Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.07.2018, 16:43   #21
Kondzix
 
Kondzix's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Otwock
Posty: 36
Motocykl: RD04
Przebieg: 104 000
Kondzix jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 27 min 30 s
Domyślnie

Co do wycieku nie mam pretensji, moto było suche, wszystko zgodne z opisem ale według Ciebie pobór oleju jest w porządku? I nie mam powodów by w tej kwestii czuć się oszukany?
Zostawiam to do przemyślenia jak będziesz chciał, bo nie ma co już tego drążyć.

Wyjaśniać? silnik szrot i tyle, taki był i taki jest i do póki go nie wyremontuje to taki będzie.

I racja nie ma co gownoburzy robić, temat był o mechaniku, mechanik się znalazł i najprawdopodobniej będzie robił, także koniec offtopu. Jak rozłoży silnik to opisze co i jak było w środku ale to już u siebie w temacie.

Ad SR500, która padła od stania w garażu, wcześniej miałem terenówki, które psuły się od samego patrzenia na nie wiec coś o tym wiem
__________________
Moja Afryka - http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32294

Wykładziny obiektowe, wycieraczki -https://wykladziny-warszawa.pl/ Zapraszam!
Kondzix jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 17:13   #22
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 56 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kondzix Zobacz post
I racja nie ma co gownoburzy robić, temat był o mechaniku, mechanik się znalazł i najprawdopodobniej będzie robił, także koniec offtopu. Jak rozłoży silnik to opisze co i jak było w środku ale to już u siebie w temacie.

Ad SR500, która padła od stania w garażu, wcześniej miałem terenówki, które psuły się od samego patrzenia na nie wiec coś o tym wiem

Powodzenia. Daj cynę po naprawie co tam się stanęło temu moturu .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 18:06   #23
tyran
Kiedyś R.T70
 
tyran's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,420
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 6 godz 2 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kondzix Zobacz post
Co do wycieku nie mam pretensji,
Wyjaśniać? silnik szrot i tyle, taki był i taki jest i do póki go nie wyremontuje to taki będzie.
Nie dramatyzuj. Daj do mechanika i poczekaj na werdykt.
Sam piszesz że rzyga olejem. Nie wiadomo ile idzie na zewnątrz, a ile przepala.
Może okazać się że dramatu nie ma.

Powodzenia w naprawie i dawaj znać na bieżąco.
__________________
Serdecznie pozdrawiam.
Romek T.
tyran jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 18:31   #24
Kondzix
 
Kondzix's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Otwock
Posty: 36
Motocykl: RD04
Przebieg: 104 000
Kondzix jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 27 min 30 s
Domyślnie

W przyszły wtorek odstawiam, będę informował co i jak
__________________
Moja Afryka - http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32294

Wykładziny obiektowe, wycieraczki -https://wykladziny-warszawa.pl/ Zapraszam!
Kondzix jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 18:40   #25
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kondzix Zobacz post
Liczyłem się ze wszystkim, nawet z ewentualnym remontem ale myślałem ze zrobie to na spokojnie w zimę bez jakiegoś nacisku a teraz nawet się dobrze nią nie nacieszylem


Rozmawiałem z Leżanem, zna motocykl, silnik do remontu, zajebiscie rozpoczęta przygoda z Afryka


Osoba która mi sprzedała motocykl 6 lat temu powoływała się na Leżana że Afryke serwisował wiec jeżeli do dziś nie widział mojego motocykla to opinia że do remontu już była za nim kupiłem. Czy czuje się oszukany?
Oczywiście ze noe 6 lat ponad 30 tys km i z silnikiem nie było problemów z innymi rzeczami owszem. Ale brałem to pod uwagę ze kupując motocykl kupuje przygodę czyli to co może się z nim dziać w przyszłości. Walony wygodny czy zadrutowany nie był a to było dla mnie najważniejsze.
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2018, 19:53   #26
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,132
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 16 godz 36 min 31 s
Domyślnie

Skoro już ustalone przez spec-mechanika że silnik szrot to nie wyrzucaj go, ja chętnie przyjmę, nie ma co sprawdzać..

Najpierw diagnoza. Rzetelna. Potem gadanie co dalej.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2018, 00:49   #27
motomysz
 
motomysz's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Białogard
Posty: 466
Motocykl: RD07
motomysz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 4 godz 31 min 59 s
Domyślnie

Jeśli chodzi o mnie, to nie szukał bym żadnego mechanika. Następnego dnia byłbym u sprzedającego. Wiadomo po co?
Kondzix trzymam kciuki!!
Ps. Po co, przy poszukiwaniach moto, sprawdzać wałki, słuchać kosza, a może mierzyć kompresję?
Z góry zakładamy że, kupujemy 20 letnie padlo i w każdym momencie może być "KAPUT"
motomysz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2018, 19:09   #28
yakuzsa
 
yakuzsa's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Siedlce okolice
Posty: 83
Motocykl: Iz49, K750,XT350,MZ,SHL,WSK
yakuzsa jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 31 min 49 s
Domyślnie

Zgadzam się z poprzednikiem motomysz, po takim "fantastycznym" zakupie należy sprawie nadać bieg. Nie wierze ze sprzedający nic nie wiedział ze już bliżej niż dalej ma ten sprzęt.W gadce każdy dobry.
yakuzsa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2018, 22:01   #29
Kondzix
 
Kondzix's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Otwock
Posty: 36
Motocykl: RD04
Przebieg: 104 000
Kondzix jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 27 min 30 s
Domyślnie

Ja wiem jak to wygląda z waszej perspektywy, wszyscy się znacie czy to z forum czy ze zlotów, pojawił się jakiś nowy i sieje ferment. Ale wybaczcie, Afryka miała być spełnieniem jakiegoś mojego marzenia, miała mnie w tym roku zawieźć na urlop, specjalnie w tym celu zainwestowałem blisko 4k (wiem że to i tak nie dużo, ale do jazdy wokół komina wystarczyłaby zbroja buty, kask i rękawice) na strój żeby jechać i czuć się bezpiecznie i co? Mało, że nie pojadę Afryką to nie pojadę w ogóle, bo wszystkie pieniądze pójdą w remont silnika. Dlatego wybaczcie, ale w ten sposób daje upust swojemu rozgoryczeniu i niech to będzie przestroga dla innych, że ufanie społeczności forumowej nawet takiej jaką wydawała się być "rodzina" posiadaczy Afryk może skończyć się BEZCZELNYM OSZUSTWEM. I piszę te słowa z pełną odpowiedzialnością i świadomością.


Cytat:
Napisał Tomas_XRV Zobacz post
Osoba która mi sprzedała motocykl 6 lat temu powoływała się na Leżana że Afryke serwisował wiec jeżeli do dziś nie widział mojego motocykla to opinia że do remontu już była za nim kupiłem. Czy czuje się oszukany?
Oczywiście ze noe 6 lat ponad 30 tys km i z silnikiem nie było problemów z innymi rzeczami owszem. Ale brałem to pod uwagę ze kupując motocykl kupuje przygodę czyli to co może się z nim dziać w przyszłości. Walony wygodny czy zadrutowany nie był a to było dla mnie najważniejsze.
Nie musiał Afryki widzieć, wystarczyło mi, że powiedział iż w zeszłym roku miałeś awarię pompy wody, przez co przegrzałeś silnik. O tym drobnym szczególe zapomniałeś już mnie poinformować. PRAWDOPODOBNIE z tego tytułu uwalone są pierścienie zgarniające.

Co do wycieku, o to nie mam pretensji, to mogło się stać u mnie, moto ma 24 lata więc wszystko jest możliwe, ale dzwoniłem już następnego dnia, że SPALIŁA MI JEDEN LITR OLEJU na trasie z Torunia do Warszawy. Prosiłem Cię jak człowieka, powiedz prawdę, jeżeli będzie trzeba to zrobię remont, tylko powiedz mi szczerze żebym wiedział na czym stoję i co mam dalej robić to zarzekałeś się, że nie bierze nawet kropli i że to nie możliwe, silnik jest igła. Jak widać nie jest i nie był.

Ja też chciałem kupić przygodę, a na chwilę obecną to kupiłem POMNIK, bo w obecnym stanie nie nadaje się to do jazdy, mam nadzieję, i życzę Ci z całego serca, żeby KTM, którego zamierzasz kupić był taką samą przygodą dla Ciebie jaką teraz jest dla mnie Afryka. Nie zarzucisz mi przecież, że życzę Ci źle, przecież ja ten problem sobie wymyśliłem.

I nie ujmując jej stanu ale wybacz, to czy nie była walona i zadrutowana pozostaje wątpliwe, biorąc pod uwagę to co spotkało mnie w kwestii silnika.

Sumując na chłodno koszt zakupu i koszt remontu który mnie czeka to w tej cenie mógłbym mieć RD07 nie tyraną w terenie, a po dokładce mógłbym się już rozglądać za F800GS... Czasu nie cofnę, ale może mój przykład da do myślenia osobom chcącym kupić moto od kogoś z forum i nawet płacąc uczciwą cenę rynkową można władować się na MINĘ.

Tyle ode mnie, myślę, że dalsze bicie piany nie ma sensu, jedni pomyślą, że frajer dał się oszukać, drudzy że debil robi bagno na forum a trzeci zrozumieją i będą współczuć. Więcej informacji odnośnie dalszych losów "kupionej przygody" już we wtorek u mnie w temacie. Ten chyba kwalifikuje się do zamknięcia.
__________________
Moja Afryka - http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32294

Wykładziny obiektowe, wycieraczki -https://wykladziny-warszawa.pl/ Zapraszam!
Kondzix jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2018, 22:10   #30
mareksz007
 
mareksz007's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Białystok
Posty: 1,079
Motocykl: Honda XR 600, RD03 i 1/2
Przebieg: 62000
mareksz007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 3 min 48 s
Domyślnie

Sprawdź uszczelkę pod pokrywą zaworów. Kiedyś tak miałem, że lałem oleum w silnik, a mi wywalało na zewnątrz. Przy takim spalaniu oliwy powinna dymić jak parowóz.
__________________
"Podróż jest lepsza niż dotarcie do celu"
mareksz007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mechanik w Poznaniu i Wrocławiu poszukiwany Zimny75 Inne tematy 12 13.03.2012 09:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.