Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.12.2016, 22:52   #11
Ofelia
 
Ofelia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 37
Motocykl: BMW F800GS
Ofelia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 16 godz 2 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gawień Zobacz post
Fajnie byłoby wywalić takie ogłoszenia z forum , bez żadnego normalnego opisu , bez ceny tak o sobie przeklejone bezosobowo itp
Cena dodana. Podpis tez.

Co znaczy bezosobowe i bez normalnego opisu? Wywalić ? Wstawiam informacje w miejscu "Dział Producentów i Dostawców" wiec w czym problem?

Ostatnio edytowane przez Ofelia : 06.12.2016 o 23:03
Ofelia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2016, 22:57   #12
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Może i to sprzęt warty uwagi ale wejście na rynek (problemy z homologacją, odraczanie premiery, itd.) i cena (w korelacji z historią/popularnością marki, zapleczem serwisowym, dostępem do akcesorii itd.) wyższa niż u konkurencji, co może być gwoździem...oby jednak sprzedaży. Osobiście zastanawiam się, co tyle kosztowało, bo na pewno nie osprzęt (oczywiście mogę się tylko domyślać).
W sumie mój X Challenge ma praktycznie to samo ( w sensie możliwość motocykla i jego danych technicznych oraz aspektów potrzebnych do wykorzystania w turystyce ADV i właściwie nawet technologii)

Trzymam kciuki za projekt choć łatwo nie będzie
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2016, 22:58   #13
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Przeczytaj sobie ogłoszenie i ocen na ile jest to bezosobowa oferta i ogłoszenie jak na portalu Allegro a na ile to jest ogłoszenie wśród kolegów na forum . W sumie w temat wchodząc myślałem ze wchodzę do tematu może związanego z IPhone 7 ja tam stwierdzam ze takie oferty umieszczane w ten sposób nic nie wnoszą i tym bardziej jak forum nie ma problemu z kasa - nie powinny być dopuszczane .

A żeby bardziej naprowadzić Cię o co mi chodzi : ja na przykład tej marki nie znam . Nie wiem co jest warta , czy jest z Chin , czy nie , jak się sprawują i co jest w nich niesamowitego . I na forum kiedy ta oferta trafia w dużej mierze do znajomych fajnie byłoby takie informacje otrzymać . Szczególnie ze cena jest kosmiczna .

Pozdrawiam
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2016, 23:14   #14
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

Obserwuje rozwój projektu PR7 od kilkunastu miesięcy, oglądałem na żywo PR5 Extreme. Ufam że wiosną uda się potestować PR7 w realu. Maszynka ma wszystko co jest potrzebne do podróżowania (sprawdzony i niewysilony silnik, nawigacja, dobre światło, spory zbiornik z korkiem z przodu, jakaś tam mikro owiewka). Kupując KTM 690 / H701 to wszystko trzeba będzie dokupić.

In minus - nieznana w Polsce marka, zerowa sieć serwisowa, problem z odsprzedażą. itd. Roczna (planowana) produkcja na poziomie kilkuset (700 ?) sztuk pewnie bez problemu rozejdzie się po świecie. To że w Polsce panuje "kult" pomarańczy nie oznacza, że reszta świata ma tak samo. Zobaczcie na czym jeżdżą bracia Czesi - Sherco, AJP, Yamaha.
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2016, 23:42   #15
KristoF
 
KristoF's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: WKZ/LRY
Posty: 384
Motocykl: XL/XR350,KLE650,XJR1200.
Przebieg: 50+
Galeria: Zdjęcia
KristoF jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 17 godz 2 min 0
Domyślnie

Wersja adv ma bardzo ładny tłumik.
__________________
klawo jak cholera
KristoF jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2016, 23:45   #16
Jac
 
Jac's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Słomianki
Posty: 550
Jac jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 16 godz 5 min 55 s
Domyślnie

Michał, ale sieć serwisowa ktma to chujnia, a nie serwisy. Nikt tam chyba nie jeździ, a ciągnie sprzęty do znajomych mechaników. Owszem poprawili bardzo mocno dostępność/dystrybucję części, ale reszta, w tym w szczególności podejście do klientow to w dalszym ciągu dno. Ja rownież cieszę się, że będzie nowy singiel podróżny, z jakimiś aspiracjami terenowymi. I że nie bedzie to ani KTM, ani klon, czyli Huska. Ale cena vs. Głębokość portfeli w PL wspartych "siłą marki', znanej jak widać nawet tutaj jedynie niewielu osobom - faktycznie przesadzona.
Jac
Jac jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2016, 23:49   #17
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Jest jakaś wersja Adv i nie-Adv modelu PR7?
I dlaczego na zdjęciach z portugalii na silniku jest emblemat 650 skoro silnik ma pojemność 600ccm?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2016, 01:42   #18
leff


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Poznań i okolice
Posty: 42
Motocykl: nie mam AT jeszcze
leff jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 8 godz 37 min 0
Domyślnie

Witam Społeczeństwo, czytam uwagi na temat AJP PR7 i mam powody, by jakoś się do tych wszystkich albo chociaż większości wpisów odnieść. Wypunktuję, bo tak będzie prościej i bardziej przejrzyście.
1. AJP PR7 vs. Huska, KTM 690 i CCM GP450 Adventure. Można się rozpisywać na kilometry. Po testach PR7 w Portugalii AJP PR7 kwalifikuje się jako potencjalna konkurencja wspomnianych wyżej trzech marek. Przeciwko AJP pozornie przemawia cena, ale i tak jest znacznie niższa niż rekomenduje producent. To efekt rozchwianego kursu PLN do EURO.
Huskę i KTM 690 można kupić taniej niż PR7, ale KTM-em lub Huską nie da się pojechać na wyprawę prosto z salonu. Na AJP PR7 bez problemów.

2. Co do detali: Huskę i KTM-a trzeba solidnie doposażyć, żeby uzyskać specyfikację standardowo wyposażonego AJP PR7. Dlaczego? No bo kanapa, nawigacja (tablet), 17 litrowy zbiornik paliwa, świetne światła HELLA, owiewka, która naprawdę robi robotę. Do tego dodam, że na sucho Huska 701 waży 145 kg. Co to znaczy "na sucho" w Husce i KTM? Na pewno bez paliwa i płynów. AJP bez paliwa waży 150 kg. Zawieszenia też się różnią: AJP PR7 ma 300mm skoku z przodu i 280mm skoku na tylnym zawiasie. Kto zainteresowany niech porówna sobie z zawiasami KTM i Huski.

3. Waga maszyny to jedno, ale drugie to wyważenie. 70% masy motocykla (silniki i zbiornik paliwa) znajduje się niemal idealnie pomiędzy przednią i tylną osią motocykla na wysokości pomiędzy 30-60 cm. Efekt: niemal wańka-wstańka. Złapać motocykl jedną ręką, gdy jest w połowie drogi między pionem, a glebą po czym tą samą jedną ręką przywrócić go do pionu. Dotąd udało mi się to z lekkimi endurakami, CCM-em GP450 Adventure i AJP PR7.

4. PR7 prowadzi się po każdej nawierzchni niczym 120 kilogramowa "ćwiartka". W wersji standardowej (46 KM) PR7 jest w stanie pojechać ok. 170 km/h, ale prędkość maksymalna to Pan Pikuś. Cała tajemnica tkwi w silniku i doborze przełożeń. W PR7 wsadzono silnik SWM, czyli z motocykla Husqvarna TE630. W AJP jest o blisko 10KM słabszy niż w nieco podobnym SWM czy starej Husqvarnie TE630. Zabieg producenta był celowy, bo moc odpowiada tylko i wyłącznie za osiąganie przez pojazd prędkości maksymalnej. Za przyśpieszenia i kulturę pracy jednostki napędowej odpowiedzialny jest moment obrotowy, a tego właśnie w standardowej wersji AJP PR7 nie brakuje. To pierwszy motocykl, na którym nie ma dylematu jaki bieg zapiąć. Nie ma "dziury" między I i II biegiem ani II i III itd. Można jechać powoli offem na jedynce wachlując manetką gazu i trzymać prędkość od 5-40 km/h. Można też wbić II bieg i jechać tak samo komfortowo z prędkościami 20-70 km/h. Reakcja na gaz jest bardzo spontaniczna i daje masę radości (sprawdzone na sobie).

5. Serwisy i sieć dealerska AJP w Polsce...hmmm... nie jest idealnie, ale i nie jest źle. Mamy świetny serwis w Warszawie. Ktoś kojarzy Szparaga?
Niezłe serwisy są w Poznaniu i w okolicy Bielska-Białej. Nie mogę pominąć koleżki Bliźniaka z Wroca. Nie jest więc chyba źle.

6. Dla fanów mocy jest możliwość zapakowania power kitu. Inny airbox, inny komputer z mapą.zapłonu i zupełnie inny układ wydechowy. Taką wersją nie jeździłem, ale zdaniem testerów jest nieco bardziej nerwowy niż standardowe AJP PR7 i może być nieco szybszy.

7. Emblemat 650. Skąd się wziął, nie wiem. Za to jeździłem BMW F650GS Twin, która miała silnik o pojemności 800 cm3. I nikt się nie czepiał.
Co do kwestii homologacyjnych AJP PR7, łatwo nie było. Pierwotnie w motocyklu miała być montowana jednostka z Tenery (660 cm3). Niestety Yamaha wycofała rozwój tego silnika m.in. chyba ze względu na normę EURO4. To spowodowało poślizg całego projektu PR7. Z ciekawostek: AJP PR7, to taka współczesna wersja niezłej maszyny wyprawowej: poza wtryskiem w zasadzie brak jakiejkolwiek elektroniki. Głębokość brodzenia to ok. 90 cm. Nie ma ABS-u i jako motocykl enduro ma homologację tylko na 1 osobę (dla jednych wada, dla innych nie ma znaczenia).

8. Dostępność i ceny części. Mirkosławski, nie zgadzam się z Tobą. Jeżeli jest pożar w burdelu, to klient jest w stanie otrzymać części w ciągu 48 godz. Zagadnieniem w takim wypadku pozostaje koszt przesyłki, ale to inna bajka. Zdarzyło się po kilkakroć, że klient otrzymywał klamoty prosto z Portugalii, żeby nie tracić czasu na przesyłanie za pośrednictwem importera. Co do ceny części: nie wiadomo jeszcze jak będą kształtować się w przypadku PR7, ale w przypadku maszyn PR3, PR4 i PR5 ceny klamotów są w większości przypadków zdecydowanie niższe niż u konkurencji oraz zdecydowanie łatwiej i szybciej dostępne.

9. Być może przed Bożym Narodzeniem pojawią się w Polce 2 maszyny testowe AJP PR7. Piszę być może, bo zaraz 2017 r. a źle zostaje się z takim towarem z rokiem produkcji 2016, bo od strony księgowej i podatkowej to bardzo boli. Nastawmy się więc na 2017 r. Będą co najmniej 2 maszyny demo. Na pewno planujemy pojawić się na IZI Meeting, ale wcześniej, jeżeli zima się nie rozhula, będzie można przysiąść się do tej maszyny i potestować w Poznaniu, w Warszawie, we Wrocławiu i z pewnością na Pomorzu.

Rekapitulując: kto zechce spróbować zmierzyć się z AJP PR7 będzie miał okazję.
Pozdrawiam wszystkich.

Ostatnio edytowane przez leff : 07.12.2016 o 01:59
leff jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2016, 03:49   #19
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Nie kumem tych komentrzy. Ofelia jest w porządku - jak ktoś ma pytania wystarczy zapytać... a jak ogłoszenie nie teges - to co - jej sprawa, najwyżej nie sprzeda. Trzeba pojechać na Izi-ego i można macać na żywo... Ech co z tym FAT...
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.12.2016, 08:02   #20
PawelM.
 
PawelM.'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Marki
Posty: 1,752
Motocykl: RD04
PawelM. jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 22 godz 51 min 48 s
Domyślnie

Tu jest temat sprzedaży a dyskusje lepiej przenieść do nowego tematu. Na temat nowej NAT też wiele napisano o cenie i nieznanej jakości ale nie w wątku sprzedazowym
__________________
KTM 640 Rally
PawelM. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.