Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.01.2024, 21:31   #31
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 13 min 48 s
Domyślnie

Poka zdjęcie modułu od strony zalewy
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2024, 09:29   #32
dominikon
 
dominikon's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Wola Kosnowa, Sosnowiec
Posty: 49
Motocykl: RD07
dominikon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 23 min 58 s
Domyślnie

Już przesyłam foty modułu:
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 01.jpg (866.3 KB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 02.jpg (757.3 KB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 03.jpg (660.0 KB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 04.jpg (855.2 KB, 12 wyświetleń)
dominikon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2024, 17:39   #33
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,754
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 30 min 9 s
Domyślnie

Dominik, a masz może kogo w okolicy z takim motórem? Podmiana modułu by coś powiedziała
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2024, 19:54   #34
dominikon
 
dominikon's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Wola Kosnowa, Sosnowiec
Posty: 49
Motocykl: RD07
dominikon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 23 min 58 s
Domyślnie

Cześć Dawid. Twój pomysł zacny ale w okolicy nie znam nikogo za bardzo z RD07. Rozmawiałem dzisiaj z Bałtrokiem w tej sprawie i dobrze żarło ale zdechło bo On ma moduł który mógłby mi pożyczyć na próbę ale od RD07A (więc inny). Póki co plan mam na jutro na jakieś działania mimo że innego modułu nie mam. Będę chciał jutro sprawdzić cewki impulsatora. Może te kroki powiedzą coś nowego i coś wyjaśnią. Jeśli nie będę szukał kogoś z "siódemką" w okolicy. Dzięki za odzew.
dominikon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2024, 21:39   #35
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,010
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 8 godz 12 min 0
Domyślnie

Lepiej podłącz swój moduł u kogoś, bo jeżeli masz coś nie tak z instalacją to możesz komuś uszkodzić.
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2024, 21:42   #36
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 13 min 48 s
Domyślnie

Moduł wygląda OK, te moduły rzadko się psują a jak już to przez usterkę regulatora i napięcie zasilania powyżej 20V.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2024, 15:10   #37
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Madry gosc to ogarnie na 2 modulach z chinczyka za 30pln sztuka. Serio. Ja obstawiam cewki w silniku na 90%

p.s. to jest modul z RD07. RD07A ma jedno duze zlacze.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 21.01.2024 o 16:48
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2024, 20:32   #38
dominikon
 
dominikon's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Wola Kosnowa, Sosnowiec
Posty: 49
Motocykl: RD07
dominikon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 23 min 58 s
Domyślnie

Ciąg dalszy moich dociekań w sprawie Afryki.
Tak jak opisywałem wcześniej kolejnym krokiem był demontaż cewek impulsatora. Wyciągnąłem, pomierzyłem wg serwisówki i tutaj też zgodnie z książką. Następnie podpinałem raz jeszcze do każdej fajki świecę i sprawdzałem czy na pewno jest iskra kręcąc rozrusznikiem - wszystko wygląda w porządku. Mam woltomierz na kierownicy i przeczulony tym, że ugotowałem poprzedni akumulator monitoruję napięcie i nigdy nie miałem go tak wysokiego jak napisał R2D2 czyli ok 20V (nigdy mi chyba nie przekroczyło 15V) więc przyjąłem na razie, że jednak moduł jest sprawny tym bardziej iż sygnał z niego idzie na cewki i iskry na wszystkich świecach są ale...
Okazały się nowe rzeczy przy kolejnych pomiarach i sprawdzeniach. Po kontrolach wszystkich elementów które sprawdzić mogłem zgodnie z książką (cewki, fajki, impulsator), pomyślałem że sprawdzę jeszcze raz ładowanie - najpierw pomiar napięcia między fazami na przewodzie bezpośrednio wychodzącym z alternatora - na każdej parze pomiar wykazał ok. 18V przy odpiętym reglerze więc okej. Ale po odpięciu regulatora moto zapaliło lepiej, silnik pracował ładniej, lekko i delikatnie - tak przyjemnie miękko (jak w sytuacjach kiedy Afryce nic nie dolega). Pomierzyłem prąd ładowania bezpośrednio na zaciskach aku i tutaj się zdziwiłem bo po włączeniu świateł pomiar multimetrem odbiegał od wskazań na woltomierzu na kierownicy (na woltomierzu była wartość niższa niż na multimetrze). Poza tym po wyjęciu akumulatora i chęci go podładowania okazało się że nie ma w nim już nic elektrolitu. Po tym wszystkim co udało mi się w dużej mierze również dzięki Wam sprawdzić obstawiam, że winą bolączek mojego moto jest jednak i mimo wszystko regulator napięcia tak jak napisał szynszyl:
" możliwe ze regulator Ci pada i przy piku napięcia wariuje obrotek i zapłon. ostatnio na forum był opisywany taki przypadek. po wymianie reglera problem zniknal. cita.."
Muszę jeszcze sprawdzić samą wiązkę świateł - problem taki opisywał i pomagał w rozwiązaniu dawid8210. Póki co najbardziej wygląda to jednak na typową chorobę afrykańską. Kupię regler (czy ktoś wie czy p. Sławek Dudek z Rzeszowa jeszcze robi te regulatory, bo próbowałem się do niego dzisiaj dodzwonić i tel zupełni nie odpowiada) i sprawdzę dokładniej elektrykę i wiązki od świateł i dam znać na czym ostatecznie stanęło. Póki co tyle - dzięki Wszystkim i do następnego.
dominikon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2024, 21:01   #39
Bałtrok
 
Bałtrok's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 993
Motocykl: RD07A SAHARA BLUE METALLIC
Przebieg: 9xxxx
Bałtrok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 12 godz 52 min 11 s
Domyślnie

Oby do przodu.
Może jakiegoś zaadaptujesz od czegoś nowszego? Chyba pasuje np cb1000rr?

Wysłane z mojego SM-A546B przy użyciu Tapatalka
Bałtrok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2024, 21:23   #40
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

z tego co wiem to slawek juz nie produkuje reglerow - moze gdzies trafisz uzywke. kup po prostu regulator z czegos duzego i bedzie OK. jak nie bylo elektrolitu w akumulatorze to tym bardziej znak, ze byl przeladowywany i go wygotowalo.

teraz kilka slow o pomiarach bo nie do konca jest dobrze tak jak to zrobiles.

jak chcecie zmierzyc napiecie wychodzace bezposrednio z pradnicy to bedziecie potrzebowac obciazenia bo czasami multimetr pokazuje dobrze a pod obciazeniem lakier izolacji cewki przebija i jest pipa. bedziecie potrzebowac zarowki 230v 15w e14 i oprawki na nia. rozpinacie polaczenie trzech zoltych kabli z reglerem i podlaczacie pomiedzy dowolna pare zoltych. przy dodaniu gazu zarowka ma sie lekko zaswiecic. ale UWAGA!!! bo tam przy odkreceniu jest ~70V zmiennego i Was trzepnie albo i zabije. nie wolno tez niczego zewrzec do masy. dopiero po sprawdzeniu wszystkich mozliwych par polaczen ( 1-2, 1-3, 2-3) bedziecie wiedziec czy uzwojenie pradnicy jest ok.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 0_0_productGfx_859dfed30f6a60e47492df4bdedccb10.jpg (103.5 KB, 11 wyświetleń)
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Spadek mocy (tak jak by się kończyło paliwo) JarekAT Silnik, sprzęgło, skrzynia 11 05.09.2017 22:34
Nie trzyma wolnych obrotow teddy-boy Silnik, sprzęgło, skrzynia 9 23.10.2014 21:56
lekkie dławienie poniżej 3000 obr Africa Uklad paliwowy i wydechowy 17 16.03.2011 00:17
Dławienie na niskich obrotach - Cuda nie widy! Kishon Uklad paliwowy i wydechowy 20 15.08.2009 01:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.