Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.04.2023, 15:10   #1
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie Białoruś - powrót przez Brześć

Cześć

Wracał ktoś w tym roku przez Brześć do Polski? Interesuje mnie kwestia elektronicznej kolejki na przejściu, jak to teraz wygląda bo jest sporo sprzecznych informacji w tej kwestii...
Łukasz
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2023, 16:49   #2
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,560
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 11 godz 54 min 9 s
Domyślnie

Zanim ktoś zapoda świeże informacje, to mogę powiedzieć, jak było w sierpniu.
Wspomnę, że motocyklem ominąłem całą kolejkę na 1,5dnia stania, aż pod pierwszy szlaban. Sytuację opisuję z pozycji pierwszego pod tym szlabanem.
System polegał na tym, że wjeżdżając na teren przejścia granicznego, tego przy pierwszym szlabanie dostawałeś numer i miejsce na jednym z pięciu pasów. Twój wjazd pod kolejny szlaban i dalej na właściwe przejście był możliwy tylko po wyświetleniu się na tablicy numeru rej. twojego pojazdu. Jeden szlaban dla wszystkich 5 pasów, stąd nie można było zmienić pasa, ani podjechać bliżej. To miejsce nie zadaszone. Tuż przed wielkim deszczem pozwolili mi wjechać za szlaban, pod dach, ale i tak musiałem czekać swojej kolejności.

Był też zupełnie osobny pas dla tych, którzy wykupili przez internet za ok.60 rubli miejsce na przekroczenie granicy umówione na dokładną godzinę. Z tego, co mi wiadomo, są wykupione do końca roku.
Cała granica w Brześciu trwała 6,5godziny, bez jakiejkolwiek możliwości przyspieszenia. Kategoryczny zakaz ominięcia kolejki już za samym przejściem skutkuje cofnięciem z ostatniego posterunku na koniec kolejki
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2023, 16:31   #3
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,739
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 godz 38 min 35 s
Domyślnie

Znajoma Białorusinka tydzień temu stała autem 40h żeby wjechać do PL.
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2023, 22:49   #4
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Zanim ktoś zapoda świeże informacje, to mogę powiedzieć, jak było w sierpniu.
Wspomnę, że motocyklem ominąłem całą kolejkę na 1,5dnia stania, aż pod pierwszy szlaban. Sytuację opisuję z pozycji pierwszego pod tym szlabanem.
System polegał na tym, że wjeżdżając na teren przejścia granicznego, tego przy pierwszym szlabanie dostawałeś numer i miejsce na jednym z pięciu pasów. Twój wjazd pod kolejny szlaban i dalej na właściwe przejście był możliwy tylko po wyświetleniu się na tablicy numeru rej. twojego pojazdu. Jeden szlaban dla wszystkich 5 pasów, stąd nie można było zmienić pasa, ani podjechać bliżej. To miejsce nie zadaszone. Tuż przed wielkim deszczem pozwolili mi wjechać za szlaban, pod dach, ale i tak musiałem czekać swojej kolejności.

Był też zupełnie osobny pas dla tych, którzy wykupili przez internet za ok.60 rubli miejsce na przekroczenie granicy umówione na dokładną godzinę. Z tego, co mi wiadomo, są wykupione do końca roku.
Cała granica w Brześciu trwała 6,5godziny, bez jakiejkolwiek możliwości przyspieszenia. Kategoryczny zakaz ominięcia kolejki już za samym przejściem skutkuje cofnięciem z ostatniego posterunku na koniec kolejki
Dzięki za info. Dzisiaj wygląda to praktycznie tak samo i według osoby, która dzisiaj przekraczała granicę faktycznie można podjechać na moto omijając kolejkę ale tylko pod pierwszy szlaban gdzie wjeżdża się nie tyle na przejście graniczne co na parking przejściowy i tam trzeba czekać do momentu aż na tablicy wyświetli się nasz numer pojazdu co dopiero upoważnia do wyjazdu z tego parkingu i podjechanie do właściwej kolejki do terminalu granicznego. Przy wyjeździe z parkingu informują motocyklistów, że nie wolno omijać kolejki do terminalu granicznego.
W niedzielę przed południem całość to 3 godziny. W dni robocze kilkanaście godzin nie jest rzadkością.
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Powrót do AT po 10 latach JANEK Motocykl Forumowicza 16 06.08.2019 16:18
Powrót Sokoła czosnek Inne - dyskusja ogólna 15 25.11.2012 18:00
Gruzja + Armenia, sierpień, powrót przez Krym Olek Umawianie i propozycje wyjazdów 3 20.06.2012 15:18
Powrót do formy lena Lejdis 68 05.12.2010 20:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.