Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.03.2023, 13:09   #31
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 628
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 godz 9 min 28 s
Domyślnie

U mnie golf VI z 2009 1,4TSI 122KM manual prawie 170K przebiegu, mega zrywne auto, 5 zapina już przy 50-60km/h, da się tym jeździć szybko, bo ciągnie nawet do 218km/h, palić się nie da mniej niż 5,8l/100km, potrafi spalać przy moim koło 12 nawet... Mój czterocylindrowy miał niby silnik ten poprawiony, ale G prawda, taki sam badziew IMO. Naprawy już 2 miał. Wady: jak 5 osób, to szajs nad szajs, ciągnie gorzej jak w Golf IV co miał wolnossaka 1,4 75KM, hamować to silnikiem się nie da w żaden sposób, klocki padają co 1,5-2 lata. Na krótkie dojazdy nie są to dobre silniki, bo rozgrzać malutki silniczek powinno się szybko, ale niestety nie da się tak szybko... Spalanie w mieście w zimie wzrasta drastycznie, nawet o 1,5l. Wymiany oleju praktycznie co 10-12K... Jak raz było powyżej 15K, to się galareta z oleju zrobiła na dole miski, więc czyszczenie prawie wzsystkiego..
Patrzeć jaki symbol silnika, bo nadal mają problemy z tłokami, mimo że producent i większość użytkowników mówi, że nie ma problemów... niby poprawione te tłoki, blok z alu poprawili, żeby lepiej pracował i nie drgał i nie żre oleju jak poprzednie, ale poduszki pod silnikiem padają dość szybko (poprawili?), wałki nie do wymiany... producent zaleca sprawdzenie paska rozrządu niby przy 200km bez wymiany, a ma wytrzymać taki pasek niby cały silnik... więc jak to ile wytrzyma silnik Nie zalecają jazdy na wysokich ani na niskich obrotach, więc też nie naj.. Głośna praca na jałowym zimnym i już od 3,5K obrotów wzrasta dźwięk jak diesel, czyli faktycznie na wysokich obr. ciężko jechać.. Na autostradzie powyżej 120km/h to przyjemnie nie będzie i przyspieszenia nie będzie wiele. Mój mechanik od TSI (bo tylko tymi się zajmuje), mówił że lepiej nie ryzykować, a jak coś się psuje w takich, to zamiana całego silnika... Takie moje info, wybór Twój.
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 13:13   #32
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Ja bym z Twoimi założeniami brał corolle kąbi.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
I to jest bardzo słuszna opcja.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 13:22   #33
ctomch

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Chrząstawa Wielka
Posty: 261
Motocykl: Yamaha 1VJ/Huska FE501
Przebieg: rośnie
ctomch jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 8 godz 7 min 19 s
Domyślnie

A dobra. Napiszę. Co mi tam.
Od wielu lat kupuję tylko nowe pojazdy. Obecnie, marka nie ma specjalnego znaczenia, bardziej zastosowanie, komfort, użyteczność codzienna.
Jak przedmówcy słusznie stwierdzili, takiego Golfa jakiego masz, to już nie kupisz. Zapomnij.
Jeśli Twój wybór padnie na nowy samochód, skup się na wyborze koloru i finansowaniu oraz zabezpiecz się w przypadku eksploatacji powyżej 4 lat.
Jeśli Twój wybór padnie na pojazd używany (najwyżej 2-3 letni), polecam zakup od kogoś kogo znasz (w sensie znasz człowieka, pojazd i wiesz że ok), lub zakup od dilera z pełną gwarancją i warunkami jakie sobie tam wynegocjujesz.
Generalnie, nie ważne co byś wybrał, obecna motoryzacja sprowadza się do wyboru koloru i/lub wielkości/klasy. Reszta rzeczy jest pomijalna, zupełnie jakbyś kupował mikrofalówkę.
Jeśli uda Ci się podejść do zakupu samochodu jak do zakupu mikrofalówki, to już generalnie git. Obecnie, samochody to takie właśnie mikrofalówki, tylko w dalszym ciągu rozważaniom i zakupom z tym związanym towarzyszy jakaś niezdrowa podnieta, jakby w dalszym ciągu chodziło o motoryzację.
ctomch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 13:27   #34
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,958
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 40 min 36 s
Domyślnie

Dobre to porównanie z mikrofalówką, podejście też może być super, jednak jak mikrofalówka pójdzie się paść to se za tysiaka kupie druga, jednak gdy auto za powiedzmy 100 tysi pasie się zaraz po wyjeździe z salonu, to już nie jest tak na bogato.
Wybaczcie Ot, nie chce wypowiadać się w temcie, niech będą same achy i ochy.

Do mikrofalówki wracając, nowe auta nie są tak dobre jak mikrofalówki, a silniki... Taaaa...

Dziś pierwszy dzień wiosny.
Zdrów
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 14:36   #35
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Skoro juz o mikrofalufkach itd to moze warto zastanowic sie nad EV ?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 16:15   #36
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 9 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tommi Zobacz post
Nie wiem jak Ty, i jak Twój brat, jeździcie, ale mi po 25 latach za kółkiem przeszło już ściganie się z każdym i samym sobą, szczególnie jak jadę zapakowany 2+2 dzieci + 1 pies...
Miałem krótką przygodę z superbem 1,5 tsi z dsg i uważam, że jeżeli nie musisz zawsze i wszędzie być pierwszy, to to jest bardzo dobry wybór jeżeli chodzi o silnik/skrzynie. Utrzymując stałą prędkość (nie za dużą oczywiście) na trasie odłączała 2 cylindry, średnio paliła między 5 a 7 litrów. Jak na tak wielki samochód to bajka, moim zdaniem.
Zgadzam się, mi też się przejadło ściganie, też mam ze 20 lat prawko i jeżdżę dużo spokojniej niż kiedyś.. Jednak dla mnie zapas mocy to jest też bezpieczeństwo czynne. Nie muszę z tym wariować na drodze. Dodatkowo - zapas mocy i pojemności zazwyczaj przekłada się na dłuższą żywotność motoru.
Co od stylu jazdy, i tego auta o którym pisałem, to wynik stały dla 3 osób różnej płci i wieku, więc..nie wiem, może przypadek.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 17:09   #37
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

Seat Leon Cupra 300 w kombi. Ma 2,0T, DSG i 4x4. Kupisz w wymienionej kwocie. Jedzie cudnie, silnik wbrew pozorom pancernie wykonany i wytrzymuje deptanie do odciny naprawde długo. Wielkość +/- Golf. Taki nowocześniejszy Golf bez wodotrysków ze schedą po silniku 1,8T. Skoro do teraz starczał Golf IV to odnowienie rocznika i wyglądu przy fajnych osiągach i nietragicznym spalaniu. Zapas mocy zawsze jest mile widziany, a 4x4 to bajka w każdych warunkach.
__________________
Masa wrogiem przyspieszenia
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 23:24   #38
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Przykład co można w trasie autostradowej z 1.5tsi
Pomyślałem ze cykne dla niedowiarkow. Prędkości dzisiaj od 90-130.
Pozdro z Budapesztu.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg D8F3C21F-1568-4C1B-8EFE-7AF5DC0368FD.jpg (570.6 KB, 19 wyświetleń)
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.03.2023, 23:46   #39
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Mój 30 letni golf 2 ma taki sam wynik a silnik 1.9 wolnossący z busa. Gdzie postęp?

Jaro ile to ma qni ta qpra?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2023, 00:27   #40
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

300
__________________
Masa wrogiem przyspieszenia
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Porada sprzętowa GPS Gawrys GPS 28 09.02.2017 16:29
No to mamy dziś poważną rocznicę :-) - świętujecie? Ola Inne tematy 12 30.08.2013 07:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.