Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.10.2018, 10:51   #11
Jarek
taaak, świeży- od listopada 2004...
 
Jarek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,042
Motocykl: KTM 1190 Adv
Jarek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 20 min 43 s
Domyślnie

Dla mnie, pomijając wszystkie techniczne szczegóły, dziwnym jest fakt ,że Kazmir znany jest jako prawdziwy MotoDłubek i rzeczoną Afri sam składał i używał bodajże od 2005 roku...nigdy nie słyszałem czegokolwiek nt krzywej ramy w jego moto...no chyba że ostatnio(przed rokiem) przywalił w cos a ja o tym nie wiem....
-różne dziwne rzeczy się dzieją na tym świecie...ale nie wierzę w złą wolę Kazia..
pzdr
__________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
-życie to taka piękna forma lotu...P.B.
Jarek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2018, 11:56   #12
BornToRide
 
BornToRide's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Dębno
Posty: 19
Motocykl: RD03
BornToRide jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 29 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcinnn6 Zobacz post
- też o tym pomyślałem - ale może poprostu Born tak w emocjach napisał - bez odbioru
Powiem tak... Ja tego nie widziałem... Chłopaki z MotoLeżan spojrzeli na odległość silnika od ramy i stwierdzili, że odległość jest zbyt mała (przód silnika). Mówili też, że czasem silnik dotyka ramy.

Później polatali z poziomicą, moto na centralce, i poziomke raz na wahacz raz na gmole, to przykładali do silnika za kołem i różnice były duże.

A na końcu po prostu na oko. Moto na centralce, stajesz 3m od moto i widać jak koło przednie jest krzywe w stosunku do reszty motocykla.
BornToRide jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2018, 12:00   #13
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 41 min 12 s
Domyślnie

A jadąc 500 km z Wawy nie czułeś że coś jest nie halo i moto ściąga? Zastanawia mnie fakt, że tego nie zauważyłeś w trasie a wyszło na krótkiej jeździe testowej. Nie szukam dziury w doopie. Po prostu pytam.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2018, 12:04   #14
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,145
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 21 min 56 s
Domyślnie

Mój dobry kolega, który zna się na moto tez kupił moto z krzywą ramą. Tak był zafascynowany zakupem, że nie zauważył tony szpachli na ramie w widocznym miejscu bez rozbierania plastików. Na szczęście zauważył to następnego dnia i od razu pojechał z moto do poprzedniego właściciela.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2018, 12:21   #15
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,493
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 45 min 50 s
Domyślnie

Przyczyn ściągania, tak jak pisali chłopaki wcześniej może być wiele, a krzywa rama nie zawsze musi dawać taki objaw (zam moto z krzywą ramą, które nie ściąga i jeździ oki)

Z drugiej strony pisałeś coś o krzywych lagach po zakupie. To mógł być pierwszy sygnał że trzeba zwrócić uwage na ramę.

W pomiary "na oko" nie wierzę, bo:
1. kierownica nie jest na sztywno zamocowana i to ona ma większe tendencje do zgjęcia się. (sprawdź czy jest prosta, jak usiadł jeździec przyzyczajony do innej kiery, to mogło go ściągać jak u Ciebie jest krzywa)
2. Kładzenie poziomicy na gmolach jest bez sensu - bo one dostają pierwsze przy paciaku (niech pierwszy rzuci wałkiem zdawczym ten co ma proste gmole w AT)
3. Jeżeli masz gmole przykręcone do mocowań silnika (częsta wersja na forum) to przy pechowym paciaku może zgjąć mocowanie i silnik będzie krzywo w ramie siedział.

Nie neguję czyjejś wiedzy na temat ram, po prostu to nie chiński skuter.
Żeby wygiełą się rama musiał by być poważny dzwon a nie terenowy paciak czy parkingówka. Jeżeli ani Kazmir, ani Ty nie miałeś poważnego dzwona, to szukałbym winy w osprzęcie a nie w samej ramie.
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2018, 12:26   #16
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 20 s
Domyślnie

Moim zdaniem mierzenie ramy nie ma nic wspolnego z przednim zawieszeniem (lagi, polki, oska, sztyca, kolo), tylnym takze (wahacz, oska, kolo). Kazdy z tych elementow jesli kest krzywy, moze wprowadzac w blad.
Bez jakiejs maszynerii pomiarowej jakos tego nie widze...
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2018, 12:27   #17
BornToRide
 
BornToRide's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Dębno
Posty: 19
Motocykl: RD03
BornToRide jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 29 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyEZG Zobacz post
Przyczyn ściągania, tak jak pisali chłopaki wcześniej może być wiele, a krzywa rama nie zawsze musi dawać taki objaw (zam moto z krzywą ramą, które nie ściąga i jeździ oki)

Z drugiej strony pisałeś coś o krzywych lagach po zakupie. To mógł być pierwszy sygnał że trzeba zwrócić uwage na ramę.

W pomiary "na oko" nie wierzę, bo:
1. kierownica nie jest na sztywno zamocowana i to ona ma większe tendencje do zgjęcia się. (sprawdź czy jest prosta, jak usiadł jeździec przyzyczajony do innej kiery, to mogło go ściągać jak u Ciebie jest krzywa)
2. Kładzenie poziomicy na gmolach jest bez sensu - bo one dostają pierwsze przy paciaku (niech pierwszy rzuci wałkiem zdawczym ten co ma proste gmole w AT)
3. Jeżeli masz gmole przykręcone do mocowań silnika (częsta wersja na forum) to przy pechowym paciaku może zgjąć mocowanie i silnik będzie krzywo w ramie siedział.

Nie neguję czyjejś wiedzy na temat ram, po prostu to nie chiński skuter.
Żeby wygiełą się rama musiał by być poważny dzwon a nie terenowy paciak czy parkingówka. Jeżeli ani Kazmir, ani Ty nie miałeś poważnego dzwona, to szukałbym winy w osprzęcie a nie w samej ramie.
Gmole nowiutkie, nie testowane, wcześniej ich w ogóle nie było.
BornToRide jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2018, 12:28   #18
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie


Artku (i ewentualnie następni, gdyby były chętni) - tu dyskusja o tym, czy ramę da się ocenić (czy prosta) podczas kupna.

Chcesz dyskutować o uwagach kierowanych przez BornToRide? Rób w stosownym wątku (gdzie przenoszę).

P.S. Masz czas szukać na forum postów to i znajdziesz czas pisać
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2018, 12:31   #19
BornToRide
 
BornToRide's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Dębno
Posty: 19
Motocykl: RD03
BornToRide jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 29 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Artku (i ewentualnie następni, gdyby były chętni) - tu dyskusja o tym, czy ramę da się ocenić (czy prosta) podczas kupna.

Chcesz dyskutować o uwagach kierowanych przez BornToRide? Rób w stosownym wątku (gdzie przenoszę).

P.S. Masz czas szukać na forum postów to i znajdziesz czas pisać
Dokładnie...
BornToRide jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2018, 12:38   #20
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,493
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 45 min 50 s
Domyślnie

Born - ale gmole to kawałek wygiętej rury przy pomocy giętarki, a nie pasowany co do mm element jakiejś kosmicznej konstrukcji.

Nawet jak są nowe, to mogą być niesymetryczne (przesunięcie o minimetr lub dwa nic nie zmienia byle by mocowania pasowały) a mierzenie i ocenianie na tej podstawie ramy jest bez sensu.

Jakbyś napisał, że pomierzyłeś odległość od osi przedniego koła do osi wahacza i wyszło 5 cm za mało, a lagi są proste, to coś by znaczyło.

Przykładanie poziomicy do wachacza, który nie ma miejsc pomiarowych (kładziesz ją na spawach, które mogą być minimalnie wyższe z jednej strony) też jest bez sensu.

Ocena "na oko" tak jak pisałem, też jesty bez sensu, bo grubsza podkładka gumowa pod czachę z jednej strony ją przesunie, a bak może bardziej osiąść bo sie wyrobi guma pod nim i jest krzywo.

Przepatrz osprzęt a na 99% znajdziesz winowajcę.
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tylny dodatkowy błotnik (wydzielone ze sprzedaży) Novy Gadżety / wyposażenie 17 05.01.2021 15:54
Środek ciężkości: wysoki czy niski i wpływ na technikę jazdy [wydzielone z dyskusji o Yamaha t7] madafakinges Inne tematy 29 16.09.2018 09:10
Małyszek - rogale: dyskusja [wydzielone z wątku o sprzedaży] żuk Inne tematy 11 29.08.2018 14:09
Można wygrać, można pomóc - polska paralotniarka Emilka! Marcin SF Inne tematy 90 23.12.2009 23:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.