Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.09.2009, 03:19   #1
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Question Pytanie o odszkodowanie

Witam,

miesiąc temu się trochę uszkodziłem na moto, dokładniej mówiąc załatwiłem sobie stopę. Na bocznej drodze (w kraju) zahaczyłem stopą o zarośnięty pieniek. Moto bez rysy z tego wyszedł. W związku z dwoma pobytami w szpitalach, ponad miesięcznym L4 i takimi tam, mam pytanie skąd można by wyrwać trochę grosza za powstałe u mnie szkody? Mam kartę informacyjną z izby przyjęć i 2 wypisy ze szpitala. Jedyne opcje jakie mam to NNW przy OC w PZU i/lub karta EURO26. Niestety nie jestem ubezpieczony dodatkowo w robocie (szefowa/kadrowa nie wpadły na pomysł, żeby mnie o takiej opcji poinformować, a nie wiedziałem, że takie coś się przydaję potem...teraz już wiem).

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Czy jest istotne gdzie dokładnie miało miejsce zdarzenie (droga publiczna czy droga leśna), są jakieś terminy kiedy trzeba złożyć jakieś papiery/wnioski? Nie mam żadnego potwierdzenia, że to było na motorze, muszę jakoś udowadniać, że np. nie kopałem nogą w kamień na spacerze? Trochę mi się nie chce studiować OWU i chcę się najpierw zapytać innych.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2009, 22:11   #2
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Z nnw możesz zgłosić - nic to nie kosztuje, ale nie liczyłbym na wiele - odszkodowanie zazwyczaj uzależnione od stopnia uszczerbku. Postaraj się o wszelkie rachunki łącznie z rehabilitacją - roszczenie złóż do zakładu Ubezpieczeń. Pozdro
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2009, 03:36   #3
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hjs Zobacz post
Z nnw możesz zgłosić - nic to nie kosztuje, ale nie liczyłbym na wiele - odszkodowanie zazwyczaj uzależnione od stopnia uszczerbku. Postaraj się o wszelkie rachunki łącznie z rehabilitacją - roszczenie złóż do zakładu Ubezpieczeń. Pozdro
Mam taki plan, tylko najpierw muszę jednak dorwać OWU NNW z PZU, bo na stronie się coś posmarkało i "nie takiej strony". Nie liczę na jakieś kokosy na nową AT, ale "jakaś" kasa zawsze się przyda.

Z EURO26 już przejrzałem OWU i za złamanie kości śródstopia jest do 15% uszczerbku (do 15% kwoty ubezpieczenia), a u mnie były 2 kości złamane i 2 zwichnięte. Tu już wiem jak postępować i wykluczenia w OWU nie dotyczą mojej sprawy, więc jest szansa na jakąś kasę.

Nikt nie miał tej "przyjemności" występowania o odszkodowanie z NNW
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.09.2009, 20:03   #4
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Zgłaszaj z obu - podaj koszt leczenia, dokumenty itd - zresztą po zgłoszeniu powiedzą Ci co trzeba podać - najpierw zgłoś, potem kompletuj dokumenty. Aha i póki co olej OWU - jak Ci się nie będzie zgadzać - lookniesz
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2009, 00:30   #5
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Mam zamiar z obu coś ugrywać. Ale wolę się upewnić czy np. PZU nie będzie miało wątów, że zdarzenie miało miejsce na drodze leśnej, a nie publicznej i czy np nie będą wymagali świadka/dowodu do potwierdzenia tego, że to się stało naprawdę na motorze. Wolę wiedzieć za wczasu niż potem próbować odkręcać. Chcę się przygotować, ale o tym pewnie pogadam w PZU w środę, po kontroli i usunięciu drutu ze stopy.

Dokumenty zbieram na bieżąco wszystkie, choć jeszcze nie zakończyłęm leczenia i pewnie jeszcze dłuższą chwilę nie zakończę. A kosztów jak narazie nie było, wszystko się udało na NFZ upchnąć. Zobaczymy co będzie z rehabilitacją.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2009, 03:10   #6
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Ale zgłoszenie niczym Ci nie grozi - napisz jedynie coś w stylu: w trakcie jazdy motocyklem po drodze utwardzonej doznałem uszkodzenia stopy itd. Jeśli masz NNW na 5000 to 15% z 5000 - ale to max (analogicznie od 10 000 zł). NIc więcej, natomiast czym szybciej zgłosisz tym więcej ewen. odsetek. Resztę dostaniesz w protokole likwidacji.

Pozdro
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.09.2009, 23:59   #7
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Wiem, że nie grozi, ale nie chcę napisać czegoś co potem może mnie zdyskwalifikować. Np. to nie było na drodze utwardzonej, a jak bym miał tak napisać to muszę sobie przygotować historyjkę na przyszłość.

Jakie odsetki? Za co? Z tego co wyczytałem w OWU mam 24 miechy na zgłoszenie zdarzenia. Narazie poczekam do środy.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2009, 23:19   #8
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
Wiem, że nie grozi, ale nie chcę napisać czegoś co potem może mnie zdyskwalifikować. Np. to nie było na drodze utwardzonej, a jak bym miał tak napisać to muszę sobie przygotować historyjkę na przyszłość.

Jakie odsetki? Za co? Z tego co wyczytałem w OWU mam 24 miechy na zgłoszenie zdarzenia. Narazie poczekam do środy.

odsetki w razie opóźnienia się ZU - a na zgłoszeniu mona napisać jedynie "jadąc uszkodziłem sobie" ....nic więcej, ale jak chcesz...
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.