Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.09.2018, 10:04   #81
tadzik
 
tadzik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2016
Miasto: Rzeszów
Posty: 571
Motocykl: RD03 czeka na reanimację
tadzik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 2 dni 7 godz 3 min 32 s
Domyślnie

Tak, teraz będziecie się rozwodzić, że za tanio.
Przypomniał mi się kolega, co mu płytkarz robotę spieprzył, materiał zepsuł a na koniec powiedział, że "Panie a co Pan chciał za 20 zł od metra?" Dziwne bo na początku nie mówił że podejmuje się za 20zl/m spierdolić robotę tylko twierdził że zrobi lux.
Czy w tym wypadku było analogicznie?
tadzik jest online  
Stary 02.09.2018, 10:05   #82
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 12 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
No aso za rozłożenie i złożenie, bez reanimacji silnika chce 5000
Ale inny silnik i z dołem. Inna bajka. "Pomojemu" takie grubsze serwisy to sie robi po sezonie a nie w jego trakcie. Motocykl jak motocykl. Nie ma znaczenia czy brudny i zaniedbany przyprowadza dziadek który ledwo wiąże koniec z końcem, rajdowiec który na jutro potrzebuje maszynę na rajd, czy korposzczurek który zanim dobrze wejdzie do biura targuje cenę, chce na fakturę na firmę z innymi numerami rejestracyjnymi. Usługa ma byc wykonana zawsze na takim samym najwyższym możliwym poziomie.

Mówiłem w tamtym temacie ze lepiej nie kontynuować. Dla ogółu.
Prince jest offline  
Stary 02.09.2018, 10:20   #83
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Jak ktoś z góry mówi, że zrobi za 20zl/m2 płytki i będzie lux to tak ma być. Problem w tym, że psychika usługodawcy jest taka sama dla każdego. W połowie roboty zaczyna zauważać, że mu się nie opłaca i ma inną lepszą robotę obok. Zaczyna się śpieszyć, popełnia błędy. Widzę to co chwilę w mojej branży. Wyjaśnianie jest dokładnie takie samo "Co Pan oczekiwał po układaniu glazury za 45zl/m2" a potem trzeba po kimś poprawiać.

Odadozero oddał motór do odrobaczenia. Zaznaczył, że koszt nie gra roli. Jeśli była totalna mina - nie podejmować się. Jeśli coś się da zrobić - powiedzieć to jasno klientowi, że niestety ale koszty mogą być wysokie. Przyłożyć się do tego co się robi.

Też miałem takie problemy na początku zabawy na własny rachunek. Straciłem dużo kasy ale zawsze wszystko było zrobione jak należy. Każdy może popełnić błąd - trzeba go potem naprawiać. Błędem jest też podejmowanie się wykonania usługi jeśli mamy jakieś wątpliwości co do klienta. Klauzula sumienia

Zdarzają się klienci którzy zaznaczają od razu "Ja nie potrzebuję pałacu, przymknę oko na niedokładności". No nie... każdy dostaje taki sam poziom wykonania. Czemu? Ano temu, że moja robota jest moją wizytówką i wstydziłbym się oddać coś z czego jestem niezadowolony. Ktoś trzeci by przyszedł, popatrzył "-Kto ci to robił? -Ano misza, -eeee to słaby z niego rzemieślnik. -Ale to ja nie potrzebowałem pałacu.(i tego ostatniego zdania już nikt by nie słyszał"

I tak jak pisałem... Nie ma znaczenia to czy klient ma rację czy nie. Ważna jest opinia o rzemieślniku. Mądry przełknie te "dodatkowe" koszty prowadzenia działalności. Bo to są właśnie te "dodatkowe koszty". Tak jak duża firma magazynowa wlicza "spady z półek" w koszty, tak dobry rzemieślnik musi brać pod uwagę, że mu się klucz zepsuje lub klient przyjdzie roszczeniowy i wliczać to w swoją podstawową stawkę roboczogodziny.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland

Ostatnio edytowane przez Misza : 02.09.2018 o 10:30
Misza jest offline  
Stary 02.09.2018, 11:09   #84
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Nie miałem żadnego zamiaru poruszac tej kwestii w innym temacie. Napisalem bo zostałem wywolany.
Standardowa cena za rozpolowienie silnika to 600-800 zł. Nie chodzi jednak o cene. Miało być zrobione? Przy kaDdym moim telefonie, a były ich setki, odpowiedz, tak zrobione , git fajnie.
Ten silnik nawet nie widział rozpolowienia.

W dodatku jak kiedyś mi ustawili rozrząd o jeden ząb złe, strzelało w wydech, jak poinformowałem o tym, to od razu zwrócili kasę, powiedzieli by na poprawienie odesłał. Koniec końców poprawiłem sam, a przy okazji wypiliśmy.flaszke.
A tutaj? Gościowi pokazuje jego niedokręcone śruby, dysze niewkrecone, źle ustawione czujnik stop, piach w airbox, nic nie zrobione a co dotknął to zepsuł, a on mi mówi że.mam się leczyć na głowę?
Widzicie różnice?
A to może ktoś mądry napisze ile stoi standardowo piaskowanie i malowanie takiej ramy?
I zaraz niech doda ile klient powinien zapłacić za.taka ramę swiezo odebrana która jest obita tak niemiłosiernie przez nieudolne wkładanie silnika ze wygląda jak gówno?
Ile za to powinienem zapłacić ceny wyjściowej? Slucham?
Ile za serwis gaźników w którym niedokrecono 4 -CZTERECH- dysz? I musiałem wszystko rozbierać?

Ile za elektrykę KTOREJ MÓWIŁEM ZE NIE ROBIMY, a nie działają nawet manetki grzane?

Ile za zmianę kierownicy i założenie jej z krzywą śruba jej uchwytu i powiedzenie mi że jest wszystko prosto?

Slucham wyceny.

Ale mam pomysł. By nie robić offtopu mogę wrzucać tutaj zdjęcia jak się robi serwis w tym garazu.
Lecimy.
1. Ups, kolejna śrubka się odkręciła podczas transportu?
Czy wredny Pan transportowy odkręcił?
3. Przewaznie gabke warto zmoczyć trochę olejem. Ale to szczegół. Tak jak trochę piachu w airboxie i jescze ślady oleju od mego poprzedniego filtra, któremu ten rant gąbkowy posmarowałem Ale ja się nie znam.
2. Nie wiedziałem że w trupach inaczej się montuje boczki , i umiejscawia rant nadkola.

Dzisiaj sprawdzę synchronizacje gaznikow, jak przestanie padać. Więc operacja pod znakiem zapytania.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20180901_164658.jpg (849.9 KB, 35 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20180901_140253.jpg (963.9 KB, 35 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20180901_140602.jpg (970.6 KB, 34 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez adoado0 : 02.09.2018 o 11:21
adoado0 jest offline  
Stary 02.09.2018, 14:33   #85
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Widać, że macie potrzebę pogadać. Szynszyll w swoim wątku zaczął pisać o sprawie poruszanej w tym wątku, więc widać, że panowie mają potrzebę publicznie sobie coś powiedzieć. Moim zdaniem warto wyjaśniać merytorykę - padły zarzuty, (w mojej ocenie) nie na wszystkie padła odpowiedź. Więc dyskutujcie dalej. Warto (co zrobił twórca wątku) dogadywać szczegóły na PW, a nie wyciągać je publicznie jak szynszyll*.

Ponawiam prośbę, aby trzymać się meritum. To wątek o opinii forumowicza, że forumowy mechanik źle wykonał robotę, a forumowy mechanik uważa, że dobrą. Tego się trzymajmy. Jeżeli macie coś do dodania - dodajcie. Ale niech - bardzo proszę - nie zamieni się to w dyskusję o myciu motocykla, kładzenie płytek, czy wywlekaniu PW. Konkrety Miłe Panie :* Potem wątek wysprzątamy z niepotrzebnych (niererytorycznych) komenatrzy. Autorów - którzy będą się czuli pokrzywdzeniu takim ruchem i domagającym sie przywrócenia - prosimy o PW.

Bez wulgaryzmów, osobistych wycieczek. Postarajmy się spokojniej pogadać, a nie zrobić gównoburzę w sokowirówce z otwartą pokrywą. Wszyscy siedzimy w tym Matjasowym (celne porównanie) barze i chyba nikt nie chce na koniec mieć niesmak, konieczność mycia

***

Długo nosiłem się z tym, czy włączać się w wątek. Doszedłem do wniosku, że tak.

Szynszyllu - myślę, że długo pracowałeś na swoją (jak rozumiem dobrą) opinię. I na tej bazie inni w ciemno wysyłają motocykl (w ciemno - ufając opiniom na forum). Jeżeli tak się dzieje ("jesteś zaufanym forumowym mechanikiem"), to dajmy się wypowiedzieć innym zainteresowanym. O Twoim podejściu do pracy. To forum to duża wartość a buduje je zaufanie. Trzeba dyskutować o tym, kto może zaufanie nadwyrężać zarabiając na forum.

Ode mnie opinia. Wysłałem Ci gaźnik do przejrzenia i wyczyszczenia. Rok chyba 2010 rok, może 2011. Jako jeden z nielicznych miałeś myjkę ultradźwiękową i trafiłem z polecenia. Zielony byłem jak szczaw (nadal jestem, ale mniej) i bałem się sam cokolwiek ruszać. Gaźnik wrócił i trafił do warsztatu, który składał całość (nie mający myjki, a się na nią uparłem). Z ciekawości zajrzeli tam. Brudny, a membrany podziurawione. Membrany dziurawe oczywiście nie z Twojej winy, ale słabo zajrzałeś do tego gaźnika. To, że był brudy ewidentnie Twoja wina. Oba zaniedbania.Na początku zdziwiony zaprzeczyłeś. Potem - po zdjęciach - zgodziłeś się. Nie polecam więc.

Zdarzają Ci się ewidentne wtopy. To nie za duża - ktoś sprawdził robotę. Dobrze, że dalej motocyklem nie pojechałem.

Tyle ode mnie.

***


* Nie rób tego proszę. Wiesz, że to ... hm.... nie wskazane. Nie wiem, jak inaczej to ująć.

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 02.09.2018 o 14:38
 
Stary 02.09.2018, 15:49   #86
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,928
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 41 min 19 s
Domyślnie

Sztab ludzi siedzi od dwóch dni z nosem w kompie naciskając, co kilka minut f5, żeby nie dopuścić do napierdalanki a Ty już sam nie wiesz, co ze swoim wkurwieniem robić? Oni maja rodziny, dzieci i w wolny dzień od obowiązków chcieliby, babe za cycka potrzymać, albo pójść z dzieciakami na spacer.
Forum to nie miejsce do rozstrzygania sporów, nie masz u siebie biegłego sadowego z zakresu motoryzacji, żeby powierzyć mu sprawe, w której czujesz się poszkodowany, jeśli druga strona nie poczuwa się do poprawienia w Twojej ocenie zle wykonanej usługi ?
Chcecie Szynszyla skasować z forum to zróbcie to, jeśli w Waszej ocenie na to zasłużył, ale tak, aby forum przez tą akcje nie traciło na wizerunku. Wojtek jesteś dobrym mediatorem i super opanowanym człowiekiem, mam wielki szacunek dla Ciebie, ale nie pozwalaj już na ten bełkot. Każdy ma swój rozum i zaistniała sytuacje oceni i wyciągnie wnioski.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline  
Stary 02.09.2018, 16:06   #87
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Adagiio-krótkie uzasadnienie zawarłem powyżej. Jeżeli jest tak, że ludzie ufają forum (czytając forum, wysyłając motocykl kurierem), to jeżeli coś jest nie tak, to na forum może taka informacja się znaleźć.

Przykłady, że zaufanie jest ważne. Można było w ciemno kurierem zamawiać od Franza motocykle. Polegając na zdaniu tomkav4 kupiłem w ciemno motocykl i uważam, że nadal można. Teraz kupiłem samochód polegając na zdaniu forumowicza (dziękuję!!!).

Dzięki za miłe słowa. Ciebie również bardzo szanuję, cenię zdanie i lubię czytać (bo na żywo się nie spotkaliśmy). Mam nadzieję, że rozumiesz, iż moim celem nie jest bełkot. Wyrażam opinię i nie zamierzam więcej jej ciągnąć. Nie jest celem odstrzelenie albo kreowanie kogokolwiek. Opinię każdy sobie sam tworzy.
 
Stary 02.09.2018, 16:15   #88
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

W którym miejscu jest bełkot? Zdjęcia zrobionych elementów to jest bełkot?
Wklejam kolejne i czekam aż mechanik się do czegoś przyzna. Jak człowiek powie że najzwyczajniej w świecie zawalił robotę. Prywatnie, przez SMS mnie wręcz wyzwał. To wrzucam tutaj, do oceny pracę.
Jeżeli ktoś robi coś publicznie, a taka osoba jest nechanik, to musi sie liczyc z tym, że jego praca ujrzy światło dziennie.
Chcesz mieć lagi po takim serwisie?
Ważniejsze jest to że motocykl pojechał na serwis brudny, niż to że te lagi były w takim stanie serwisowane? Jak można coś tak brudnego rozbierać i rzekomo olej zmieniac, zakładać emulatory?
Wyśmiewać mnie że oddaje brudny motocykl po wyprawie, a nie widzieć że się totalnie brudne części rozbiera? To miało serwis? Czy wszystko już mamy usprawiedliwić trupem? Naprawdę uważasz że gorzej świadczy o mnie to że jezzdzielem na wyprawie brudnym jak cholera motocyklem niż mechanik tak usyfiony serwisuje? Każdy ma inne podejście, więc wątek ma służyć zobrazowaniu czego można się spodziewać. Zdjęcie lag z dzisiaj.
Swoje epitety poprawię w wątku i nie będzie mięsa, za nie przepraszam.
Czy szukam sprawiedliwości? Bardziej społecznej oceny czynu dokonanego. Uważam, że jest to jak najbardziej uzasadnione. Dlaczego mamy ukrywać efekty pracy?

Wiecie kiedy jedyny raz się przy tym odbiorze usmichnalem? Jak zobaczyłem jakiś cement, który złapałem gdzieś na jakiejś cementowni czy czym tam w Serbii. Do wczoraj radośnie na baku jescze był, i mi wróciły przyjemne w tym wszystkim wspomnienia jak to fajnie było w zeszłym roku podróżować.
W sumie, na feldze jeszcze widać, bo nie mylem kół na razie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20180902_152520.jpg (974.8 KB, 37 wyświetleń)
adoado0 jest offline  
Stary 02.09.2018, 16:19   #89
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 53 min 15 s
Domyślnie

Masz rację Wojtku. Ja wielokrotnie polegałem na wiedzy, doświadczeniu i uprzejmości kolegów z forum. Uważam że w obecnych czasach coś takiego jak zaufanie jest bardzo ważne. Wracając do tematu dziupli Szynszylla. Moje doświadczenia są wyłącznie pozytywne. Umówiliśmy się , zajechaliśmy a Jurek robił moją DRkę na naszych oczach. Do roboty był gaźnik i montaż rozdzielacza. Prace wykonane bardzo dobrze, gazior umyty wyczyszczony, wymienione zużyte elementy na nowe, które już czekały w warsztacie. Rozdzielacz również był przygotowany a prace zostały wykonane w taki sposób że wpięliśmy się bezinwazyjnie w istniejącą instalację motocykla. Wszystko wykonane jak należy, szybko, sprawnie, estetycznie i z dbałością o szczegóły. Ja warsztat Szynszylla mogę jedynie polecać.
Emek jest offline  
Stary 02.09.2018, 16:20   #90
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,928
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 41 min 19 s
Domyślnie

Słowo bełkot nie było skierowane w odniesieniu do Twoich postów Wojtku, tylko do chujów i kurw autora tematu.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Serwis Hondy - czy ktoś poleci jakikolwiek serwis w Polsce HarryLey4x4 NAT - Warsztat 3 20.04.2018 13:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.