Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady

Szpej turystyczny - Produkty i Porady Wszystko co potrzebne do dużej i małej turystyki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.08.2020, 17:01   #21
maciekrom


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Łódź
Posty: 269
Motocykl: CRF 1100 DCT
Przebieg: 42000
maciekrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 6 godz 27 min 28 s
Domyślnie

A nie prościej kupić kilka kart 32GB? Mam chyba z 6 i działa to bardzo dobrze, a przy obecnych cenach to nie jest jakiś duży wydatek.
maciekrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2020, 18:04   #22
Złom
601493080
 
Złom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1,406
Motocykl: XL600
Złom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 8 godz 11 min 58 s
Domyślnie

Najprostsze ale może i nie najtańsze rozwiązanie.

https://www.ravpower.com/collections/hub#!

Zaleta jest taka, że działa na Android i iPhone.
Złom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2020, 21:12   #23
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 51 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał maciekrom Zobacz post
A nie prościej kupić kilka kart 32GB? Mam chyba z 6 i działa to bardzo dobrze, a przy obecnych cenach to nie jest jakiś duży wydatek.
Przy kamerze 360 st 128 GB to jest tylko 80min filmu
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2020, 23:56   #24
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Złom Zobacz post
Najprostsze ale może i nie najtańsze rozwiązanie.

https://www.ravpower.com/collections/hub#!

Zaleta jest taka, że działa na Android i iPhone.
które konkretnie urzadzenia masz na myśli?
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2020, 10:31   #25
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 15 s
Domyślnie



Dużo zależy od tego czym nagrywa się materiał a przede wszystkim w jakiej jakości. "Kamery sportowe" nie pożerają jakoś specjalnie pamięci, szczególnie jeśli nagrywa się w FullHD i załóżmy 28 Mb/sek jak w Sony. Do sporej części takich urządzeń nie potrzeba też szybkich kart, więc są tanie. W takim przypadku można kupić X kart i po zapisaniu każdej oznaczyć i schować. To rozwiązanie na powiedzmy wyjazd 2-3 tygodniowy jest w porządku jeśli koszt kart nie przekroczy znacząco kosztu dysku który potencjalnie można by zabrać ze sobą.
Jeśli się ma coś lepszego i bardziej pamięciożernego do nagrywania a materiał jest bardziej wartościowy od ujęć z kasku na asfaltową drogę przez pół godziny co pięć minut to warto kupić dysk SSD odpowiedniej pojemności i zabierać ze sobą jakiś mały laptop, żeby sprawdzić materiał i przerzucić go na dysk. Oczywiście dobrze jest robić kopię zapasową na innym dysku. To rozwiązanie jest uciążliwe w transporcie i droższe ale daje jakąś gwarancję dowiezienia wszystkiego do domu.
Kiedyś pojechałem z kamerą sportową i z dyskiem tylko. Z powodzeniem zawsze znalazłem kogoś z laptopem kto mi go użyczył do zgrania materiału. Nie sprawdzałem co i jak. Jakież było moje zdziwienie, kiedy w domu okazało się, że nie zawsze transfer pokazywany na monitorze cudzego laptopa był powiązany z tym co na dysku się zapisało
Od tej pory nie wierzę w HUBy, dyski z przyciskiem COPY i cudze urządzenia
Dużo więc zależy od tego czym się nagrywa z jaką jakością i z jakim przeznaczeniem na później. Moim zdaniem najlepszą radą jest rada Śluzy:
"Nagrywaj z głową. Krótkie, maks kilkunastosekundowe ujęcia w zupełności wystarczą".
Nawet jeśli taki materiał nigdy nie ujrzy programu montażowego
CF
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2020, 10:49   #26
SikorP


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wa-wa
Posty: 192
Motocykl: NAT 2018, CRF 450L, Ducati Desert Sled
SikorP jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 42 min 43 s
Domyślnie

Moim zdaniem najlepszą radą jest rada Śluzy:
"Nagrywaj z głową. Krótkie, maks kilkunastosekundowe ujęcia w zupełności wystarczą".
Nawet jeśli taki materiał nigdy nie ujrzy programu montażowego

Wtrącę się raz jeszcze. Zobaczcie kamerę Insta 360 GO gdzie właśnie wykorzystuję się ideę wielu krótkich klipów zamiast „tasiemcowych” nagrań. Testuję ją od kilku tygodni:
+ 1080P
+ bardzo mała
+ bardzo lekka
+ stabilizacja
+ szerokie pole widzenia
+ trzyma horyzont (można wyłączyć)
+ timelaps i hyperlaps
+ można zdefiniować długość automatycznego klipu do 60 sek
+ przemyślane akcesoria do Vlogowania a więc i do jazdy na moto
+ mała stacja bazowa z baterią do doładowywania w trasie
+ super łatwa (uproszczona) edycja w aplikacji
+ zrzucanie plików po kabelku do telefonu/tabletu (ja po każdym dniu podróży robię selekcję i trimming - pamięci mi dotąd nie zabrakło)
- jakość obrazu na poziomie starych GoPro szczególnie przy słabym świetle
- włączania „przyciskiem” trzeba się nauczyć
SikorP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2020, 11:00   #27
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CeloFan Zobacz post


Dużo zależy od tego czym nagrywa się materiał a przede wszystkim w jakiej jakości. "Kamery sportowe" nie pożerają jakoś specjalnie pamięci, szczególnie jeśli nagrywa się w FullHD i załóżmy 28 Mb/sek jak w Sony. Do sporej części takich urządzeń nie potrzeba też szybkich kart, więc są tanie. W takim przypadku można kupić X kart i po zapisaniu każdej oznaczyć i schować. To rozwiązanie na powiedzmy wyjazd 2-3 tygodniowy jest w porządku jeśli koszt kart nie przekroczy znacząco kosztu dysku który potencjalnie można by zabrać ze sobą.
Jeśli się ma coś lepszego i bardziej pamięciożernego do nagrywania a materiał jest bardziej wartościowy od ujęć z kasku na asfaltową drogę przez pół godziny co pięć minut to warto kupić dysk SSD odpowiedniej pojemności i zabierać ze sobą jakiś mały laptop, żeby sprawdzić materiał i przerzucić go na dysk. Oczywiście dobrze jest robić kopię zapasową na innym dysku. To rozwiązanie jest uciążliwe w transporcie i droższe ale daje jakąś gwarancję dowiezienia wszystkiego do domu.
Kiedyś pojechałem z kamerą sportową i z dyskiem tylko. Z powodzeniem zawsze znalazłem kogoś z laptopem kto mi go użyczył do zgrania materiału. Nie sprawdzałem co i jak. Jakież było moje zdziwienie, kiedy w domu okazało się, że nie zawsze transfer pokazywany na monitorze cudzego laptopa był powiązany z tym co na dysku się zapisało
Od tej pory nie wierzę w HUBy, dyski z przyciskiem COPY i cudze urządzenia
Dużo więc zależy od tego czym się nagrywa z jaką jakością i z jakim przeznaczeniem na później. Moim zdaniem najlepszą radą jest rada Śluzy:
"Nagrywaj z głową. Krótkie, maks kilkunastosekundowe ujęcia w zupełności wystarczą".
Nawet jeśli taki materiał nigdy nie ujrzy programu montażowego
CF
Wraz z doświadczeniem w podróżowaniu zapewne jest to dobra rada, ale na początku chcesz nagrywać wszystko, pozatym jest to jakieś zabezpieczenie na wypadek jakiegoś niekoniecznie miłego zdarzenia.

A jak już jedziesz w dalsza trase to lepiej mieć całość materiału, ja akurat mam 2 sztuki karty 64gb do tego powerbank 20000 podpięty do xiaomi przez adapter usb udajacy baterie więc spokojnie nagram 2 moze 3 karty 64gb.

10min filmu 60klatek full hd na xiaomi yi 1 to ok 2gb

Nagrywamy 60 zeby nie bylo galarety na filmie z ekspozycja ustawiona na caly ekran. Wiec mamy 5h materialu na karte, z ktorego tniemy co chcemy.

Zrzucajac to na dysk 500gb mamy 41 godzin materialu, dyski mam wiec to nie problem, problemem jest wrzucenie tego na dysk bez udzialu laptopa.

Nie bede wozil w miekkim bagazu maca bo nie chce zezlomowac komputera ktory jest bardzo delikatny.

Pozostaje wiec urzadzenie jak np:
https://www.optyczne.pl/13204-news-N..._Recovery.html niestety nie znalazlem zadnej recenzji kto to kupil i cokolwiek napisal poza art reklamowymi

lub

przejsciowka adapter otg z czytnikiem kart pamieci umozliwiajaca jednosczesnie podpiecie telefonu (iphone), dysku, powerbanku na czas kopiowania, ew czytnika kart sd jesli przejsciowka nie ma go wbudowanego.

Moje pytanie czy ktos uzywa z iphone takiego zestawu lub widzial słyszal, uzywal urzadzenia podobnego do newella i moze polecic rozwiazanie, dac link do recenzji (fajny byl ten projekt pod raspberry, moze przysiade, lecz wolabym kupic sprawdzony produkt) niech smiało dzieli sie informacjami.
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2020, 11:33   #28
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 15 s
Domyślnie



Wiem o czym piszesz Założę się jednak, że te 41 godzin materiału nigdy nie zostanie obejrzana w całości Trzeba więc sobie zadać pytanie: Nagrywam bo tak, czy nagrywam bo chcę później materiał wykorzystać.
O "nagrywaniu dla bezpieczeństwa" nie piszę bo to przechodzi moje pojęcie i nie ma wiele wspólnego z nagrywaniem video podczas wypadów.

"Nagrywamy 60 zeby nie bylo galarety na filmie"
Galaretę to chyba słaba stabilizacja robi?

No i ostatnie. Nie potrzeba superMACa. Wystarczy coś co ma kilkanaście cali i USB 3.0 i może być nawet stare i tanie Tak sądzę.
CF
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2020, 12:33   #29
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CeloFan Zobacz post


Wiem o czym piszesz Założę się jednak, że te 41 godzin materiału nigdy nie zostanie obejrzana w całości Trzeba więc sobie zadać pytanie: Nagrywam bo tak, czy nagrywam bo chcę później materiał wykorzystać.
O "nagrywaniu dla bezpieczeństwa" nie piszę bo to przechodzi moje pojęcie i nie ma wiele wspólnego z nagrywaniem video podczas wypadów.

"Nagrywamy 60 zeby nie bylo galarety na filmie"
Galaretę to chyba słaba stabilizacja robi?

No i ostatnie. Nie potrzeba superMACa. Wystarczy coś co ma kilkanaście cali i USB 3.0 i może być nawet stare i tanie Tak sądzę.
CF
Ogladalem fimiki kogos kto zajmuje sie posprodukcja materialu z kamer i pokazywal roznice i zalecenie jest 60 klatek. przy 30 obraz jest zawsze gorszy. Stabilizacja to moja glowa.

Nie chce kupowac całego komputera zeby iles razy przerzucic dane z karty na dysk, ma byc male i dzialac i wazyc nic. Powerbank i tel i tak mamy przy sobie a dysk rowniez wazy tyle co nic.
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2020, 13:53   #30
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 393
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 32 min 43 s
Domyślnie

60 klatek (lub więcej) realnie to potrzebujesz wtedy, gdy chcesz robić przy montażu ujęcia slow motion. Do standardowych 30 jest ok. Oczywiście jeśli chcesz mieć tę masełkowatą płynność jak w grach wideo to możesz klepać wszystko w 60 kl/s, ale moim zdaniem szkoda miejsca na karcie, no i nie wygląda to kinowo, ale co kto lubi. Kinowo wygląda jak jest 24. I tu dochodzimy do sedna: żeby dobrze filmować, to trzeba się nad tym pochylić. Pytanie więc czy jedziemy filmować czy zażywać przyjemności z jazdy. Mnie np. gdy jestem w nowych miejscówkach to kompletnie nie chce się zajmować kamerą, dlatego idea "krótkich ujęć" dla mnie osobiście jest do bani. Ale ponownie - co kto woli i co dla kogo ważne. I jeszcze jedno: klipy FullHD zajmują oczywiście znacznie mniej miejsca na karcie niż 4k; podobnie przy montażu - do zabawy w 4k potrzeba naprawdę mocnego kompa, bo inaczej jest męka. Także i w tym aspekcie można zaoszczędzić.
Lolex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
co dalej? plaku Inne tematy 15 02.06.2018 15:36
Masz ciekawy materiał wideo którym chciałbyś się podzielić? PszemekADV Kwestie różne, ale podróżne. 4 02.03.2018 18:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.