Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.09.2021, 21:23   #271
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 34 min 46 s
Domyślnie

Niby tak, ino te 3 kkm w takich sprzętach to trochę jak 15 kkm w tzw dualach więc różnica cen może być złudna. Nie krytykuje, wiadomo Honda
W stanach czy na antypodach lokowana z takimi "dualami" jak katy czy beta w klasie 500.
Coś tym jest, ale nie tanio i nie uniwersalnie.
Konkluzja: motocykl wyczynowy też może być (offowym) podroznikiem o ile dowiezie go się w miejsce podróży

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2021, 08:44   #272
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Dokładnie. Tylko ja szukam czegoś co mnie dowiezie na miejsce i da trochę radości z jazdy 'tam'. W sumie chyba w tej kategorii mieście się zarówno 701/690 jak i 450L i... nie za wiele więcej jeśli chodzi o nowe... Musi jak dla mnie ważyć +/- 150kg.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2021, 09:07   #273
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,793
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 4 godz 15 min 52 s
Domyślnie

Nie latałem na 701 ale to ma zdecydowanie mniejsze skoki zawiasu, mniejszy prześwit i niżej siodło. Bardziej podchodzi pod duala niż CRF, bo to wysoka, wąska koza. Ja mam 450X i tak się zastanawiam na cholerę mi to 450L. Mam niby 1 bieg mniej, podobny zawias, duży baniak ale w sumie to bardzo podobne motocykle. Jednak jakbym miał to dualować to w mojej ocenie chory pomysł i skłaniałbym sie ku temu co wskazuje Rajmund czyli dowóz tego na miejsce busem. Nie widzę dojazdówki na CRF rzędu kilkuset kilometrów (pewnie że da się, też mam YT i widziałem kolesia co popełnił Maroko i chwalił).

To nieprzyjemne dla jednostki napędowej a ponadto tam nie ma zabieraka więc jest tak se na czarnym a do tego przelotowa max 100. Szybciej pewnie da się ale to nie będzie taka jazda jak na 701. Znów 701 mimo hiper duper zawiasu będzie kuleć w terenie z racji ponad 20 kg nadwagi w stosunku do CRF.

Red Moto jeszcze w zeszłym roku miało duala bazującego na 450L ale już widzę że go wycofali. Gdybym miał wybierać do dualowania spośród 701 a 450L to wybór jest oczywisty. 450L to se można zrobic wycieczkę po UA czy RO jak się tam to dowiezie ale to samo zrobię każdym endurakiem. Jak w grę wchodzi dojazd na kołach to będzie iron butt challenge a do tego katorga bo ochrony przed wiatrem nie ma żadnej a pozycja za sterami nie jest dualowa.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2021, 10:01   #274
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Przemawia do mnie to co piszesz. Dlatego od roku łażę obok 701. Nie mam ambicji walki w takim terenie gdzie ten motocykl się nie sprawdzi. W sumie to po paru wyjazdach widzę jak dzielna potrafi być Afra 1100 i gdzie byłem w stanie się nią wpierniczyć i wyjechać. Jedyne co mnie skłania do dokupienia czegoś mniejszego to oczywiście waga. Bo jak się w końcu 1100 wywali jakoś wrednie to targanie tego samemu... no żadna przyjemność. Zamiast się cieszyć wyjazdem zastanawiasz się czy 'tu jeszcze będę w stanie zawrócić jeśli za zakrętem okaże się jakaś kompletna kupa'. Oczywiście mówię tu o samotnych wypadach. Ale jak się chce 'wypadać' co dwa weekendy choćby to nie można być uzależnionym od kolegów. Stąd moje myśli o 701. A ta 450L wpadła w oko z uwagi na ogłoszenie i tak - też widziałem tego koleżkę co z UK zrobił na kołach Maroko i chwalił. Pomyślałem 'no proszę, może ma to sens a w dodatku te 25kg mniej jak 701'
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2021, 10:14   #275
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,793
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 4 godz 15 min 52 s
Domyślnie

W mojej ocenie ma to sens wkoło komina. Zresztą nawet 701 to chyba bym miał wątpliwości czy się oddalić na zbyt dużą odległość od potencjalnego zasięgu lawety .
Jakby co to 450L z nalotem śmiech, skastrowana stoi do wzięcia w Kielcach. Nówka z salonu PL. Ja sobie podaruję.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2021, 10:27   #276
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 34 min 46 s
Domyślnie

Kontynuując OT
Wszystko kwestia stylu. Ja też ostatnio do Rumunii ciągnąłem LC4 na wózku bo nie chciało mi się gonić asfaltem na terenowych przełożeniach (i oponach). Inna sprawa to koszty - nas jechało 2-u więc jest spora różnica w cenie wahy i krótszy czas dolotu - jazda non-stop na zmianę.
Niemniej ostatnio rozglądam się za motorkiem który ma 6-y bieg, żeby jednak po asfalcie polecieć szybciej nie tracąc krótszych przełożeń przydatnych w terenie. Wyboru jak piszecie nie ma (701 = 690)
Te 30 kg wagi różnicy może nie być istotne. Czemu: ile waży dobytek taszczony przez ciebie na takiej wycieczce? Ja na tydzień mam może wszystkiego 5 może 7 kg zapakowane w Ex-owy rogal rally. Ze szpejem biwakowym, jak kto lubi, to się co najmniej potraja.
No jest ciągle opcja DRZ400. Niestety z nowszych chyba tylko wersja supermoto obecnie sprzedawana. Prawie nówkę pewnie za jakieś 20-25 koła można ściągnąć, podrasować do enduro i wot motorek idealny z 40-50 kucami i 130-150 kg waga zalana pod korek (zależy od stopnia tjuningu = kaski).

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2021, 10:46   #277
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

ew jak ktoś ogarnia to można kupić DRZ za dyche lub i mniej i zrobić od podstaw WSZYSTKO - najpierw mechanika na tiptop oraz dostosowanie do swoich potrzeb.
przy ograniczeniu kosztów pracy cudzej to wyjdzie spokojnie w 20k.
jest to również jakaś opcja - może nie idealna ale jak czytam powyżej to taka nie istnieje a nakłady są zgoła inne, vide 701 za 45k plus jeszcze szpej...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2021, 10:58   #278
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,756
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 14 min 37 s
Domyślnie

Plusem DRZ jest dostępność części - no może poza głowicą ( choć da się kupić nową)
Ale ja jakoś 100% wolałbym ta nowszą konstrukcję - ale ja nie jeżdżę na koniec świata
Mi zdecydowanie lepiej się jeździło nawet 690 niż DRZ, nie wspominając o exc450.
Trakcyjnie/geometria /zawias hamulce /silnik itp to przepaść - nie zapomninajmy że drz powstał 20 lat temu a wszystko idzie do przodu
Choć jako dual DRZ ma masę zalet -choć do tego co ja potrzebuje - juz raczej nie chce drz
Chętnie bym się przysiadł kiedyś do 450 L
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2021, 11:36   #279
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 34 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
Plusem DRZ jest dostępność części....
Niemniej ciągle może wyjść to taniej i lepiej niż różne jakieś tam nowoczesne i rozchwytywane szwendura...
Na nie - brak 6ki. Wracałem kiedyś drezyną na terenowych przełożeniach 120 km asfaltem. Lepiej już było na starej 520.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.09.2021, 11:43   #280
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Pytanie amatora - jesli nie ma cisnienia na gruby off, a raczej patrzymy na sprzeta jako typowe "szwenduro" (by Matjas) czyli nie bloto po kola ale szutry, polne drogi, i okazjonalna podtopka... do tego jak kolega pisze pakujemy sie z bagazem w limcie do max 10 kg, jest sens ladowac sie w 450 z wymiana oleum co 1k km zamiast wziasc osiolka CRF300 ?
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
MZ 660 motormaniaka- będzie ADV. motormaniak Motocykl Forumowicza 202 07.04.2023 22:25
Niech będzie że wyprawa Brambi Trochę dalej 18 29.10.2013 02:29
Uwaga - wstępniak będzie... Pastor Wszystko dla Afryki 14 17.07.2008 23:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.