logowania do aplikacji dostałem informację że muszę zalogować się na konto i zrobić jego aktualizację, podobno może być obsługiwany spoza domu.




consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2024, 11:25   #32
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 32 min 39 s
Domyślnie

Mam Hue Bridge od chyba 7 lat i używam jakoś rzadko. Od czasu do czasu zmienię kolor albo przyciemnię światło. Owszem można sterować z zewnątrz jak się chyba zezwoli na taki dostęp w apce Hue.

Ja będę musiał chyba zaznajomić się z Home Assistantem bo mi trzeba API EVSE spiąć z API falownika, aby ładowarka samoczynnie dała znać falownikowi 'ładuję samochód' na co falownik powinien wstrzymać rozładowywanie magazynu energii. Po prostu nie chcę aby podczas ładowania samochodu była pobierana energia z baterii domowej, a tylko wyłącznie z sieci. Mogę to oczywiście zdalnie zrobić z apki falownika, niestety przy dynamicznych slotach ładowania jak niżej, nie ma siły aby nad tym zapanować ręcznie.

__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2024, 12:15   #33
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,209
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 23 godz 47 min 18 s
Domyślnie

Mostek Hue może być obsługiwany z dowolnego miejsca na świecie przez Internet. Dodatkowo, jak się zezwoli aplikacji Hue na dostęp do lokalizacji telefonu, można tak go wysterować żeby np. zapalał światła na posesji i wewnątrz kiedy wracamy do domu, potem gasił światła zewnętrzne po jakimś zadanym czasie, etc...
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.01.2024, 15:12   #34
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,087
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 22 min 7 s
Domyślnie

Ostatnio zacząłem bawić się kolorowymi żarówkami. Nie spodziewałem się aż takich możliwości! Temperatura od 3000-6000, do tego dowolny kolor, jasność i miganie w takt muzyki bądź mówienia, śpiewania... cena na Ali za jedną ok 25 zeta. Wszystkie typy gwintów i styków.
Za rok w święta będę miał niezłą dyskotekę, a symulacja obecności prawie jak w filmach z Kevinem...
__________________
Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2024, 11:06   #35
marcos
 
marcos's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: warszawa / siedlce
Posty: 367
Motocykl: RD03
marcos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 10 godz 31 min 58 s
Domyślnie

jprdl, ale się ta technologia zmienia
marcos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.