Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.02.2024, 19:32   #11
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Dziejo to stary driver i jeździ ekonomicznie, Afryka mocą też nie poraża. Crosstourerem na Dunlopie trailmaxie zrobiłem 23kkm gdzie to ciężkie jak cholera i trochę się odpycha, do tego 1/4 z kobitą.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2024, 06:00   #12
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,351
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 2 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Dobrze czytam że zrobiłeś 30tys na jednym komplecie opon?
Tak , gdybym je dodzierał do przepisowego minimalnego wymiaru to jeszcze do 2 tyskm by zrobiły.
Napęd ma 60 tyskm i nadal jeździ ciuchutko i sprawnie , nowy leży na półce i czeka . Kiedyś założę, ale obecny miał tylko 3 podciągnięcia od nowości i od jakiś 35 tyskm się nie wyciąga ciągle ten sam dołek. Cuda jakieś.

Ostatnie słowo do wieku opon , jeśli jadę na nastoletnich anakach 2 i mam określoną przyczepność , potem wsiadam na nówki np ADV i nie ma przepaści a nawet nowe mają minusa to jest to dla mnie wyznacznik że stare nie zawsze oznaczają złą przyczepność.
Jeśli ktoś jeździ na oponach które po prostu się szybko starzeją ( lub warunki pogodowe miały wpływ albo przechowywanie ) to nie może generalizować że wszystkie po powiedzmy 6-7 latach to śmietnik.

Na koniec wisienka na torcie znaczy oponie.
Pamiętacie jakie było poruszenie jak Rambo sprzedawał opony po celowym przewierceniu by je wycofać z obiegu?
Ile to negatywów poleciało.
No to właśnie na tylnej kołkowanej od niego zrobiłem te 30 tyskm i do ostatniego km działała bezbłędnie.
Czyli kolejny mit obalony, że to niby miały się rozpadać czy wybuchać ....już nie pamiętam.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2024, 08:38   #13
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,381
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 2 godz 47 min 34 s
Domyślnie

Dzieju mam wrażenie, że przy Twoim użytkowaniu RD03 dobije jako pierwsza na Świecie do Miliona kilometrów bez remontu ZDRÓWKA
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2024, 09:09   #14
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Tak , gdybym je dodzierał do przepisowego minimalnego wymiaru to jeszcze do 2 tyskm by zrobiły.
Napęd ma 60 tyskm i nadal jeździ ciuchutko i sprawnie , nowy leży na półce i czeka . Kiedyś założę, ale obecny miał tylko 3 podciągnięcia od nowości i od jakiś 35 tyskm się nie wyciąga ciągle ten sam dołek. Cuda jakieś.

Ostatnie słowo do wieku opon , jeśli jadę na nastoletnich anakach 2 i mam określoną przyczepność , potem wsiadam na nówki np ADV i nie ma przepaści a nawet nowe mają minusa to jest to dla mnie wyznacznik że stare nie zawsze oznaczają złą przyczepność.
Jeśli ktoś jeździ na oponach które po prostu się szybko starzeją ( lub warunki pogodowe miały wpływ albo przechowywanie ) to nie może generalizować że wszystkie po powiedzmy 6-7 latach to śmietnik.

Na koniec wisienka na torcie znaczy oponie.
Pamiętacie jakie było poruszenie jak Rambo sprzedawał opony po celowym przewierceniu by je wycofać z obiegu?
Ile to negatywów poleciało.
No to właśnie na tylnej kołkowanej od niego zrobiłem te 30 tyskm i do ostatniego km działała bezbłędnie.
Czyli kolejny mit obalony, że to niby miały się rozpadać czy wybuchać ....już nie pamiętam.
Dzieju, pytanie zupełnie na poważnie - czym smarujesz i w jaki sposób dbasz o napęd? Bo u mnie na ogół po 20-25kkm jest nierówno wyciągnięty. Natomiast kupiłem DL1000 - gdzie jest fabryczny napęt a motocykl ma 34kkm. Mało tego, napęd jest w dobrym stanie i rokuje jeszcze na sporo jazdy. Wiem że poprzedni właściciel jeździł bardzo spokojnie.

W ostatnich latach używałem sprejów Motula. Do tego DLa założyłem olejarkę chińską - kopia Cobry i zalałem ją Hipolem.

Co do wieku opon to kiedyś miałem to gdzieś, jeździło się na tym co było, potem stałem się ortodoksem i wymieniałem dobre na nowe. Aż kupując DL650 od Adama Dukały z Moto-Top miałem sytuację że opona tył miała 10 lat ale odradzał mi zmianę bo mówił że była w dobrych warunkach i on ocenia ją dobrze, sugerował dać jej szansę. Potwierdziło się - nie miałem zastrzeżeń do niej i zrobiłem cały sezon na niej.

Niemniej obecnie, w miarę możliwości wolę jeździć na świeżych kapciach, takich do kilku lat, więc jak kupuję to z bieżącego roku produkcji i dalej sobie nie zawracam głowy.

Pozdr
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2024, 13:31   #15
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,351
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 2 min 14 s
Domyślnie

Gdyby te staruszki Anakiny nie trzymały się drogi to zapewne bym je wymienił dawno ale one działały ciągle jak by wiek ich nie dotyczył.
Oczywiście na kolano mogłem na nich dchodzić przez 4 lata , potem przez kolejne 4 troszkę mniej ale dalej mogłem prawie je zamykać, pozostałe lata niewiele zmieniały no może bliżej zera*C i na mokrym.

Przez ostatnie 100000km tylko sporadycznie stosowałem psikadła a na wspomniane 60 tyskm na psikadłach zrobiłem może z 1.5 tyskm.
Cała reszta to niemal darmowy hipol.
Litr wystarcza na 100 smarowań x 300-400 czasem 500 km drogi ......czyli na 50000 km. Takie jedno życie napędu
Po tylnej nie widać zużycia niemal wcale , zdawczą wymieniałem co ok 15 tyskm zależnie od zużycia( różni producenci). Teraz jeździ czwarta, jak się zużyje to może zmienię napęd ale że wygląda ładnie to jeszcze pewnie za parę tysięcykm.

50 KM to nie dużo ale ruszam zawsze dynamicznie a w zakrętach zwalniam tylko tyle żeby utrzymać przyczepność.
Co z tego że inne motocykle mają po 100KM jak zawsze zostają na starcie. Lubię dynamikę a nie flaki z olejem by samochody blokować.
To dotyczy też napędu , na starcie ma co robić a przednie lekko idzie w górę.
Styl ogólny i spalanie przy normalnej jeździe ok 4.4 i w dwie osoby 5.3 to jakiś tam wykładnik
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2024, 14:20   #16
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 19 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Dobraaa ! Pany macie jakieś namiary na "łoponki do Xrv750" w dobrej cenie ? Hidenau , Pirelli AT , ogólnie szosowe 70%/30% przymusowy szuter.
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2024, 15:28   #17
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,570
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 12 godz 14 min 51 s
Domyślnie

Kumpel trampkiem 600 na TKC 70 zrobił 22.ooo km. Miały jeszcze trochę mięsa...
Na wjazd na górę piachu założył używane tkc80 i motoz rallyZ.
Szybko wrócił do TKC70...
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2024, 18:22   #18
Africa Tigg
 
Africa Tigg's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Łódź
Posty: 294
Motocykl: CRF 1000 DCT
Przebieg: 65000
Africa Tigg jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 23 godz 6 min 44 s
Domyślnie

nie będę dyskutował z tezami, że opona kilkunastoletnia jest świetna i że można dynamicznie jeździć przez 30 tysi. na komplecie opon, ale w piachu polatałem "trochę" afryką i nowe TKC80 + rallyZ jakoś dają radę. Jak ktoś zakłada ścięte opony i rusza w piach, to słaby pomysł żeby recenzować ogumienie, a jak jeszcze woli, nawet nowe - TKC70 w teren, to już całkiem musi być hardcorem.
Africa Tigg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2024, 22:16   #19
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,570
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 12 godz 14 min 51 s
Domyślnie

Nie każdy lubi, jak mu guma wyje. TKC70 są dużo bardziej ciche. Kolega raczej z tych spokojnych, asertywnych motocyklistów.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.02.2024, 14:33   #20
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,351
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 2 min 14 s
Domyślnie

Dla przypomnienia , mowa o Michelinach Anakee2 oraz Adventure a nie o każdej przypadkowej oponie innych producentów czy modelu w kontekście kilkunastoletniej eksploatacji.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ktm 390 super adventure albo adventure R zylek KTM 10 30.11.2022 11:36
Michelin Anakee Adventure Melon Hamulce, kola, opony 26 12.06.2021 23:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.