Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.04.2021, 17:06   #751
Lakrua
 
Lakrua's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Zakopane
Posty: 384
Motocykl: NAT
Lakrua jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 23 godz 43 min 51 s
Domyślnie

Planuje jeszcze w tym miesiącu na kołach dojechać do Hiszpanii. Ma ktoś jakieś info odnośnie Austria , Włochy , Francja. Hotele/ apartamenty pozamykane ? Jakiś info z granic mile widziane . Czy na przetłumaczonych testach objadę ? Co z kwarantanna.
__________________
Taniej kupię, drożej sprzedam
Lakrua jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2021, 17:44   #752
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,936
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 20 godz 18 min 24 s
Domyślnie

Do IT teoretycznie nie wjedziesz jako turysta do końca miesiąca, obowiązuje zakaz przemieszczania między regionami i kwarantanna dla wjeżdżających bez uzasadnionego powodu. Kontrolują to i to dość skrupulatnie na granicach kraju i regionów ( osobówki, kampery i moto szczególnie ). Hotele, pensjonaty są otwarte w pomarańczowej strefie, knajpy tylko na wynos do 18, z dowozem do 22. Od 26 kwietnia przywrócą żółtą strefę dla regionów o małej liczbie zakażeń. Godzina policyjna od 22 do 6 ma pozostać do czerwca. Przez Austrię możesz jechać tranzytem z ważnym testem, a jak nie masz to od strony IT możesz za 40 euro zrobić przed granicą w Tarvisio i w Brennero.
Powodzenia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2021, 20:31   #753
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 962
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 4 godz 56 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lakrua Zobacz post
Planuje jeszcze w tym miesiącu na kołach dojechać do Hiszpanii. Ma ktoś jakieś info odnośnie Austria , Włochy , Francja. Hotele/ apartamenty pozamykane ? Jakiś info z granic mile widziane . Czy na przetłumaczonych testach objadę ? Co z kwarantanna.
Córka po trzytygodniowym urlopie wczoraj wróciła autem z Hiszpani.Przed powrotnym wyjazdem test a pytania tylko na granicy z Francją dalej bez pytań.Coś więcej to mogę skontaktować.
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2021, 00:45   #754
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Mam info, żeby raczej latem nie planować Norwegii. Dubel, co się tam u Was mówi na ten temat?
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2021, 11:26   #755
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Oficjalnie mają być 4 etapy luzowania obostrzeń w Norwegii, każdy ma trwać około 3 tygodni ale to tylko plan bo czas będzie uzależniony od ilości zachorowań i tempa szczepień. Turystyczny wjazd obcokrajowców będzie możliwy dopiero po zakończonym 4 etapie... Optymistycznie może końcówka lipca jak wszystko się ułoży...
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2021, 11:51   #756
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Mam info, żeby raczej latem nie planować Norwegii. Dubel, co się tam u Was mówi na ten temat?
Tak jak kolega wyzej napisal, mysle ze za wczenie na planowanie. Norwedzy masowo wykupuja wycieczki zagraniczne wiec spodziewaja sie otwarcia granic . Ja tez obstawiam lipiec i sierpien ze bedzie otwarta.
Dam znac kolo polowy czerwca jak z Norwegia bo teraz to mozna pisac patykiem po piasku.

A u nas juz teraz pieknie, zdjecia z wczoraj
IMG_20210418_164707.jpg

IMG_20210418_160222.jpg

IMG_20210418_172919.jpg
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.04.2021, 12:15   #757
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 2 godz 13 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mariusz S Zobacz post
moto zabierasz ze sobą ? .............miłego wypoczynku
Bez moto, wyjazd rodzinny.
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2021, 08:27   #758
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,832
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 44 min 33 s
Domyślnie

Zbliża się majówka. Może ktoś ma podsumowanie gdzie można wjechać bez testów/problemów. Myślałem ze może liznąć Albanię - 9 dni (2 na dojazd, 2 na powrót - zostałoby 5 dnia na Albanię).

Znalazłem takie cuś:
Test dla Tranzytu:
Bośnia i Hercegowina: Test NIE
Czechy: Test TAK

Węgry: Test NIE :
Cudzoziemcy w tranzytowym ruchu osobowym mogą wjechać na terytorium Węgier, jeśli poddadzą się na węgierskiej granicy badaniu zdrowia (zwykle pomiar temperatury) i badanie to nie stwierdzi podejrzenia zarażenia COVID-19.
Dalszym warunkiem wjazdu w celu tranzytu jest:
- spełnienie warunki kodeksu kontroli granicznej Schengen;
- wiarygodne potwierdzenie celu podróży oraz kraj docelowego;
- gwarancja wjazd do kraju sąsiadującego z Węgrami i będącego na planowanej trasie jego podróży.
Cudzoziemcy w ruchu osobowym tranzytowym mogą przejechać przez terytorium Węgier tylko wyznaczonymi trasami: http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo

Słowacja: Test NIE :
Tranzyt przez terytorium Republiki Słowackiej
Zgodnie z zapisami Zarządzenia Urzędu Zdrowia Publicznego Republiki Słowackiej nr 176/2021 obowiązującego od dnia 19 kwietnia 2021 r. (vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR č. 176/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky), cudzoziemcy mogą przejechać przez terytorium Słowacji tranzytem do kraju, którego obywatelstwo posiadają (np. polscy obywatele do Polski) lub w którym posiadają zezwolenie miejscowych władz na pobyt. W pozostałych przypadkach w celu przejazdu tranzytem należy wcześniej uzyskać pisemną zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Słowackiej (konsul RP w Bratysławie wystąpił pisemnie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Słowackiej o szczegółowe informacje w tej sprawie - po otrzymaniu odpowiedzi informacja ws. zasad tranzytu zostanie zaktualizowana). We wszystkich przypadkach przejazd tranzytowy musi się odbyć w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowania paliwa na stacjach benzynowych. Na tranzyt nie jest wymagane posiadanie negatywnego testu na COVID-19, ale mogą być szczegółowo kontrolowane dokumenty uprawniające do wjazdu do kraju docelowego, w tym również posiadanie odpowiedniego testu na COVID-19.
UWAGA! Zgodnie z informacjami uzyskanymi od dyżurnego Policji ds. Cudzoziemców i Granic Republiki Słowackiej, przejazd do Polski tranzytem przez terytorium Republiki Słowackiej z krajów, z którymi Polska posiada wspólną granicę (Ukraina, Czechy, Niemcy) jest traktowany jako nieuzasadniony geograficznie i należy się liczyć z odmową wjazdu na granicy ukraińsko-słowackiej w celu realizacji takiej podróży, ewentualnie z nałożeniem kary pieniężnej za naruszenie przepisów dotyczących obowiązkowej kwarantanny osób wjeżdżających na terytorium Republiki Słowackiej.
W przypadku naruszenia aktualnych zasad wjazdu lub tranzytu należy liczyć się z możliwością ukarania mandatem w wysokości do 1659 EUR.

Zastanawia mnie tylko uzyskanie tej zgody na tranzyt lub zezwolenie miejscowych władz na pobyt (jak mam uzyskać zezwolenie władz Albanii) - jak to interpretować?

Serbia: Test NIE

Słowenia: Test NIE

Kosowo: :
Obcokrajowcy, którzy przekraczają lądową i powietrzną granicę Kosowa, nie mają obowiązku posiadania negatywnego testu na Covid-19 (RT-PCR), pod warunkiem że podpiszą zobowiązanie o opuszczeniu terytorium RKS w ciągu maksymalnie 3 godzin;
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2021, 12:44   #759
Janek1


Zarejestrowany: Mar 2019
Posty: 56
Motocykl: RD03
Janek1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 19 godz 21 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Tak jak kolega wyzej napisal, mysle ze za wczenie na planowanie....
Dam znac kolo polowy czerwca jak z Norwegia bo teraz to mozna pisac patykiem po piasku.
Czekam na zielone światło od Ciebie na temat granic, w tamtym roku odpuściłem sobie wyjazd, bo wiadomo ..., kumpel pojechał i objechał Norwegię bez problemu, ja sobie pluje w twarz, że nie ruszyłem,
W tym jak będzie wolno, to jadę bez zastanawiania
Pozdro

Ostatnio edytowane przez Novy : 20.04.2021 o 20:53 Powód: Poprawiłem cytowanie
Janek1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2021, 19:12   #760
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,936
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 20 godz 18 min 24 s
Domyślnie

To co piszesz to jest czysta teoria. W praktyce jednak różnie bywa, chcesz jechać na pewniaka to zrób test i po sprawie. Nikt Cię nie będzie pytał jak, gdzie, po co, na co, itp. pokazujesz papier na granicy i to wszystko.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasz kolega Bartek vel. Kołek. Smutne wiesci. Fitsakis Kołek 6 29.06.2017 11:17
niestety przykre wieści Harnaś111 Inne tematy 2 02.09.2009 20:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.