Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki

Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki– tylko oryginalne rozwiązania!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.05.2009, 20:40   #1
bartol
...już nie taki świeży
 
bartol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Pawłowice - okolice
Posty: 796
Motocykl: 1090R; 350EXC; 690R;
bartol jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 12 godz 57 min 33 s
Domyślnie szyba MRA kontra MGG

Jako, że połamałem którąś już z kolei szybe MGG, zastanawiam sie nad czymś innym do RD04.
MRA to dobry wybór? Warto? Jest to bardziej elastyczne i lepiej dopasowane? Lepsze?
W gre wchodzi szyba niska (wymiar oryg.).
Ewentualnie, jakieś opinie na temat Vario Touringscreen?
A może szukac jeszcze czegoś innego?
pozdro

Ostatnio edytowane przez bartol : 11.05.2009 o 20:44
bartol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2009, 21:45   #2
Mat


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Mat jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 18 godz 51 min 26 s
Domyślnie

Miałem MGG - połamałem.
Teraz mam MRA. Moim zdaniem materiał dobrany idelanie - twardość w sam raz.
Mam na niej jebutny deflektor i nie stresuję się, jak szybę zaczyna przyginać przy większej prędkości.
Minus w porównaniu z MGG to prosta końcówka - tam był spoilerek i wystarczało mniejsze podwyższenie.

Jednym słowem: polecam
__________________
Mat jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2009, 23:08   #3
fazi
zfazowany
 
fazi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wierzchucino
Posty: 224
Motocykl: RD07
fazi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 21 min 8 s
Domyślnie

Tez miałem MGG i połamałem 2 szt w ciagu 2 miesiecy,teraz kupie orginał+deflektor,powinno byc dobrze.MGG w teren nie nadaja sie,na drodze w połączeniu z deflektorem super sprawa nawet przy duzym wzroscie kierownika.
__________________
Nieważne czym,wazne jak jeżdzisz.
fazi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2009, 23:20   #4
nurek
 
nurek's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 234
Motocykl: RD07a
Przebieg: 67000
nurek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 2 godz 56 min 37 s
Domyślnie

Miałem MGG. Po roku latania zauważyłem małe "pajączki" ,ale aerodynamika super. Połamałem ją na małym offiku.Potem jeździłem na oryginale-katastrofa, kolacja z owadów w pysku.Teraz kupiłem MGG i czas pokaże czy dali nowe materiały( tak mówił sprzedawca) może" pajączków" nie będzie.Aero super jak poprzednio, mimo że kształt ciutkę inny.
nurek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2009, 03:24   #5
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

MGG to shit straszny łamie się jak wafel.Wiadomo ,że przy ostrym strzale każda się złamie ale MGG wystarczy lekkie wygięcie i jest w kawałkach.Teraz mam MRA i jest OK szczególnie przy niskich temp.
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2009, 17:52   #6
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

Kurczę mam MGG 5 lat, mocny szlif po asfalcie, kilka leżanek na piachu, a ostatnio czołówka z drzewem po której z przodu nie zostało nic całego (lampy, czacha owiewki boczne, chłodnica,gmole...) Jedyne co zostało całe i własnie przekładam do nowej czachy to szyba MGG... Jestem zadowolony. Może to kwestia wysokosci i mocowania. Pod sruby dałem gumowe podkładki, szyba nie jest super wysoka. Bardzo wysokie zawsze przy glebie gdzieś tam zachaczą... Fakt jest miękka i bardzo pracuje przy dużej szybkości, nie zdecydowałem się na Spojler produkcji KUBY bo wydawało mi się że nie wytrzyma, ale zeby sama z siebie pękała...?
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2011, 00:17   #7
solo1972
 
solo1972's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Kędzierzyn-Koźle
Posty: 121
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 3600
solo1972 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 15 godz 14 min 19 s
Domyślnie

Mam 185 cm powiedzcie czy oryginalny wymiar plus deflektor da rade? w porównaniu z MRA turystyczną.miałem do niedawna MRA turystyczna i pękła mi z mojej winy (zachaczylem kurtka dość mocno) Zawsze podobała mi się bardziej oryginalna ,ale nie wiem czy dodając deflektor będzie gorzej jak przy turystycznej?Co do trwałości to MRA jest bardzo wytrzymała.
solo1972 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2011, 08:37   #8
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Nic nie zastąpi próby drogowej.
Zwróć uwagę że sam wzrost nie jest 100% wykładnikiem jeden ma dłuższe nogi inny krótsze i te np 5 cm robi różnicę ktoś siedzi wyprostowany inny pochylony i tu kolejne cm.
Zestaw proponowany przez ciebie na pewno będzie działał ale pamiętaj też że wiekszość deflektorów jest robiona na płasko i oprócz podbijania strugi powietrza robią duży bałagan w jego przepływie.
Osobiście wolałbym szybę turystyczną z wywinięciem na górze , a jak by było mało to mniejszy deflektor dodatkowo...... zamiast oryginalnej plus duża dokładka.
Najlepiej się przejedź na interesujących cię zestawach i sprawdź , każdemu pasuje coś innego.
Jeszcze jedno, lepiej ( bo ciszej i woda dobrze spływa) mieć kask w naturalnej strudze powietrza niż zrobić jej mocne zawirowania które mocno hałasują i na dłuższą jazde dają watpliwy komfort.
Co do deflektorów to ja sobie je wyginam tak aby minimalizować zawirowania ( które są spore przy płaskich deflektorach) i poprowadzić powietrze możliwie gładko ponad kask.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2011, 09:36   #9
solo1972
 
solo1972's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Kędzierzyn-Koźle
Posty: 121
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 3600
solo1972 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 15 godz 14 min 19 s
Domyślnie

dzisiaj ,będę próbował skleić w jakiś sposób szybę.ktoś wie czy spawanie jest dobra opcja ,czy możne klej jakiś?
solo1972 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2011, 16:18   #10
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

solo1972 - miałem MRA, jak sie polamala, wrocilem do oryginalu + deflektor od wd60. To drugie rozwiązanie jest dużo lepsze. Szerszy deflektor jest lepszy. Mam 178 cm wzrostu, żadnych much ani takich tam - od 30-40 km/h moge podniesc calkowicie szybe i jechac bez obaw o oczy.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Papierowy filtr powietrza kontra gąbkowy Dzieju Regularne czynności serwisowe 27 05.04.2014 12:55
szyba lazyjack Wszystko dla Afryki 4 16.10.2011 20:26
Garmin 60csx kontra 62s (i podobne) rubin Hardware 26 29.09.2011 10:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.