Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.06.2020, 00:21   #21
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Hm... ile tego masz w garage? Niby trzy to dopiero kilowat.

Podczerwień w takiej ilości i długo bardzo zle robi na oczy. Serio. Trochę to mnie odpycha.
Nie chce być narzekający.

Pyzatym mam jeden jeszcze problem - zimno w giry. Tu jakaś mata IR by się przydała.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 00:38   #22
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,417
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 45 min 15 s
Domyślnie

Mam po 4 szt 250W na pomieszczenie ok. 18m2, bo jak kupowałem to nie było chyba jeszcze tych dużych 375W. Za sztukę płaciłem ok 25 zł 3 lata temu.
W domu bym nie montował, ale na kilka godzin tygodniowo w garażu są OK i od razu czuje się ciepło. Czasem spędzam tam cały weekend i nie zauważyłem problemów ze wzrokiem przy białych żarówkach. Jedynie czerwona mnie faktycznie drażniła, więc ją wykręciłem.
A najlepiej kup sobie najpierw jedną żarówkę i sprawdź czy Ci takie grzanie w ogóle odpowiada.
Na ogrzewanie nóg nie mam pomysłu. Ja mam po prostu ciepłe buty robocze
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 00:41   #23
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

To może faktycznie niegłupie rozwiązanie.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 07:16   #24
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,901
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 49 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
odprowadzenie spalin z turbo kominem?

piesek katalityczny to chyba nie dla rodziny z dziećmi jednak. ta kataliza to jest jednak taka, że jak się wchodzi to od razu czuć czym się pali - chyba, że nie znam się.

problem z moim garażem obecnie jest taki, że tak zaśmiecę, jak u Ludwika. Zimą bywam tam raz na jakiś czas - głównie z uwagi na zimno. Nie chcę grzać bóg wie jak bo i tak nie nagrzeję na ten jeden dzień w tygodniu.

m
Nie napisałem żeby domek ogrzewał tym Ludwig, podsunąłem takie rozwiązanie do pomieszczenia jakim jest warsztat, garaż czy inne. Żeby jednak dyskutować to trzeba wiedzieć że są piece katalityczne za trzy stówki i za kilka tysiaków. Różnice w działaniu możesz sobie wyobrazić, nawet nie mając nigdy z tym do czynienia. Druga sprawa to gaz jakiego używasz, najtańszy propan butan śmierdzi jak nogi cygana. Ale jest np. czysty propan, który w odpowiednim piecu katalitycznym spala się bezwonnie.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 08:04   #25
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludwik Perney Zobacz post
Dzięki, czy mogą być jakieś problemy, gdy przez kilka miesięcy nikt nie będzie wlaczonej klimy doglądał?
Teoretycznie nie,ale zawsze może coś sie wydarzyć jak z każdym urządzeniem.
Jeśli masz tam neta to możesz to monitorować.
Nie znam się na kozach i kominkach ,ale włączona klima nie generuje chyba takich potencjalnych problemów jak pozostałe urządzenia.
Serwerownie pracują 24/24 przez cały rok... nic sie nie pali ani nie zamarza.
Zawsze możesz kamerkę czy czujniki temp z aliee dołożyć a odpalać ją wtedy kiedy potrzebujesz w standardzie.
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 08:20   #26
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,791
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 21 min 13 s
Domyślnie

Przeżyliśmy zimę w starym domu, szkoda zdrowia na to. Izolacja domu zero, wentylacja zero, ogrzewanie piec kaflowy na dwa pomieszczenia. W trakcie pobytu dołożyłem 3 piecyki elektryczne i jeden osuszacz z którego trudno było korzystać bo szumi i wieje chłodem. Dobrze że zima była lekka bo inaczej nie było opcji aby w tym tzw domu wytrzymać. Teraz niby jest ciepło ale na zewnątrz duża wilgoć, mam wrażenie że pościel jest mokra, po ścianach woda jeszcze nie płynie ale pewnie niedużo brakuje. Drzwi drewniane w tym momencie otwieram kopnięciem w dolny róg bo tak napęczniały od wilgoci. W twoim przypadku masz przynajmniej izolację i dobre okna ale najważniejsze moim zdaniem, to zapewnić też prawidłową cyrkulację powietrza. Jeżeli możesz sobie sprawić taką klimę to szedłbym w ten wariant. Rachunek za czego się najbardziej obawiałem wyszedł 1300 PLN .
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 11:37   #27
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Przeżyliśmy zimę w starym domu, szkoda zdrowia na to. Izolacja domu zero, wentylacja zero, ogrzewanie piec kaflowy na dwa pomieszczenia.
Przeżyłem w takim domu całe dzieciństwo do 15 roku zycia i później jeszcze z 5 lat w weekendy...ogólnie to nie polecam nikomu
Generalnie w temacie to jak nie ma gazu i domownikow na stałe to tylko prąd pozostaje w miarę bezpieczny pod warunkiem, ze dom jest naprawdę dobrze ocieplony np. tak jak pisze bukowski to rachunki rewelacja bo w innym przypadku takie grzanie to za przeproszeniem psu w d...ę.

Miałem domek 45m2 nieocieplony zupełnie i w zimę żeby tam 18st. utrzymac to cały czas chodziła farelka 1kW, rachunek za miesiąc 600zł a i tak było zimno i kondensowała się para że ciuchy non stop wilgotne.
Trzebaby tam chyba zainstalowac fotowoltaikę z dopłatą to by miało sens tylko pyt. czy chata warta inwestowania.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 11:56   #28
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,755
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 41 min 58 s
Domyślnie

Podam przyklad do przemyślenia. Mur ze styropianem , szczelne okna. W środku chłodno i brak przewiewu. Latem słońce nie nagrzeje ściany (styropian) aby dom wyschnął. Wilgoć i pleśń gwarantowana.

Mur stary, bez styropianu, okna stare, dom przewiewny. Słońce nagrzeje mur latem aby mógł wyschnąć. Wilgoć ma szansę uciec chociażby na pół roku w roku.

Wniosek: ilość firm walczących z wilgocią i pleśnią w nowych ekologicznych i ostyropianowanych domach rośnie wykładniczo. A ponoć mamy postęp....

Test do wykonania samemu. Ubierz ciepły sweter i nałóż worek na śmieci na siebie. Tak, będzie Ci ciepło ale utoniesz w wodzie. Podobnie jest z ocieplonym i murami.

Aby ogrzewać domek letniskowy, należy najpierw poczytać punkcie rosy w ścianie. Lepiej niech domek zamarznie w zimę, niż trzymać w nim +5 stopni. Nagrzewać na 3 dni przed przyjazdem. Wentylacja w stanie spoczynku obowiązkowa.

K
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 12:37   #29
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Podam przyklad do przemyślenia. Mur ze styropianem , szczelne okna. W środku chłodno i brak przewiewu. Latem słońce nie nagrzeje ściany (styropian) aby dom wyschnął. Wilgoć i pleśń gwarantowana.

Mur stary, bez styropianu, okna stare, dom przewiewny. Słońce nagrzeje mur latem aby mógł wyschnąć. Wilgoć ma szansę uciec chociażby na pół roku w roku.

Wniosek: ilość firm walczących z wilgocią i pleśnią w nowych ekologicznych i ostyropianowanych domach rośnie wykładniczo. A ponoć mamy postęp....

Test do wykonania samemu. Ubierz ciepły sweter i nałóż worek na śmieci na siebie. Tak, będzie Ci ciepło ale utoniesz w wodzie. Podobnie jest z ocieplonym i murami.

Aby ogrzewać domek letniskowy, należy najpierw poczytać punkcie rosy w ścianie. Lepiej niech domek zamarznie w zimę, niż trzymać w nim +5 stopni. Nagrzewać na 3 dni przed przyjazdem. Wentylacja w stanie spoczynku obowiązkowa.

K
W moim domku jest wentylacja grawitacyjna. Gdy po zimie nagrzeję domek, nagle wytrąca się ze ścian i podłóg ogromna ilość wilgoci. Wszystko jest mokre. O dziwo pomimo tego nie mam tam problemu z grzybem, czy pleśnią.
Sądzę, że jednak nie dopuszczenie do przemarzania budynku zrobi mu dobrze - szczególnie, gdy przy rozwiązaniach typu: klimatyzacja, czy podczerwień, które obie działają ponoć osuszająco
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 13:22   #30
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 42 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludwik Perney Zobacz post
W moim domku jest wentylacja grawitacyjna. Gdy po zimie nagrzeję domek, nagle wytrąca się ze ścian i podłóg ogromna ilość wilgoci. Wszystko jest mokre. O dziwo pomimo tego nie mam tam problemu z grzybem, czy pleśnią.
Sądzę, że jednak nie dopuszczenie do przemarzania budynku zrobi mu dobrze - szczególnie, gdy przy rozwiązaniach typu: klimatyzacja, czy podczerwień, które obie działają ponoć osuszająco

Masz zamkniętą ścianę styropianem która nie oddycha,a gdybyś był bardzo nowoczesny i nie posiadał komina z wentylacją to pewno byś już do niego nie przyjeżdżał.
W domach murowane powinno się utrzymywać temperaturę min 10 stopni na plusie i drożną wentylację
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Enduro-zakończenie sezonu (letniego). chemik Umawianie i propozycje wyjazdów 3 11.10.2018 08:04
Budowa domku letniskowego na działce leśnej. Stachu Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 1 26.03.2017 00:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.