Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.10.2008, 17:41   #1
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Exclamation Szpeniu gaźnikowy!!

Witaj!
Dwa pytania:
-miałeś styczność z aircutami firmy TourMax z Larssona? Widziałeś różnicę między nimi a hondowskimi (w wyglądzie i działaniu)?
-miałeś luzy na ośkach dźwigienek poruszających przepustnice w gaźnikach?
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2008, 11:39   #2
aker


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 5
Motocykl: RD04
aker jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 min 53 s
Domyślnie

1.membrany tych air-cutów z larssona wyglądają delikatniej, bo są z gumy a nie z gumowanego materiału. Jak na razie nie mam z tym problemu(1 rok od założenia)
2.luzów nie mam, ale z tego co kiedyś czytałem na forum motocyklistów to jest skomplikowana sprawa -poszukaj na forum, bo swego czasu był to dosyć duży wątek
aker jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2008, 12:19   #3
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

No to ja nie wiem. Te co mam w gaźnikach, czyli pewnie hondowskie, są cieniutkie. Na oko jest to jakiś materiał pokryty gumą. Te z Larssona są grubsze, sztywniejsze, wyglądają na zrobione z gumy. Czyli odwrotnie jak u Ciebie. Na hondziarskiech AT chodzi lepiej niż na tych z Larssona. Qrf... Jak tak dalej pójdzie będę musiał zaufać jakiemuś mechanikowi.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2008, 21:22   #4
aker


Zarejestrowany: May 2008
Posty: 5
Motocykl: RD04
aker jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 min 53 s
Domyślnie

w zestawie z larssona są 2 komplety spręźyn -ja założyłem te słabsze i odcięcie jest trochę nawet za szybkie Tak w ogóle, to co u Ciebie jest nie tak z gaźnikami ?

Ostatnio edytowane przez aker : 07.10.2008 o 21:30
aker jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2008, 12:11   #5
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Motur chodzi pięknie na hondowskich cienkich aircutach, ale strzela w wydech. Na grubych gumowych z Larssona nie strzela w wydech, ale na luzie jak się zrobi przegazówkę to obroty spadając dochodzą do 2000rpm, tam zwalniają i powoli schodzą do 125. Co to k*rwa może byc ?
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2008, 12:24   #6
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

mi tam wali w tłumik od chyba dwóch lat i nic sie nie da z tym zrobic
moze tłumik masz duży przelot i zasysa ci powietrze i wali. masz gdzie załozyc na dzien dwa oryginalny tłumior..? moze to cos da
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.10.2008, 12:40   #7
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Kiedy z larssonowymi nie wali . A na hondowskich poniżej 3500 napierdziela co 4ry suwy silnika, a nie pojedynczo, przy ponownym otwarciu przepustnicy czy jakoś tak. Te aircuty hondowskie sa jakieś nie halo, bo zazwyczaj pali 7,5 w mieście, ale były ze 2-3 losowe przypadki spalania 5,8.

Tłumik mam nieoryginalny.

Wygląda na to, że sobie poradziłem.

Aircuty TourMax'a z Larssona mają dwa komplety sprężynek. Jedne mają tę samą długość co hondowskie, drugie są trochę dłuższe. Logicznie podchodząc do sprawy założyłem te krótsze. Niestety logika najwyraźniej nie uwzględniła czegoś (pewnie tego, ze zamiennikowa membrana jest grubsza) i motur lepiej chodzi z tymi dłuższymi. Tak o. Teraz już sztrzela o wiele mniej.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!


Ostatnio edytowane przez Dzieju : 25.08.2011 o 11:02
wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.