Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.12.2009, 14:01   #1
Uriel


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 230
Motocykl: RD03
Przebieg: Cofany
Uriel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 4 min 25 s
Domyślnie Łuszczący się lakier w baku

Moje doświadczenie z motocyklami to jeden sezon i nie zaglądam każdemu motocyklowi do baku, więc może to norma ale:

dziś przy tankowaniu zauważyłem że lakier na tym wewnętrznym "kołnierzu" poniżej zakrętki baku odchodzi. Są purchle i wygląda to nieciekawie. Element jest wewnątrz baku więc lada moment będę jeździł na mieszance wzbogaconej farbą.

W związku z tym mam dwa pytania: po pierwsze czy tam powinien być w ogóle lakier? Motocykl był lakierowany przez któregoś poprzedniego właściciela i podejrzewam że się rozpędził bo ten element jest zanurzony w benzynie i katowany pistoletem od dystrybutora co tankowanie. Nie najlepsze miejsce na lakierowanie chyba.

Druga sprawa - macie jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? Nie mam warunków (ani skilla) żeby zdejmować bak, więc najchętniej bym się pozbył tej farby jakoś nie inwazyjnie. Myślałem o czyś a'la parasolka od drinka do góry nogami w baku żeby łapać płatki farby i szlifować w ten sposób.

Napiszcie czy to brzmi bardzo głupio i jeśli tak to gdzie mogę ten problem w miarę tanio rozwiązać w Warszawie (chyba że odpadająca farba w baku to norma ). Z góry dzięki.
Uriel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2009, 14:16   #2
winc74
mówią na mnie Jackpot
 
winc74's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Paczków
Posty: 512
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnący
winc74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 36 min 2 s
Domyślnie

Zasadniczo lakieru wewnątrz baku być nie powinno.
Jeśli nie chcesz zdejmować baku zamontuj dodatkowe filtry paliwa po jednym na kranik i powinno z czasem samo wyłapać bo tak czy siak benzyna z tym lakierem sobie poradzi z czasem .
winc74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2009, 14:36   #3
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał winc74 Zobacz post
Zasadniczo lakieru wewnątrz baku być nie powinno.
Jeśli nie chcesz zdejmować baku zamontuj dodatkowe filtry paliwa po jednym na kranik i powinno z czasem samo wyłapać bo tak czy siak benzyna z tym lakierem sobie poradzi z czasem .
Filtry nie poradzą sobie.
Swego czasu regenerowałem zbiornik od BMW R80g/s.
Zbiornik był skorodowany do połowy ( purchle). Poprzedni własciciel zostawił na kilka lat motocykl w garażu.
Postanowiłem zregenerować z powodu unikalnosci zbiornika.
Koszt około 400zł + dużo pracy własnej. Trzeba stosować specjalną farbę z utwardzaczem przeznaczoną do zbiorników. Oczywiscie przed malowaniem dokładnie wszystko oczyścić i odtłuścić.

Stosowałem filtry a jakże. Silnik wciąż pracował nieregularnie, nie mozna było zestroić a czesto iglice się podwieszały - lub raczej niedomykały
Wynikiem tego kałuża benzyny pod silnikiem
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 05.12.2009 o 12:54
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2009, 20:29   #4
winc74
mówią na mnie Jackpot
 
winc74's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Paczków
Posty: 512
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnący
winc74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 36 min 2 s
Domyślnie

No to chyba nie ma innego wyjścia jak ściągnąć zbiornik, oskrobać wsio co tam jest i porządnie wypłukać.
Wbrew pozorom nie ma z tym aż tyle pracy( parę piwek i pójdzie jak spłatka )
winc74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2009, 08:38   #5
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Jeśli pod purchlami jest rdza to trzeba malować... bo rdza będzie zajmować coraz większe połacie zbiornika
Do oczyszczenia kilogram śrub wystarczy . Do piwa włacz jeszcze radio
Trzeba trząsć tymi srubami aż metal będzie biały
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2009, 00:09   #6
Uriel


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 230
Motocykl: RD03
Przebieg: Cofany
Uriel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 4 min 25 s
Domyślnie

Ożeszku czyli będę musiał grzebać we flaczkach mojej włoszki. Trochę się boję że jej nie poskładam potem.

Dzięki za rady.

Ta farba z utwardzaczem to do malowania wnętrza zbiornika? Jak mam tam malować? Skoro mam już robić taką akcję to wolałbym zabezpieczyć to na przyszłość bo same śruby to raczej rdzy całkowicie nie usuną.
Uriel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2009, 11:46   #7
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Śruby usuwają purchle. Póżniej wlewa się środek wiążący z rdzą. Coś podobnego jak Kortanin.
Po czasie dopero farbę z utwardzaczem. Wieczorem podam nazwę, bo opakowanie gdzieś w garażu jeszcze jest.
Farbę kupuje się bezpośrednio u importera. Jak podam nazwe to znajdziesz w googlach adres
Też tak robiłem

Lakier i odrdzewiacze firmy Fertan
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 09.12.2009 o 19:48
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czym ściągnąć lakier? madafakinges Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 15 19.05.2013 17:30
Demontaż baku. Bartas Uklad paliwowy i wydechowy 14 04.09.2011 12:50
Naprawa pogniecionego baku Artuditu Uklad paliwowy i wydechowy 27 10.06.2010 11:52
Malowanie baku. Artuditu Uklad paliwowy i wydechowy 2 29.05.2010 12:38
jak zabezpieczyć lakier po szlifie? amnonim Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 13 13.11.2009 21:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.