Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.06.2014, 16:18   #711
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,477
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 4 dni 11 godz 13 min 13 s
Domyślnie

Dyskusja przypomina dyskusję pacyfisty z żołnierzem. Jeden udowadnia bezsens instytucji a drugi się broni że obowiązki przecież wykonuje dobrze.
Każdy ma rację. Tylko każdy swoją.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline  
Stary 15.06.2014, 16:29   #712
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Możliwe, że tak to z grubsza wygląda. Ale argumenty są jednak na różnych poziomach świadomości:
1. racja ,,leśna'' jest racją wewnętrzną - nie bierze pod uwagę tego, że obrany styl działania dawno przestał
pasować do czegokolwiek, oprócz celu dla samego celu. Chłopcy nadal żyją w wielkim PGRze
i nie rozumieją co oznacza to ,,P'' na początku... I stawiam dolary przeciwko orzechom, że nie zrozumieją.

2. racja zwolenników oznaczenia dróg leśnych jest dużo szersza światopoglądowo - wskazuje na jeden przykładowy
mechanizm szkodzący na dłuższą metę obywatelom i dający przesłanki do istnienia państwa opresyjnego. Nie trzeba
zmieniać prawa, żeby ten stan poprawić, wystarczy zmienić sposób realizacji tego prawa, ale.... patrz punkt 1.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 15.06.2014, 17:33   #713
Vertus72
 
Vertus72's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Łódź
Posty: 602
Motocykl: Ansfaltowy pedał
Vertus72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 10 godz 28 min 55 s
Domyślnie

Włos mi sie jeży jak czytam to czego nazwać nie potrafię, bo dyskusja to to napewno nie jest, czasem się zastanawiam czemu w naszej ojczyźnie jest tak hujowo i dochodzę do wniosku, że dlatego bo każdy wie lepiej, huj z przepisami skoro mi się chce to czy tamto, a każdy kto ma inne zdanie to muł i nie będzie mi kazał, i nie mówię że sam tego nie robię, ale mam świadomość, że łamiąc przepisy jeżdżąc po lesie mogę dostać mandat, wliczam to w ryzyko wykonywanego hobby i nie mam pretesji do garbatego, ze ma dzieci proste w razie W, nie nazwę go mulem bo to nie jego wina, że taki mamy klimat, ot i tyle.
Vertus72 jest offline  
Stary 15.06.2014, 17:46   #714
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 33 min 49 s
Domyślnie

I w tej dyskusji trzeba dojść do wniosku by ten klimat zmienić. Ja i kilku innych uważa ze trzeba i da się to zrobić zaś inni uważają ,ze nie ma potrzeby bo jest dobrze i zasłaniają się ustawa, przepisami, zwyczajami . A dlaczego jest dobrze i im to nie przeszkadza? O tym właśnie piszemy tutaj.
No i chyba muszę przeprosić za muła bo coś za często jest cytowany.
puszek jest offline  
Stary 15.06.2014, 18:04   #715
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
I w tej dyskusji trzeba dojść do wniosku by ten klimat zmienić. Ja i kilku innych uważa ze trzeba i da się to zrobić zaś inni uważają ,ze nie ma potrzeby bo jest dobrze i zasłaniają się ustawa, przepisami, zwyczajami . A dlaczego jest dobrze i im to nie przeszkadza? O tym właśnie piszemy tutaj.
No i chyba muszę przeprosić za muła bo coś za często jest cytowany.
W związku z powyższym Ty , Sowizdrzal i Wam podobni uważacie , że aby ten klimat zmienić , najlepiej obrażać tych którzy są innego zdania ....
Klas jest offline  
Stary 15.06.2014, 18:11   #716
Vertus72
 
Vertus72's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Łódź
Posty: 602
Motocykl: Ansfaltowy pedał
Vertus72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 10 godz 28 min 55 s
Domyślnie

No już dobrze, postawie pifko w za tego mula w ramach tantiemy
A co do zmian to jakoś mnie nie dziwi, że GTW LP chce utrzymać swój stan posiadania, teraz nie muszą zrobić nic, jak pojawi się nowa i do tego obca grupa bedzke sie trzeba podzielić tym co jest, do tego może być różnie z jednymi można się dogadać z innymi nie, jedni będą korzystać i nie roscic pretesji w razie W, drudzy tak....
Vertus72 jest offline  
Stary 15.06.2014, 18:46   #717
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vertus72 Zobacz post
No już dobrze, postawie pifko w za tego mula w ramach tantiemy
A co do zmian to jakoś mnie nie dziwi, że GTW LP chce utrzymać swój stan posiadania, teraz nie muszą zrobić nic, jak pojawi się nowa i do tego obca grupa bedzke sie trzeba podzielić tym co jest, do tego może być różnie z jednymi można się dogadać z innymi nie, jedni będą korzystać i nie roscic pretesji w razie W, drudzy tak....
Ok. - spróbuję jeszcze raz wyjaśnić kilka rzeczy bo może ktoś nie czytał wcześniejszych postów lub nie wyłapał niektórych informacji w gąszczu epitetów ...
Twierdzenie , że LP chcą na siłę utrzymać obecny stan jest stwierdzeniem mocno na wyrost - owszem , jest pewna grupa osób którym to odpowiada ale spora część pracowników ma inne zdanie , chce zmian i powoli zmiany te następują ( wczoraj wróciłem z Bieszczad - wszystkie drogi w granicach LP są oznakowane zakazami jako drogi zakładowe , a na tych dostępnych są wydzielone miejsca gdzie nie tylko można wjechać ale również np. rozpalić ognisko i w tym celu jest przygotowane drewno a nawet zostawione zapałki - czyli nie do końca beton jak twierdzą niektórzy prawda?).
Oczywiście potrzeba trochę czasu aż wszędzie będzie to wyglądało jednakowo.
Problemem w wielu wypadkach są obowiązujące przepisy i to nie tylko te leśne - jak już pisałem , drogi dopuszczone do ruchu publicznego muszą spełniać pewne normy i nic tu nie zmienią żadne deklaracje chętnych motocyklistów , że im nie przeszkadza brak odpowiedniej szerokości , nawierzchni lub innych parametrów - w razie wypadku prokuratora nie będzie to obchodziło , a winny będzie gospodarz terenu.
Jeśli chcemy aby można było jeździć na moto po lesie , trzeba też przekonać niemotocyklową i niezmotoryzowaną część społeczeństwa , bo inaczej przestaną narzekać motocykliści a zaczną np. grzybiarze i to oni oskarżą LP , że pozwalają motocyklistom dewastować lasy (nawet jeśli to nie będzie prawdą , a tylko ich punktem widzenia.)
Trzeba o tym wszystkim rozmawiać i przekonywać , a nie wzajemnie się obrażać.
Trochę już póżno ale jeszcze można coś zdziałać , bo właśnie jest w trakcie nowelizacji ustawa o lasach ale jak już wspomniałem - do tego potrzebny jest dialog różnych grup społecznych i wypracowywanie rozwiązań a nie wyzwiska.
Na pewno zaś sprawy nie przyspieszy pomysł prywatyzacji bo wtedy dopiero zacząłby się bałagan , a jak widać choćby po ostatnich wiadomościach dotyczących nagranych rozmów niektórych członków rządu , jest spore prawdopodobieństwo , że na majątku wspólnym o który niektórzy się upominają twierdząc że LP żle nim dysponują , wzbogaci się kilka osób , a potem będzie już za póżno aby zmądrzeć - myślę że temat autostrad wbrew twierdzeniom niektórych jest tu dobrym przykładem.

Ostatnio edytowane przez Klas : 15.06.2014 o 18:52
Klas jest offline  
Stary 15.06.2014, 21:31   #718
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Klas- witamy pierwsze zalazki porozumienia
Czasem trzeba wywalic wzajemne pretensje by nie rozpoczynac
przebudowy istniejacego porzadku od uprzedzen.
To co napisales juz nie brzmi jak beton.Byloby milo bys wplywal na
ludzi z LP w tej kwestii i propagowal porozumienie ponad podzialami.
Ten brain storm byl jednak potrzebny by oczyscic atmosfere w dyskusji.
Pewnie nie raz jeszcze tu sie wyzwiemy od takich czy innych ale powinno byc lepiej.
Jak uwazasz?
 
Stary 18.08.2014, 16:03   #719
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

No cóż Panowie, nie same motocykle na tym świecie:

http://finanse.wp.pl/kat,1037883,tit...wiadomosc.html

Cytat:
Wyższe grzywny, odebranie prawa jazdy, czy ograniczenie wolności poprzez prace społeczne. Ekolodzy z WWF Polska chcą takiego zaostrzenia kar za wjeżdżanie autami terenowymi, quadami i motorami crossowymi m.in. do lasów i rezerwatów - pisze "Dziennik Polski".
Ziarko jest offline  
Stary 18.08.2014, 16:12   #720
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,628
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 3 godz 2 min 32 s
Domyślnie

Niech Ci ekolodzy pojda w koncu do lasu i zobacza kto tam caly syf robi.... Mam za kazdym razem robic fotki z tworczosci brygad lesnych drwali, mysliwych i innych patroli? Uzbieralby sie z tego niezly albumik... Jesli ktokolwiek jedzie po drodze lesnej (nie wjezdzajac w las jakotaki) w porownaniu do sluzb lesnych to tak jakby go tam wogole nie bylo. Coraz wiecej pol w lesie wygladajacych jak koniec swiata. Eh.. denerwujacy temat.
redrobo jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.