Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.03.2019, 10:29   #10581
madafakinges
Moderator

madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Nowy Sącz
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 5 dni 6 godz 8 min 43 s
Domyślnie

Nie rozumie skąd w ludziach taka frustracja... wczoraj był pierwszy dzień wiosny, opamiętajcie się!

consigliero paskudna sprawa, dobrze że cię w potrzebie nie zawiódł ABS i jesteś cały.

Jestem co raz bliższy wywalenia absu. Już parę razy bym przez niego źle skończył... szczególnie tył mnie wkurw...
Stary 22.03.2019, 10:44   #10582
Emek

Emek's Avatar

Miasto: Scyzortown
Motocykl: CRF1000L+CRF450X+DR650+SR500
Przebieg: 35000
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 dzień 4 godz 33 min 22 s
Domyślnie

A tyłu to się nie da łatwo na stałe wyłączyć
Stary 22.03.2019, 11:20   #10583
consigliero

consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Rataje Słupskie
Motocykl: Dacia Dokker STEPWAY
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 12 godz 22 min 3 s
Domyślnie

Firma która regeneruje te urządzenia ma też rozwiązanie tańsze które polega na wykastrowaniu zarówno ABS jak i wspomagania elektrycznego. Nazywa się to RH second life kit, zastępuje on oryginalny moduł i nie wyrzuca błędów, działa licznik, światła stop itp. Jednakże warunek jest taki że pasuje to do modeli które były wypuszczane fabrycznie bez ABS . Kastrowany jest ABS i elektryczne wspomaganie, hamowanie jest równie skuteczne jak w modelu ze wspomaganiem elektrycznym. Oczywiście łyżką dziegciu jest brak homologacji, dopisek do stosowania w rajdach lub jak będzie zrobione indywidualne dopuszczenie.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2019, 11:42   #10584
Tank

Tank's Avatar

Miasto: Zgierz
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 17 godz 51 min 19 s
Domyślnie

Zadzwon do Zbyszka Gołowicza. Sądze, że ogarnie Ci ten problem bez kastrowania czegokolwiek i za ułamek kwoty nowego agregatu. Ten temat ma opanowany do perfekcji.
Tel.wysłałem na PW.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Stary 22.03.2019, 12:29   #10585
JarekO

Miasto: Warszawa
Motocykl: R1200R, R1200GS LC
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 2 godz 5 min 33 s
Domyślnie

Jakby Zbyszek G. nie miał mocy przerobowych to mam sprawdzonego drugiego Zbyszka co ma ten temat opanowany i może akurat będzie miał moce.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2019, 12:49   #10586
matjas
Moderator

matjas's Avatar

Miasto: Brzezia Łąka
Motocykl: NC750X, R1100GS, KTM200EXC, Vespa PK70, Vespa PK125
matjas will become famous soon enough
Online: 2 miesiące 3 dni 7 godz 58 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Nie rozumie skąd w ludziach taka frustracja... wczoraj był pierwszy dzień wiosny, opamiętajcie się!
Niektórzy po prostu mają w sobie tyle jadu, że się on już nie mieści i koniecznie chcą się nim podzielić ze wszystkimi wokół - zwłaszcza kiedy nie patrzą nikomu w twarz tylko mogą pisać na klawiaturze.

Była taka piosenka 123: 'jestem polakiem i mam na to papier i cały system zachowań' - lata lecą, tekst aktualny i jak się okazuje nie ma znaczenia skąd dana osoba pisze.

Na szczęście jest przycisk wyloguj z którego ostatnio korzystam coraz częściej po lekturze niektórych wpisów.

zdrowia
m

Experience is what you get when you don't get what you want.

Wszystkie swoje troski powierz Bogu - on i tak nie śpi całą noc.
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2019, 13:06   #10587
Artek
Miłośnik 8-mio zaworowej africi twin na wtrysku.

Artek's Avatar

Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Motocykl: RD03
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 4 dni 13 godz 7 min 19 s
Domyślnie

Dzisiaj złapane w De.
Wczoraj zawiesiłem też oko na jednej 07a ALE Niemiec był opryskliwy i cham, więc mu nie powiedziałem o patencie Wasilczuka na mocowanie osłony silnika (miał urwane i na trytrytkach zawiesił).
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20190322_070710.jpg (1.05 MB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20190322_070518.jpg (1.08 MB, 20 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20190322_070548.jpg (767.3 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20190322_070641.jpg (853.1 KB, 22 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20190322_070601.jpg (990.5 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20190322_070644.jpg (1,010.1 KB, 21 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20190321_161452.jpg (1.01 MB, 30 wyświetleń)
Stary 22.03.2019, 14:28   #10588
kris2k

Motocykl: GS 1100
kris2k jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 8 godz 38 min 44 s
Domyślnie

Podchodzę do stojącego od pięciu miesięcy GS-a, odstawionego tak jak dojechał do garażu, przekręcam kluczyk w stacyjce, akumulator oczywiście nawet nie wyjmowany, dwa obroty wałem i gada. Bez ssania. Choć wcale żwawo nie zakręcił. Gdyby nie kapeć z przodu można po prostu wsiadać i odjeżdżać.
No nie chce się skubaniec zepsuć, rozpaść ani spalić. A gdyby nawet focha strzelił to każdy kowal z najprostszym zestawem narzędzi powinien sobie bez problemu z naprawą poradzić.
Za to lubię ten mój bawarski wynalazek.
kris2k jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2019, 16:28   #10589
myku

myku's Avatar

Miasto: Germany
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 dzień 5 godz 21 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Niektórzy po prostu mają w sobie tyle jadu, że się on już nie mieści i koniecznie chcą się nim podzielić ze wszystkimi wokół - zwłaszcza kiedy nie patrzą nikomu w twarz tylko mogą pisać na klawiaturze.

Była taka piosenka 123: 'jestem polakiem i mam na to papier i cały system zachowań' - lata lecą, tekst aktualny i jak się okazuje nie ma znaczenia skąd dana osoba pisze.

Na szczęście jest przycisk wyloguj z którego ostatnio korzystam coraz częściej po lekturze niektórych wpisów.

zdrowia
m
Zanim coś napiszę zapytam. Czy to do mnie awers?
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2019, 16:37   #10590
consigliero

consigliero's Avatar

Miasto: Rataje Słupskie
Motocykl: Dacia Dokker STEPWAY
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 12 godz 22 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tank Zobacz post
Zadzwon do Zbyszka Gołowicza. Sądze, że ogarnie Ci ten problem bez kastrowania czegokolwiek i za ułamek kwoty nowego agregatu. Ten temat ma opanowany do perfekcji.
Tel.wysłałem na PW.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Jeżeli Zbyszek nie zmienił numeru to takowy posiadam i dużo z nim rozmawiałem na temat agregatu w kwietniu 2014, swoją drogą wtedy miałem ten agregat za 3800. Patrząc realnie nie widzę szansy na taką naprawę ze względu na czas. Mamy piątek, agregat jest w Bielsku, trzeba go dostarczyć do Zbyszka. Nie wiem czy Zbyszek ogarnia każdego trupa, a może mój po otwarciu okaże się nienaprawialny i co wtedy. Nawet kupując nowy trzeba go dostarczyć na czas a ten jest ściśle określony, najpóźniej w czwartek musimy być w drodze. Wracając wczoraj do domu byłem po rozmowie z firmą która regeneruje te urządzenia, obiecano mi odpisać dzisiaj rano około 10, z drugiej strony pozostała ścieżka oficjalna, gdzie też czekaliśmy na ostateczną ofertę z centrali BMW. Po wczytaniu się w informacje na stronie firmy regenerującej , nie wchodziło też w grę aby im wysłać agregat, znów opcja limitu czasowego, naprawa to 10-15 dni plus czas na przesyłki. Dodatkowo wysłany agregat jest najpierw oceniany czy nadaje się do regeneracji. Rano o 8 dostałem maila że mają na stanie jedną sztukę do mojego motocykla za 999 plus przesyłka to kupiłem i wymusiłem aby wysłali nie czekając aż pieniądze pojawią się na ich koncie . Mam potwierdzenie z UPS że powinien być we wtorek w BB. Nie jestem pierwszym który przeciera tą ścieżkę, w BB mieli w ręce i montowali agregat po regeneracji od nich. Według ich słów agregat nie różni się niczym od agregatu wyciągniętego z oryginalnego pudełka. Dostajemy 2 lata gwarancji a urządzenie przychodzi z kartą zawierającą wydruki z testu sprawdzającego sprawność działania. Jestem w plecy 50 EUR bo z rozpędu zamiast wysłać pieniądze z konta EUR poszło ze złotówkowego a kurs był wybitnie korzystny, dla banku oczywiście.
Cena podana wyżej jest ceną netto ale mam VAT EU.
Nie wyobrażam sobie, bez urazy, aby tą akcję ogarnąć za pomocą Zbyszka lub innego kolegi.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania