Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.05.2017, 09:15   #41
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 46 min 23 s
Domyślnie

cycki są fajne




mama-niemowle-karmienie-piersia-ARTICLE_V-15117.jpg
Sławekk jest offline  
Stary 16.05.2017, 13:26   #42
jochen
Kierowca bombowca
 
jochen's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 2,557
Motocykl: RD07a
jochen jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 14 godz 10 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał vegezaur Zobacz post
Napaliłem się ...
No właśnie, powiedz czego, też bym chętnie zajarał!
__________________
AT RD07A, '98, HRC
jochen jest offline  
Stary 16.05.2017, 13:46   #43
Kerim
 
Kerim's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Kresy
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Kerim jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 godz 57 min 18 s
Domyślnie

Jak masz ochotę na taką wyprawę, to oglądając całą serię filmów tego kolegi znajdziesz odpowiedź na większość pytań. https://www.youtube.com/watch?v=rPo4IaJR_y0
A to co planujesz to
Kerim jest offline  
Stary 16.05.2017, 14:48   #44
Osama


Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 5
Motocykl: RD03
Osama jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 15 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał vegezaur Zobacz post
4. Bandyci, grupy przestępcze,
a) mogą mnie sprzedać na "części", czy faktycznie można się tego obawiać?
b) mógł bym zostać niewolnikiem..., itd.
w afryce murzynów bym się nie obawiał lecz w indiach i powyżej już tak.


dzięki za pomoc.
Jest na to bardzo dobry sposób , bardzo skuteczna jest publikacja na swoim profilu na Facebooku oświadczenia, wielu ludzi tak robi więc na pewno to działa !! Proponuję abyś przed wyjazdem zamieścił na swojej tablicy takie oświadczenie:

W odpowiedzi na niebezpieczeństwa w Afryce informuję, że z dniem dzisiejszym 16.05.2017 wszystkie moje organy, w tym ręce oraz członki są obiektami moich praw autorskich (zgodnie z Konwencją Berneńską). W celu komercyjnego wykorzystania wszystkich, wyżej wymienionych narządów , w każdym konkretnym przypadku wymagana jest pisemna zgoda!
Nie jestem osobą publiczną. Każdy, kto czyta ten tekst może skopiować go na swój profil FB. Dzięki temu będzie chroniony ustawą o organach . art. 190a § 2 kodeksu karnego.
Osama jest offline  
Stary 16.05.2017, 15:41   #45
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał vegezaur Zobacz post
(...)Napaliłem się na pieszą wieloletnią wędrówkę przez świat, bez jakichś poważnych przygotować - jak Jezus. (...)
Chyba coś ominąłeś w lekturze. Jezus nie odwiedził całego świata za życia. Przeliczając na kilometry nie będzie to oszałamiająca ilość (chociaż to i tak tylko szacunki), szczególnie jeśli wziąć pod uwagę fakt chodzenia pieszo tudzież wykorzystywania osiołków. Dla osób wierzących jest Panem świata ale to dwie różne kwestie.

Podobnie jak inni uważam temat za "naciągany"€. Mam jednak kiepski dzień więc poprawię sobie nastrój poświęcając czas na ogólną odpowiedź w Twoim wątku i tym samym kierując myśli w weselsze rejony.

Pierwsza sprawa rzucająca mi się w oczy po lekturze Twoich wypowiedzi -€“ brak szacunku do nieznanych sobie osób (tak zakładam, chociaż dopuszczam "€žśmieszkową akcję" kogoś kto jest świetnie obeznany z FAT). Pisanie mianowicie akurat tutaj zdania:

Cytat:
(...)Nie rozumiem co takie wygłaskane pokolenie robi na tym forum, nabija posty i czyta wpisy podróżników chyba...(...)
to wyrażenie opinii o ludziach którzy - jak to się dawniej mawiało - z niejednego pieca chleb jedli. Zapewne nie wszyscy mają szerokie doświadczenia ze świata ale obstawiam w ciemno, że pisanie tak o bardziej aktywnych uczestnikach dyskusji jest bardzo, bardzo mocno chybione.

Piszesz także:

Cytat:
(...)zanim bym tam doszedł to bym dopytał wielu ludzi po drodze (...)
Automatycznie pojawia się pytanie - a jak zapytasz? Dysponujesz narzędziem w postaci znajomości języków popularnych w przewidzianych na trasie państwach?

Tutaj mogę wypowiedzieć się tylko za siebie ale inni raczej to potwierdzą: nawet pobieżna, szczątkowa znajomość języka wspólnego z napotykanymi na szlaku ludźmi zmienia ich stosunek do nas w znaczącym stopniu. Sprawdziłem to wielokrotnie, czas poświęcony na naukę serii podstawowych zwrotów w różnych językach zwróci się w postaci zupełnie innego traktowania przez miejscowych, wiele potencjalnych problemów automatycznie zniknie. A jak do tego dołożysz znajomość podstawowej historii regionu czy kraju, to w wielu miejscach zostaniesz atrakcją dla której miejscowi zrobią znacznie więcej niż dla zwykłego turysty.

Umiejętność podstawowej komunikacji po arabsku uratowała mi dwukrotnie cztery litery w Maroku więc poza "darmowym żarciem" można także liczyć na przywiezienie własnej skóry w całości.

Cytat:
(...)czyli będąc bezpaństwowcem, bo mam takie prawo - nie mam prawa
przemierzać świata?(...)
Doczytaj sobie ale mój mózg podpowiada mi, że statusu bezpaństwowca nie nabędziesz w drodze samodzielnej decyzji, co wynika wprost z art. 48 ust. 4 pkt. 3) ustawy z dnia 2 kwietnia 2009 r. o obywatelstwie polskim. Streszczając, można zrzec się obywatelstwa jedynie za zgodą Prezydenta RP, który aktualnie podpisuje wszystko jak leci ale w Twoim przypadku ręka może mu zadrżeć, ponieważ jako prawnik doskonale wie, że do wniosku o zrzeczenie się obywatelstwa musi być dołączony dokument stwierdzający posiadanie lub przyrzeczenie nadania obywatelstwa innego państwa. Sądzisz, że w Twoim przypadku nasz prezydent pójdzie na ustępstwo tym zakresie?

Polska zdaje się wciąż nie podpisała Konwencji z 1954 roku o statusie bezpaństwowców więc nie licz na wsparcie z tej strony.

Niejaki Cejrowski swego czasu mocno starał się przetrzeć Ci szlak ale prawa nie był w stanie obejść -€“ musiał zostać Ekwadorczykiem aby w ramach swojego protestu zrzec się obywatelstwa Polski. Mniejsza o jego rzeczywiste intencje, gdzieś w wywiadzie napomknął o "fajniejszych podatkach w Ekwadorze" ale to zostawmy bo gościa nie trawię za wysoki poziom braku szacunku do innych ludzi.

Moja babcia była apatrydką, miała tzw. "paszport nansenowski" i o ile wiem -€“ a
zapytać nie mam kogo - nie było to wcale "ułatwienie" w życiu, a w końcu została formalnie obywatelką Polski.

Podsumowując, chociaż dalej uważam temat za próbę mieszania na forum, osobiście kibicuję zwariowanym marzeniom ponieważ to one pchają ludzkość ku lepszej przyszłości. Mniejsza z tym ile jest prawdy w tym co piszesz, a ile pozerstwa i internetowej odwagi do pisania głupstw, twoja sprawa i właściwie mnie to nie obchodzi.

Czytając tego typu wątki - a wcale nie jest specjalnie unikalny jak być może sądzi autor - zastanawiam się ile razy pukaliśmy się w czoło słysząc wypowiedzi osób które później postawiły na swoim i na przykład przeszły pieszo wzdłuż Amazonki (Ed Stafford którego miałem przyjemność poznać na łódzkim Festiwalu Explorers). Może za kilka lat usłyszymy o Tobie w mediach? Oby nie w ramach Nagród Darwina...
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 16.05.2017 o 15:51
Neo jest offline  
Stary 16.05.2017, 16:58   #46
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=QtWQNRhHP3c
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!
Boski-Kolasek jest offline  
Stary 16.05.2017, 18:08   #47
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Chcesz isc sam czy mozna sie przylaczyc?W lipcu miedzy 10 a 17 mam wolny tydzien to obskoczyli bysmy Europe wspolnie,albo Azje,jak chcesz juz wyjsc.
myku jest offline  
Stary 16.05.2017, 19:18   #48
vegezaur


Zarejestrowany: May 2017
Posty: 8
Motocykl: RD03
vegezaur jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 58 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Powolniak Zobacz post
chyba coś ominołeś w lekturze
Chyba ty ominołeś słowa (bez specjalnych przygotować) w moim wpisie.
Cytat:
Napisał Powolniak Zobacz post
brak szacunku do nieznanych sobie osob
...,
Cytat:
Napisał Powolniak Zobacz post
a jak zapytasz?
...,
Cytat:
Napisał Powolniak Zobacz post
Umiejętność podstawowej komunikacji po arabsku uratowała mi dwukrotnie cztery litery w Maroku więc poza "darmowym żarciem" można także liczyć na przywiezienie własnej skóry w całości.
jak to, w maroku problemy miałeś?..., doświadczony turysta...
Cytat:
Napisał Powolniak Zobacz post
Niejaki Cejrowski swego czasu mocno starał się przetrzeć Ci szlak
Cejrowski..., gdyby on był tym pierwszym...
nic nie rozumiesz...
Cytat:
Napisał Powolniak Zobacz post
Może za kilka lat usłyszymy o Tobie w mediach?
Moje serce ubolewa kiedy czytam wpisy ofiar kapitalistycznego systemu.
Zero ambicji, honoru, godności, pokory.
za pieniadze wszystko
vegezaur jest offline  
Stary 16.05.2017, 19:24   #49
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Odpowiedź pierwsza klasa, innej nie oczekiwałem.
Trzymam kciuki za powodzenie Twojego pomysłu, serio. Chwytaj życie za rogi i mierz wysoko!
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline  
Stary 16.05.2017, 19:49   #50
vegezaur


Zarejestrowany: May 2017
Posty: 8
Motocykl: RD03
vegezaur jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 58 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kerim Zobacz post
A to co planujesz to
Dla mnie bardziej jest pracowac za darmo, i obciazac sie robiac wszystko wbrew swojej woli.


to zwyczajny proces nauki, pomysl ile doswiadczen, jak silnym psychicznie mozna sie stac po takich wyprawach. lepsze zrozumienie wszystkich spraw, rozwój osobisty

jak dla mnie same plusy

Ostatnio edytowane przez vegezaur : 16.05.2017 o 20:02
vegezaur jest offline  
Zamknięty Temat

Tags
dzikie zwierzeta , niebezpieczeństwa , sahara , sawanna , spanie


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ursusem dookoła świata. Traktoriada. Poncki Kwestie różne, ale podróżne. 4 22.02.2015 22:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.