Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.06.2016, 22:15   #41
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 57 min 9 s
Domyślnie


Nie wiem kto w Warszawie przyspawa , ale u mnie wyglada to tak



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2016, 22:42   #42
Jaskola
 
Jaskola's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Motocykl: Honda Wave 110i
Jaskola jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 1 dzień 4 godz 18 min 36 s
Domyślnie

Pięknie dziękuję za zdjęcie poglądowe. Taki łącznik piętrowo-schodkowy też w Scottsie dokupiłem do chińczyka, mam założone podwyższenie kierownicy z lekkim offsetem, mam nadzieję, że da się to pożenić. Jak nie to będzie trochę rzeźby.
Jaskola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2016, 23:05   #43
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Czailem sie juz od dawna by to wstawic. W koncu mnie sie zachcialo .
I ja pokazuje.
Zamontowaklem to 2,5 roku temu i wiele przejechalem . Dziala i cieszy wlasciciela a przede wszystkim pomaga w krytycznych sytuacjach.
Jest to gotowy zestaw od Kawasaki ZX-6R 2005-2006. http://www.scottsonline.com/Stabiliz...os.php?ID=1209
Nalezalo troszke dorobic ale naprawde robota prosta.

Dorobione :
-2 blaszki z dobrego 2mm aluminium - poprostu wygiete w kot 90 stopni i wywiercona dziura i obrobiona w wewnetrzny stozek tak by sie schowala tam sruba stozkowa a lepek jej licowal z powierzcnia blaszki. Mozna to przyspawac do ramy. W tedy nalezy zastosowac kontowniczek stalowy . U mnie to dziala bez spawania, jedynie nalezy wykazac sie precyzja by dokladnie obejmowalo rame i nie bylo luzu.
-Docieta laserem a potem lekko dogieta w dol blaszka przedluzajaca ramie i obnizajaca jej osadzenie na sworzniu . Wyciety wewnatrz otwor w ksztalt fasolki i oczywiscie dwa otwory na sruby. Bylo to kawalek zelastwa ze starego mocowania alternatora. Pilnikiem tez sie da . Ale kto mi zabroni uzyc lasera do ciecia sera.

Obciete :
-Gorny kapstelek od nakretki dociskajacej gorna polke amortyzatora. Szukalem jakiejs fajnej nakretki tjuningowej ale odpuscilem po kilku probach dopasowania.
Moze ktos was wie od czego mozna to dopasowac tak by bylo bardziej rally . nie widac tego ale swiadomosc ze mam cos fajnego wywoluje u mnie erekcje.
-Kawalek oryginalnego mocowania sworznia tak by sie zmiescil przy air boxie. Potem wywiercony w innym miejscu otwor na srube mocujaca ten dznks. Uzylem tutaj sruby odrobine dluzszej niz oryginalna mocujaca air boxa. Pod mocowanie dalem kawalek aluminiowej tulejki tak by calosc docisnela air boxa do ramy, tak jak to ma sie w wypadku oryginalu.

Jak widzicie mozna spawac lub nie - jak kto woli. A wiekszosc domoroslych majsterkowiczow poradzi sobnie . Nic nie przeszkadza, kluczyki wchodza w stacyjke.
Wazne by zastosowac na gwinty loktajta , a wszczegolnosci na te male imbusiki co znajduja sie w "obreczy" mocujacej na nakretke amortyzatora.

P.S,
Musze umyc wreszczie moto po tym calym oleju com nim motora zima spryskal. Widze ze lekko cos tam rdzewiej a nakretka miala byc nierdzewna a juz pokryta ruda suka. Mam rtakiego fetysza ,z e gdzie sie da tam wstawiam nierdzewke.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_2302.jpg (513.4 KB, 22 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_2303.jpg (610.2 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_2304.jpg (589.0 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_2305.jpg (500.4 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_2307.jpg (617.7 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_2308.jpg (310.3 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_2309.jpg (374.0 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_2310.jpg (291.9 KB, 19 wyświetleń)
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.

Ostatnio edytowane przez hero : 06.06.2016 o 23:47
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2016, 10:38   #44
bartol
...już nie taki świeży
 
bartol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Pawłowice - okolice
Posty: 796
Motocykl: 1090R; 350EXC; 690R;
bartol jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 46 s
Domyślnie

Też mogę potwierdzić, że jest to jedno z lepszych ustrojstw, które zamontowałem w motocyklu. Nie raz mi dupę uratowało na kamolach, w koleinach, korzeniach czy przy uślizgach przedniego koła np. na mokrej trawie, błocie. A na piachu, jest po prostu zajebisty .
Kupiłem używkę, używam w obu motorkach.
Co do moich ustawień: tłumienie na 36 stopniach wychylenia (te dwie śrubki po bokach) - wystarczy, przy wiekszym skręcie, kierownica chodzi normalnie, pokrętło High (prawe) na maksa, "klikacz" Base - w teren 2/3 kliki od końca, piach - na maksa, asfalt - 6/7 klików od końca.
Działa
Ot, taki przykład - jedziemy gdzieś tam z kobitą, pełny załadunek - przy około 80 km/h, kilka razy przednie koło łapie shime - dwa kliki na "+" i problem znika

A wygląda u mnie tak:
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSC_0183.JPG (101.1 KB, 23 wyświetleń)
bartol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2016, 10:44   #45
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bartol Zobacz post
Też mogę potwierdzić, że jest to jedno z lepszych ustrojstw, które zamontowałem w motocyklu. Nie raz mi dupę uratowało na kamolach, w koleinach, korzeniach czy przy uślizgach przedniego koła np. na mokrej trawie, błocie. A na piachu, jest po prostu zajebisty .
Kupiłem używkę, używam w obu motorkach.
Co do moich ustawień: tłumienie na 36 stopniach wychylenia (te dwie śrubki po bokach) - wystarczy, przy wiekszym skręcie, kierownica chodzi normalnie, pokrętło High (prawe) na maksa, "klikacz" Base - w teren 2/3 kliki od końca, piach - na maksa, asfalt - 6/7 klików od końca.
Działa
Ot, taki przykład - jedziemy gdzieś tam z kobitą, pełny załadunek - przy około 80 km/h, kilka razy przednie koło łapie shime - dwa kliki na "+" i problem znika

A wygląda u mnie tak:
w exc duża różnica jest ? Po przesiadce na niego zauważyłem że jest podatny na uderzenia boczne w kamienie, korzenie. Jak się jedzie szybko po takiej drodze z korzeniami to nieraz miota nim jak szmatą . Zastanawiałem się czy amor to zniweluje.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2016, 10:49   #46
bartol
...już nie taki świeży
 
bartol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Pawłowice - okolice
Posty: 796
Motocykl: 1090R; 350EXC; 690R;
bartol jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
w exc duża różnica jest ? Po przesiadce na niego zauważyłem że jest podatny na uderzenia boczne w kamienie, korzenie. Jak się jedzie szybko po takiej drodze z korzeniami to nieraz miota nim jak szmatą . Zastanawiałem się czy amor to zniweluje.
Zniweluje .
Prędkość przelotowa znacznie wzrasta , ale nie wiem, czy to dobre jest...

Ostatnio edytowane przez bartol : 07.06.2016 o 10:54
bartol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2016, 10:54   #47
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Dzięki dla kolegów co mają Ohlinsa za opinie, ale to już wiadomo, że oryginał robi dobrą robotę.
Bardziej mi zależy na opinii dotyczących taniej podróbki będącej alternatywą dla oryginału.

BTW
Spytałem jednego z kolegów, który duuuuuużo lata w offie (łącznie z zawodami) dlaczego nie chce sobie takiego czegoś zamontować. On mi na to, że nie chce się oduczyć jeździć, bo amorek zbytnio ułatwia życie.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2016, 11:14   #48
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 57 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rychu72 Zobacz post
Dzięki dla kolegów co mają Ohlinsa za opinie, ale to już wiadomo, że oryginał robi dobrą robotę.
Bardziej mi zależy na opinii dotyczących taniej podróbki będącej alternatywą dla oryginału.

BTW
Spytałem jednego z kolegów, który duuuuuużo lata w offie (łącznie z zawodami) dlaczego nie chce sobie takiego czegoś zamontować. On mi na to, że nie chce się oduczyć jeździć, bo amorek zbytnio ułatwia życie.
Twój kolega ma rację , ale u nie profesjonalistów takich jak np. ja ułatwia życie i pozwala na pewniejsze prowadzenie
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2016, 11:26   #49
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Wszystko zależy od podejścia. W dakarze jak nie wszyscy profesjonaliści to napewno stanowcza większość ma amorki.

Też należę do NIE profesjonalistów i z ciekawości założę i potestuję.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2016, 12:52   #50
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 41 s
Domyślnie

Amor przede wszystkim oszczedza siły... A to ma znaczenie gdy sie robi dluzsze przeloty w terenie. Jednak za nikogo nie pojedzie.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co to za amortyzator? duzers04 Rama, zawieszenia, napęd 4 24.10.2015 09:42
Amortyzator skrętu ramires Wszystko dla Afryki 52 22.10.2012 22:59
czujniki do skrętu w lewo Jaki Inne tematy 13 01.09.2008 16:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.