Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki

Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki– tylko oryginalne rozwiązania!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.05.2014, 00:59   #41
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

No to myk! Odgrzewamy!

Na powrocie z majówki poszalał prędkościomierz, potem zgasł do zera.
Wydarłem linkę...chodziła raczej ciężko więc od razu wiedziałem co mnie czeka w obudowie napędu

Zmielone prawie do zera teflonowe kółeczko nie do odratowania.

Na ślimaku osiowy luz ok. 2-3mm

Po wyciągnięciu linki z pancerza zaobserwowano sporo rudej plus trochę jakiegoś kitu (coś a'la twarda plastelina z brudu, rudej i smaru), ale bez załamań czy nieciągłości.

Pytania z mojej strony:
1. Czy ratować linkę (czyszczenie benzyną/naftą) czy kupować nową? Może lepiej nie fanzolić się za bardzo i cały pancerz z linką wymienić? Czy są zamienniki dostępne gdzieś na internetach, czy raczej Pan Honda?

2. Kumpel ma dostęp do obwiedniówki...pojawiło się pytanie, czy nie zaszaleć i nie zrobić tego kółeczka zębatego nie z plastiko-teflonu tylko np. z brązu...będzie coś z tego czy raczej szybka to droga do rozwalenia ślimaka?

3. Czy jak już wydarte i rozebrane, to pokusić się o patent z rozwierceniem obudowy i zmniejszeniem luzu osiowego na ślimaku?
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2014, 06:32   #42
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,333
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 57 min 49 s
Domyślnie

1 - jak linka i pancerz dobre to umyć i jeździc dalej.
2 - jak zrobisz pancerne kółko to zniszczysz ślimacznicę i ślimak coś musi być słabsze.
3 - patent z kasowaniem luzu dobrze zrobiony wystarcza na długo.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Stanął prędkościomierz - u mnie też SLAWEK BANDOSZ Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 43 10.03.2015 22:21
Pytanie o prędkościomierz bartol Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 4 13.06.2011 12:33
Prędkościomierz - problem Babel Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 17 14.07.2008 08:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.