Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.09.2015, 10:24   #31
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Straszna wiadomość.
Nie ma żadnego znaczenia czyja to wina. Nie ma specjalnej alejki dla tych co mieli pierwszeństwo. Umiejętności nie wystarczają w naszym hobby, potrzebne jest szczęście, które potrafi człowieka opuścić w jednej chwili. Ktoś pisał smsa, ktoś czytał właśnie FB, odpisywał na maila etc. To zawsze splot wielu zdarzeń i gdyby choć jedna nie zaistniała... Gdyby jechał wolniej, gdyby jechał szybciej, gdyby zatrzymał się na kawę albo papierosa. Gdyby...
W offie zginęło w ostatnich latach kilku ludzi, których znałem. Drzewa nie wybaczają.
Nie dowierzajcie umiejętnościom i szczęśliwej gwieździe. Powodzenia ze szczęściem, nie wierzcie w to, że wypadki zdarzają się innym, a nie nam. 80 proc. wypadków w Polsce to skrzyżowania. Zwalniajcie, przekładajcie palce na klamkę. Uważajcie.
Robię dużo km co roku. Najmniej w Polsce. Niebezpiecznie tu.
Pamiętajcie, że prawdziwymi ofiarami wypadków najczęściej są Ci, którzy zostają: matki, żony, dzieci. Motocyklem można szybko jeździć, ale nie wolno się na motocyklu spieszyć.
Kolega był instruktorem, miał więcej doświadczenia od wielu z nas. Wiedział co robi, a pomimo tego zdarzyło się. To nigdzie nie jest pozapisywane, w żadnym niebie. To po prostu splot okoliczności.
Kondolencje.
Wydrukujcie sobie TO. Zgadzam się z Krzyśkiem.

Spoczywaj w pokoju.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline  
Stary 03.09.2015, 18:58   #32
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

W tym wypadku było rannych 13 osób.
Co do wyprzedzania przez motocyklistów, to napiszę coś teraz z całą stanowczością.
Ja, jadąc maks 100km/h puszką od jakiś 15 lat (kiedy to zaliczyłem pięknego dzwona) NIGDY w tym czasie nie miałem okazji wyprzedzić motocyklisty. NIGDY.

Mało tego, dodam coś jeszcze bardziej przykrego.
W dupie głębokiej mam takich instruktorów nauki jazdy na moto (nie personalizuję), którzy powodują taki wypadek.

W znacznej większości nie przestrzegacie żadnych przepisów. Napierdalacie, jak wam wygodniej, a nie tak, bu zachować się bezpiecznie. Chuj z waszym zdrowiem... Poza wami są jeszcze inni użytkownicy dróg.
Ja dobrze rozumiem motocyklową adrenalinę, ale wkurwia mnie takie usprawiedliwianie totalnie nagannych zachowań.
I nie odnoszę się teraz do tego konkretnego wypadku.

Jak wam ktoś tego nie powie, na zasadzie pierdolnięcia w łeb, to nie dotrze.
  Otrzymano ostrzeżenie
Stary 03.09.2015, 19:16   #33
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Elwood, nie jest tak źle.
Wraz ze zwiększaniem średniej wieku motocyklistów sytuacja znacząco się poprawia.

Podobnie jeśli chodzi o kierowców puszek. Coraz kulturalniej się robi na drogach. Ludzie czasem psioczą na objazdowe kina, fotoradary czy obecne odbieranie praw jazdy - że państwo policyjne odbiera im przyjemność.

Ale faktem jest, że nawet motocykliści zaczynają stosować się do zasady złotej "50". Na drodze też coraz mniej szalejących, a cieszących się jazdą którzy wyprzedzają gdy mają faktycznie miejsce.

Już dawno nie zarejestrowałem motocyklisty który chce urwać mi lusterko "znienacka". A robię raz w miesiącu trasę przeciętnie 2x400 km długości.

tak, zgadzam się z twierdzeniem:
Cytat:
W znacznej większości nie przestrzegacie żadnych przepisów. Napierdalacie, jak wam wygodniej, a nie tak, bu zachować się bezpiecznie. Chuj z waszym zdrowiem... Poza wami są jeszcze inni użytkownicy dróg.
ale cieszę się że tendencja ta jest wyraźnie spadkowa.

Spotkałem się kiedys ze sytuacją, że mając dużo miejsca i czasu na wyprzedzanie, kierowca puszki uniemożliwił mi wyprzedzanie, gwałtownie przyśpieszając. Nie znając jego zamiarów, nie wiesz jak się zachować. A nie wiadomo, czy motocykl z jakiś powodów nie "przydusił się" w trakcie wyprzedzania i ....... zabrakło czasu. Mógł zostac przez przypadek postawiony w sytuacji 2UDA.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 03.09.2015 o 19:18
Ziarko jest offline  
Stary 03.09.2015, 19:26   #34
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
W tym wypadku było rannych 13 osób.
Co do wyprzedzania przez motocyklistów, to napiszę coś teraz z całą stanowczością.
Ja, jadąc maks 100km/h puszką od jakiś 15 lat (kiedy to zaliczyłem pięknego dzwona) NIGDY w tym czasie nie miałem okazji wyprzedzić motocyklisty. NIGDY.

Mało tego, dodam coś jeszcze bardziej przykrego.
W dupie głębokiej mam takich instruktorów nauki jazdy na moto (nie personalizuję), którzy powodują taki wypadek.

W znacznej większości nie przestrzegacie żadnych przepisów. Napierdalacie, jak wam wygodniej, a nie tak, bu zachować się bezpiecznie. Chuj z waszym zdrowiem... Poza wami są jeszcze inni użytkownicy dróg.
Ja dobrze rozumiem motocyklową adrenalinę, ale wkurwia mnie takie usprawiedliwianie totalnie nagannych zachowań.
I nie odnoszę się teraz do tego konkretnego wypadku.

Jak wam ktoś tego nie powie, na zasadzie pierdolnięcia w łeb, to nie dotrze.
dotyczy się to przedewszystkim kierowców w puszkach, ile oni powodują wypadków wyprzedając w swoich autach na 3-go, pod górkę, na zakręcie to szkoda pisać i nadal nie rozumiem po h...j policja stoi z radarem na wlocie do miast, zamiast kasować prawko za wyprzedanie na 3-go autem! w miejscach niedozwolonych i nie jestem nawet w stanie policzyć ile razy musiałem zjechać aby nie pójść na czołówkę.. wystarczy chwila nie uwagi i bach w takiego durnia.

Nikomu u nas chyba nie zależy na bezpieczeństwie bo wyprzedzanie w miejscach w/w wskazanych powinno być traktowane z najwyższej półki i to nie mandatem tylko sprawą w sądzie.

Chore są także oznaczenia, często skrajna głupota... jest skrzyżowanie poza zabudowanym a ciągłe linie zaczynają się 50-100m przed nim i zanim się połapiesz to już walisz po ciągłych i wyprzedzasz na skrzyżowaniu a znaki o skrzyżowaniach to dupe mogą sobie wsadzić bo przygotowując się do wyprzedania można je przegapić, ciągłe linie powinny być dużo wcześniej a na jezdni strzałki.

wyprzedzanie motocyklem nie stanowi aż takiego zagrożenia a ten przypadek to wyjątek choć tragiczny

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 03.09.2015 o 19:29
mdxmd jest offline  
Stary 03.09.2015, 19:34   #35
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

czasem oznaczenie dróg wygląda tak (gdzieś w okolicy Konina chyba coś takiego widziałem, że przestałem zwracać na to uwagę):

Ziarko jest offline  
Stary 03.09.2015, 20:00   #36
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 53 s
Domyślnie

Człowiek zginął a Wy go sądzicie pośmiertnie . Kurwa ogarnijcie się !
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline  
Stary 03.09.2015, 20:29   #37
krzysiek_m
HONDZIARZ
 
krzysiek_m's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Gdynia
Posty: 368
Motocykl: RD04 / NAT
Przebieg: 50000km
krzysiek_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 39 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
W znacznej większości nie przestrzegacie żadnych przepisów. Napierdalacie, jak wam wygodniej, a nie tak, bu zachować się bezpiecznie. Chuj z waszym zdrowiem... Poza wami są jeszcze inni użytkownicy dróg.
Jeżdżę codziennie po Trójmieście i mam zupełnie odwrotne odczucia. Myślę, że zdecydowanie przesadzasz.
krzysiek_m jest offline  
Stary 03.09.2015, 20:33   #38
sagattic
 
sagattic's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 401
Motocykl: RD03
Przebieg: za mało
Galeria: Zdjęcia
sagattic jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 15 godz 11 min 5 s
Domyślnie

Chuj mnie strzela jak czytam wypociny idiotów co się uważają za ekspertów tylko dlatego że ich kiedyś jakiś motocykl wyprzedził albo raz w miesiącu gdzieś jedzie. No żesz Kurwa Mać!!! Ludzie, ogarnijcie się.

Elwood - jak masz coś głęboko w dupie to swoją opinię wsadź sobie jeszcze głębiej i zatkaj czymś żeby przypadkiem nie wyszła na powierzchnię. Twierdzisz że nie personalizujesz, ale piszesz opinię w wątku o instruktorze, który zginął w wypadku, więc... chyba wiesz, a jak nie to daj znać, dopiszę Ci na a.

Tak naprawdę jedynym sposobem żeby się dowiedzieć jak było naprawdę to jakby Tomek miał włączoną kamerę i ktoś z bliskich zdecydowałby się upublicznić nagranie. A i wtedy przecież wszystkiego nie byłoby widać. Czytam dzisiaj artykuł w linka i się dowiaduję że motocyklista przeżył...
Jak z tego czerpiemy wiedzę, to swoje opinie (również te broniące motocyklisty) możemy sobie wsadzić tam gdzie Elwood ma Tomka...

Jedyne co się liczy, to tak jak napisał Sambor, umarł człowiek a kilka osób jest rannych.

P.S. Elwood - Jak Ci ktoś tego nie powie, na zasadzie pierdolnięcia w łeb, to nie dotrze. Więc się nie obrażaj i nie usuwaj konta, po raz n-ty.
__________________
pozdrawiam,
Marcin

Ostatnio edytowane przez sagattic : 03.09.2015 o 20:37
sagattic jest offline  
Stary 03.09.2015, 20:36   #39
sagattic
 
sagattic's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 401
Motocykl: RD03
Przebieg: za mało
Galeria: Zdjęcia
sagattic jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 15 godz 11 min 5 s
Domyślnie

Info o pogrzebie wrzucam do oddzielnego posta, z czystego szacunku dla ludzi.

" Wszyscy, którzy chcieliby towarzyszyć Tomkowi w jego ostatniej podróży mogą się stawić w sobotę 5 września w parafii św. Józefa przy ulicy Agrestowej 19 w Poznaniu, Szczepankowo. Msza odbędzie się o godzinie 12.00 natomiast pogrzeb o godzinie 13.00 na cmentarzu przy ulicy Gospodarskiej, Spławie."

https://www.facebook.com/pages/Akade...047724?fref=nf
__________________
pozdrawiam,
Marcin
sagattic jest offline  
Stary 03.09.2015, 21:36   #40
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagattic Zobacz post
Chuj mnie strzela jak czytam wypociny idiotów co się uważają za ekspertów tylko dlatego że ich kiedyś jakiś motocykl wyprzedził albo raz w miesiącu gdzieś jedzie. No żesz Kurwa Mać!!! Ludzie, ogarnijcie się.
...
Pierwsze, to tylko moje zdanie, a nie eksperta.
Drugie, na zasadzie rewanżu odpowiem ci, że jesteś równie głupim chujem.

Jestem świadomym użytkownikiem dróg, nie jestem idiotą (ale chujem mogę być, czemu nie?) i widzę, jak jeżdżą pedały na motocyklach.
Adresuję tę uwagę do pedałów na motocyklach i kto uważa się za urażonego, to znaczy, że nie jest pedałem. To znaczy, że jeździ zgodnie z przepisami, albo adekwatnie do sytuacji na drodze.

Adagio, sam się garnij w swoich tekstach.
Chuj mnie obchodzi koleś, który zachował się jak wariat, do póki nie był moim kolegą.
Wtedy miałbym problem.
Koleś zachował się, jak kierowca TIR-a, który ostatnio zepchnął mnie do rowu, kiedy jechałem na rowerze - PRZEPISOWO.
Miał mnie w dupie, tak jak Ty moje uwagi.
 
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wypadek śmiertelny na A4 radiolog Inne tematy 47 10.10.2015 18:53
Wypadek Evvil Inne tematy 49 24.09.2011 15:41
Kolejny wypadek......... Kazmir Inne tematy 2 20.04.2009 18:10


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.