Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.12.2017, 02:04   #101
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Dla mnie Bomba
Super relacja, swietnie sie czytalo !!!!!
Oby wiecej takich
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 08:49   #102
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 36 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał macias1989 Zobacz post
Koszt wyżywienia, noclegów, mandatów, łapówek i opłat wstępu, itd.: 1950zł
Koszt paliwa 1630zł
Do całości kosztów oczywiście należałoby doliczyć koszt wiz (Rosja i Uzbekistan kupione były w biurze turystycznym, Tadżykistan to eVisa kupiona przez internet).

przyzwoicie, szacowałem na więcej






dzięki
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 09:27   #103
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Niektórzy na życie w kraju wydają więcej
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 09:42   #104
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 35 min 28 s
Domyślnie

5 kółek na miesięczny wyjazd w tamte rejony spokojnie starczy i to bez wymuszonych oszczędności. Jak czytam niektóre relacje z podsumowaniem kosztów to mi się mózg lasuje. W głowie mi się nie mieści że ktoś na wyjazd w Pamir mógł wydać 20K. Po prostu nie jestem w stanie wyobrazić sobie gdzie i na co można tam wydać taką kasę w ciągu 30 dni bo to wychodzi prawie 200$ dziennie . To wartość przeciętnej płacy w Kirgistanie. Potem ludzie mimo że mają czas i możliwości rezygnują bo kasa przeraża.
Inna rzecz że mało kto jadąc w tamte rejony cokolwiek przeczytał, dowiedział się na temat kraju, ludzi, zwyczajów, kosztów życia. O choćby podstawowej znajomości języka rosyjskiego już nawet nie wspominam.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 10:34   #105
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 4 s
Domyślnie

Tuba

Nie licząc wiz i paliwa, to 1950zł jest ogromnym wydatkiem.
Te koszty generuje zachodnie podejście do tematu.
1. Pośpiech, wynika z "braku wolnego", to generuje zmęczenie, te skłania do uległości pokusom cywilizacji ale też osłabia czujność i generuje spotkania z lokalną policją.
2. Spanie w hotelach. O ileż ubożsi są ci, którzy mają pieniądze na hotele... (Pastor w "polarnych" zwierzeniach).
3. Strach przed nieznanym.
4. Nieznajomość podstaw lokalnego zakonu. Łamanie lokalnych przepisów.
5. Podążanie utartymi szlakami ograniczającymi możliwość integracji.
7. Mentalność. Przeświadczenie, że za wszystko należy płacić. Degeneracja "funkcji/statusu" gościa (vide pkt. 4).
8. Konsumpcja w stylu zachodnim. Wpław przez wszechobecną komercję.
9. Nadmiar forsy, wyjściowe przeszacowanie kosztów.

Piszę to dla tych, którzy f-cznie dysponują małym budżetem, którym w ich mniemaniu (czytając takie historie i podsumowania) nie wystarczy na podróż życia.

Otóż, realizując przeciwpołożnie zagadnienia przedstawione w punktach powyżej zaręczam, że na tak krótkim wyjeździe nie wydacie więcej niż 200$, co i tak jest kosmiczną sumą dla starych wyg o ile nie piją w nadmiarze alkoholu umieją rozpalić ogień z jaczego, czy oślego gówna.

Czytam, jak to radośnie śpicie w jurtach i płacicie za to krocie. Zjeżdżając z utartego szlaku będziecie radością dla gospodarza, który was napoi, nakarmi i przenocuje. Wystarczy, że będziecie cieszyć się razem z nim. Niestety, jadąc liczną grupą nie wypada się zwalać na chatę takiemu ale można obok niego rozbić, zagrzać przy piecu w jurcie, postawić wódkę (która kosztuje grosze) i dla jednego, czy dwóch miejsce się w jurcie znajdzie.

Jak pisze Emek, kiedy poczytacie trochę o obyczajach, będzie łatwiej wchodzić we właściwe interakcje. Dlaczego Tadżycy są uczciwi a Kirgizi przebiegli itd.

10. Nie myśleć o problemach. Cieszyć się chwilą i nie bać się jechać samemu. Podróżując w ten sposób możecie całymi dniami nie wydawać pieniędzy, bo poza paliwem nie będzie takiej potrzeby.

P.S.
Nawet tyle (200$) nie wydałem na najdłuższej, dwumiesięcznej wyrypie w te rejony.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 16:47   #106
Palnik


Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Gliwice
Posty: 145
Motocykl: CRF 1000D
Palnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 8 godz 32 min 51 s
Domyślnie

1950 pln to ogromny wydatek ?! moim zdaniem kompletnie wręcz przeciwnie. Za 26 dni podróży to jest 75 na dzień w tym utrzymanie oraz bilety , itd. ... to nie jest wcale dużo.
Ile w kraju wydaje się na wyjazd 14 dniowy ...? podobne pieniądze a mówimy tylko o 14 dniach lub mniej.
Palnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 18:55   #107
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 4 s
Domyślnie

Tubo

To nie jest dużo. To jest OGROM kasy.
Luknąłem w notatki. Na tej wyrypie dwumiesięcznej wydałem na siebie całe 50$ (2010) w tym kupiłem dwie husty afgańskie, czador i suknie na uzbeckim targu w Dżalalabad.
Z Polski wiozłem kilka saszetek ryżu, kaszy, 1kg makaronu - cienkich nitek, kilka puszek ryb, groszku konserwowego i słoik, 16 zup winiary (do gotowania) 3kg smalcu ze skwarkami (z czego mi jeden kg wypłynął w fanty).
Jeżeli ktoś napisze, że nie zmieściłby to na motor, to dodam, że cały ten majdan tachałem potem na treku w Hindukuszu przez trzy tygodnie solo.

Te 200$, to wydałem na wyrypie krótszej, bo tylko 44-dniowej. Ale zaszalałem. W Kaszgarze trzy noclegi w hotelu ale przywiozłem ze sobą 1kg szafranu, 2 kg zielonej herbaty z jaśminem (wybornej), kg różanej - irańskiej. Czapkę kaszgarską, dwie lokalne uzbeckie i z karakułów (tę, w której widzieliście Fazika na Biesach).
Jak kolega, który tu ładnie opisał swoje przygody zaliczyliśmy Chiwę (nocleg na kaflach w twierdzy na karimacie za darmo), Bucharę (nocleg w hotelu) i Samarkandę. Objechaliśmy kawałek Tadżykistanu, cały Kirgistan i KKH do Taszkurgam, w tym koszty transportu z granicy w Irkesztam do Kaszgaru, Taszkurgam i z powrotem do Irkesztam.

I żyliśmy jak królowie z kumplem.



Spaliśmy w jurtach a pod Pikiem Lenina Kirgiz zarezał z tej okazji barana specjalnie dla nas. I to wszystko wyobraźcie sobie gratis.

P.S.
Alkohol lał się strumieniami. Poł litra wódki w KGZ - 3zł. Piwo z kija w TJK - 1 somoni (w butelce 7).
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 20:29   #108
Palnik


Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Gliwice
Posty: 145
Motocykl: CRF 1000D
Palnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 8 godz 32 min 51 s
Domyślnie

Gratuluję ..!!
Ale musisz jeszcze nad wyjazdami popracować . Jak zaczniesz przywozić więcej pieniędzy z wyprawy niż wydałeś to już będzie super . Będę pełen podziwu.
Palnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 20:36   #109
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Po Polsce też można jeździć stopem i jeść zupki chińskie albo wystawki z supermarketów. Motocykl pali paliwo które tanie nie jest, nie ma to sensu finansowego skoro można stopem albo pociągiem na gapę.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2017, 21:13   #110
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 4 s
Domyślnie

Tuba

Cytat:
Napisał Palnik Zobacz post
Gratuluję ..!!
Ale musisz jeszcze nad wyjazdami popracować . Jak zaczniesz przywozić więcej pieniędzy z wyprawy niż wydałeś to już będzie super . Będę pełen podziwu.
Dziękuję Palnik za dobre słowo, ale ja nic muszę. Zasadniczo mnie osobiście Twoja opinia o mnie nie interesuje.
Mój post nie był adresowany do Ciebie (nie odbieraj tego personalnie), tylko do ludzi, którzy słuchają takich jak Ty czy Siwy ale chcieliby jak ja. Kumasz? Jeżeli tak, to się cieszę.
Zresztą, jakbym sprzedał ten szafran, to f-cznie wyszedłbym na plus.

P.S.
Siwy, nie mówimy o paliwie, tylko kwocie 1950zł na waciki. I nie mówimy o stopie, bo ten wcale nie bywa tańszy (pula na waciki) od trybu, o którym wnoszę. Na stopie również możesz spać w hotelach, jadać w restauracjach, śmigać po centrach handlowych. Za to obniżasz koszty transportu. Tu jest myk.
I zapewniam Ciebie, że bazary na wschodzie oferują najtańsze i najlepsze żarcie. Podobnie ludzie, którzy sprzedają swoje produkty z ogródka. Owoce i warzywa. Lepioszka, kilka czerwonych papryk, pomidor, brzoskwinia i jesteś syty. W drdzoe w miastach manty i samsy. Kosztują grosze. Za 1$ jesteś syty.
Ja np. kupuję jajka i gotuję je na miękko/twardo. To najtańsze i najbardziej wartościowe pożywienie. A vietkongów nie używam. Nie przepadam za glutaminianem sodu.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pamir lipiec/sierpień 2017 macias1989 Umawianie i propozycje wyjazdów 18 26.09.2017 10:28
Iran trip 2017 - start 12.05.2017. Emek Przygotowania do wyjazdów 137 14.06.2017 16:13
Krótki wypad na Równą. 2016r. smigacz Trochę dalej 3 27.09.2016 10:35
Krótki rolgaz? madafakinges Wszystko dla Afryki 10 14.08.2013 11:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.