Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 09.04.2019, 08:39   #1
wojpatr


Zarejestrowany: Jan 2018
Posty: 4
Motocykl: RD03
wojpatr jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 59 min 3 s
Thumbs down Złe wskazania licznika Transalp XL650V...

Witam

Może miał ktoś podobny przypadek w swoim moto... Już nie mam sił

Jakiś czas temu zauważyłem, że licznik przebiegu dziennego mnie oszukuje (główny licznik przebiegu także).

Wymieniona została zębatka ślimaka na oryginał Hondy, linka prędkościomierza... Brak poprawy

Wraz z zimową renowacją przedniej felgi wymieniłem łożyska, uszczelniacze i zabierak ślimaka (ten taki motylek ) na nowy. Dalej nic...

Dodatkowo rozebrałem jeszcze licznik- zębatki w środku całe, nie są powycierane, kwadrat w który wchodzi linka też wydaje się być niewytarty.


Licznik oszukuje liniowo tj.: przejechałem równe 17km wg GPS w obie strony tą samą trasą i licznik pokazał ten sam wynik- 11,9km.

W milach raczej nie pokazuje, bo raz że przekłamanie by było trochę większe, a dwa że prędkość też by była pokazywana w milach, więc ten trop odpada

W porównaniu z GPS licznik pokazuje prędkość w miarę prawidłowo prawidłowo (przekłamania około 5km/h przy około 100km/h)...

Na przodzie opona tak jak fabryka przykazała- 90/90- 21

Wskazówka chodzi płynnie, nie skacze, koło dokręcone równo, ślimak też dobrze przylega do uszczelniacza.

Jedyny niewymieniany, a bardzo podejrzany element to niestety licznik który trochę kosztuje w przypadku TA650...

Została jeszcze obudowa ślimaka w której znajduje się metalowy ślimak przekazujący obroty koła na linkę ale myślę, że to nie ma prawa się zepsuć.

Jakieś pomysły?

Ostatnio edytowane przez wojpatr : 09.04.2019 o 08:50
wojpatr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.