Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.07.2020, 09:27   #21
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Zawory tak
Paliwo tak

Teoria lewego wazducha wydaje się prawdopodobna o tyle ze na oko dysza główna mała nie jest. O ile na oko można to określić...

Tyle dobrze ze lewe powietrze wyeliminować można w dwie minuty propanem.
Jeszcze istnieje taka szansa ze slide nie podnosi się tyle ile trzeba. Membrana idealna :/
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2020, 17:40   #22
Kisiel
 
Kisiel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wieś pod W-wą
Posty: 663
Motocykl: RD04->ATAS
Kisiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 57 min 9 s
Domyślnie

Panie Matjas,

Mała DR na przelotowym tłumiku oprócz zabawy dyszami w gaźniku (BST o ile pamiętam) potrzebuje też więcej luftu, żeby to jakoś jeździło. Ponieważ to nie unikat światowej klasy, można tuningować airboxa - wytnij u góry dziurę w airboxie, przykręć drobną siatkę żeby nie ssało robali ani liści i będzie lepiej. Potem obserwuj świecę i walcz z dyszą, dostroisz. No i odpowietrzenie baniaka ważna rzecz, a czasem pomijana. Powodzenia!
__________________
pozdrawiam!
Kisiel
------
RD04 -> ATAS
Kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2020, 20:54   #23
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 422
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 15 godz 44 min 29 s
Domyślnie

A fiterek na wezyku paliwa jest? Jeśli tak to może zamienic na nowy niektore (mialem tak u siebie)szybko zarastaja a na oko są ok
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2020, 22:16   #24
magneto
 
magneto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Olsztyn (Wa-Ma)
Posty: 248
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: mój 3,5
magneto jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 12 godz 53 min 9 s
Domyślnie

Gratki sprzęta !
Kilka lat temu miałem i latałem niemal takim samym:
https://drive.google.com/file/d/1mWA...ew?usp=sharing
(Sorki, jakoś jako fotka nie chciało wejść...)

Już nie pamiętam za bardzo, a - niestety - kilka tygodni temu posprzątałem dyski... z manuala DR też , ale czy w tym gaźniku nie było też blaszki ograniczającej opad pływaka ? Może mi się po..rzyło z czymś innym, co zrobić - SKS zaawansowany

Ale skoro - poza tłumikiem - nic nie odbiega od normy, to może pokombinuj ze "stłumieniem" tłumika, może to coś rozjaśni ?
U mnie świeca zawsze (oczywiście, jak sprawdzałem) była kawa z mlekiem, często nawet ciemniejsza. Znacząco przegrzałem tylko raz podczas parady (10-15 km) stosunkowo ciepłą wiosną. Tak do 110-120 C na wskaźniku "w główce". Normalnie to 80-90 C, chyba że oleju ubyło, to spadało do ok 60..
Żeby nie było - w tym jednym intensywnym sezonie nakręciłem DR-ką 13-14 tysi
Powodzenia, bo to fajny motek jest. I udanych
__________________
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME ! !
magneto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2020, 12:28   #25
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,132
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 16 godz 36 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tygrys 74 Zobacz post
A fiterek na wezyku paliwa jest? Jeśli tak to może zamienic na nowy niektore (mialem tak u siebie)szybko zarastaja a na oko są ok
Jak zbiornik plastyk to można wywalić filtr, często one blokują przepływ paliwa..
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2020, 13:26   #26
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

to nie jest kwestia przepływu paliwa - to cieknie jak z nosa zimą. spoko.
poza tym jeśli brakuje wachy przepływowo to byłby problem po chwili a tu cały czas jest doopa.
dzisiaj zatykam komin i zacznę od tego.
Dla ciekawości w Dyminatorze ten db killer za który dałem F$%^&*(K 150 zet to jest max wyciszający. No nie działa to WCALE. Na plus bardzo dobry kontakt z klientem.

O postępach będę informował.
M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2020, 20:59   #27
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 1 min 54 s
Domyślnie

Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia.
Dysz powinna być dopasowana do iglicy - w XT 600 są tabele co do czego pasuje. Wymiana samej dyszy np. na większą i zostawienie iglicy z mniejszej skutkuje prychaniem szczególnie podczas równomiernej jazdy... itd.... Iglice mają różny kształt i po wymianie na większą TYLKO dyszę - może go zalewać.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2020, 22:24   #28
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

to niby oczywiste ale mówisz prawdziwą prawdę: kolejność jest dysza wolnych obrotów, rozpylacz i potem dysza główna przy pełnym otwarciu.

te gaźniki rzekomo tolerują dysze 140 bez problemu. rzecz tylko w tym, że nie wiem czy jakiś wałek nie powkładał tam przypadkowych części.
zrobiłem dzisiaj eksperyment: mianowicie zrobiłem na tokarce dyszę na M5 i wiertłem 1.2 zrobiłem otwór na oko o 1/3 większy. zrobiłem również sporą zwężkę w tłumiku i już nie napierdziela tak, że wstyd. jest nieco głosniejszy niż fabryka i odzywa się tylko przy szerszym otwarciu. jest fajnie.

te zabiegi spowodowały, że temperatura oleju nie przekroczyła 100stC a przez większość normalnej spacerowej jazdy polami była na poziomie 90-95stC.
moto lepiej jedzie ale to wciąż nie jest TO - pod czerwone pole na obciążeniu nie wejdzie. nie ma mowy i nie czuć tych 30 kucy. ciągnie ale to jest słaaaabe.
może czas na wiertło 1.5? ;D
jutro przyjadą dysze z larssona - obadamy jak się franca da obudzić. a już było naprawdę dobrze

NIESTETY - po przejechaniu około 20km odwiedziłem znajomych dwie wsie dalej i moto po 10 minutowej gadceszmatce odpaliło jak należy i po przejechaniu 50m zdechło i chXj. nie ma iskry. Zostawiłem u nich w garage i pierwszy raz w życiu musiałem wrócić do chaty nie na tym na czym wyjechałem. Faaaaaaak.

Sprawdzałem cewkę i miała prawidłową rezystancję ale moja teoria jest taka, że po prostu rozgrzała się nad silnikiem na postoju i dostała przebicia i amen. Wszystko się kończy. Albo impulsator. Jutro jadę z multimetrem alebo z busem.
przypomniałem sobie, że akcja jest dokładnie taka jak przed wymianą fajki na nową: kiedy kopię i trzymam za kabel WN nie ma nic, ale kiedy kopiąc klikam killswitchem czasami dostaję strzała w system $%^& czyli NIBY cewka jest ok tylko tak jakby była zwarta do masy.

uprzedzam - rozbierałem wcześniej killswitch i tam nie ma się co popsuć - odcinka jest przy zwartych stykach więc jeśli jest wypchnięty suwak to obwód jest otwarty. tracę powoli rozum.

tak to
chwd
m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 28.07.2020 o 22:50
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2020, 08:29   #29
DanielRD07a
 
DanielRD07a's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: LZA
Posty: 108
Motocykl: RD07a
Przebieg: do uzg
DanielRD07a jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 8 godz 48 min 49 s
Domyślnie

Wystarczyło 4 dni
Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
[...]
Mam w tej chwili 18 czy 19ty motocykl w swoim życiu i tylko jeden nowy - NIGDY nie miałem awarii unieruchamiającej mnie na drodze. Na razie
DanielRD07a jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2020, 09:08   #30
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

tak tak - też pamiętałem o tym wpisie.
to nic wielkiego - czasami wystarczą znacznie krótsze chwile na znacznie większe zmiany...

tymczasem jadę dzisiaj z multimetrem i będziem mierzyć. byłoby najlepiej jakby po zimnemu odzyskała chęć na picie i palenie... wtedy nie musiałbym się prosić o jakiegoś busa po wsi.

m

nie będę pisał kolejnego postu bo nie wolno i można dostać po łapach

jak się spodziewałem - do mierzenia nie doszło bo sprzęt odpalił od trzeciego kopa i w klapkach oraz stroju niemal plażowym pocisnąłem czym prędzej do dom aby potem odebrać auto.
po zatransportowaniu do chaty i ostygnięciu przyszła pora na mierzenie - impulsator ok, cewka niskiego napięcia ok, stator AC ok, cewka WN za niski opór na uzwojeniu pierwotnym i moduł ugotowany w pizdu. iskra słaba pomarańczowa i do tego nie działający obrotościomierz.
no to mamy kloc, klops, chujwijaktonazwać.
używane moduły nieznanego autoramentu i proweniencji kosztują 500-800PLN i nie zdecyduję się na taki zakup bo gwarancji na to żadnej nie ma.
za to od czeskiej firmy Ignitech dostałem ofertę na moduł do dr za 120EUR - programowalny. Jedyna wada tego rozwiązania jest taka, że do użytkowania musi mieć prąd z aku ale aku jest nowe i ma ładowanie do tego. . . Zaleta taka, że nie używa cewki NN i wprowadza liniowe wyprzedzenie zapłonu oraz elektronikę nowszą o trzy dekady.

Nowa cewka 89PLN.
Zobaczymy co będzie dalej. DRka ma już tablicę i ubezpieczenie i chętnie pojechałaby gdzieś dalej
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 31.07.2020 o 12:26
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dryndą po krzaczorach Adagiio Hobby Forumowicza 2308 27.03.2024 06:39
Via del sale dryndą Adagiio Przygotowania do wyjazdów 6 16.05.2020 09:32
Mała rocznica :) Babel Inne tematy 3 23.02.2010 01:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.