Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.01.2013, 15:45   #191
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

No podeślij ten najbardziej rozwalony, bo koszt naprawy sa takie same.
To czy się zsikal czynie to niewiele znaczy, tył ma się trzymać nawierzchni w sprawnym amorze
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2013, 15:33   #192
banditos
....OLEJ....
 
banditos's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Pniewy-Londyn
Posty: 1,337
Motocykl: RD07a
Przebieg: 6006 km
banditos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 22 min 47 s
Domyślnie

Ciekawi mnie czy da rade zaadoptowac zadni amor od np Husaberg FE 500 z 93 do RD07?
Dodam ze chodzi o Ohlinsa
banditos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2013, 15:46   #193
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,050
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 38 min 55 s
Domyślnie

http://www.nagengast.pl/www/regenera...tyzatorow.html

ta firma zrobiła 3 szt amorów do róznych enduro,jak do tej pory wszystkie workają
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2013, 16:18   #194
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 53 s
Domyślnie

Zrobić da sie prawie wszystko , tylko po co wysilać sie żeby adoptować jakiś zabytek ( koszt regeneracji zabytków jest wysoki ) . Po drugie z amortyzatora dedykowanego do motocykla o wadze 120 kg pozostanie tylko zewnętrzna skorupa , żeby poprawnie działał i miał odpowiednią regulację . Montując go do moto typu Africa trzeba wymieć cały środek , przerobić kiwaczke i wszystko odpowiednio dopasować , powtarzam żeby odpowiednio działał . Jeśli chce sie mieć wyłącznie dla fanu posiadania to nie ma ogarniczeń .
Kiedyś jak zaczynałem się bawić w przeróbki , konsultowałem poronione pomysły z moim kolegą , który zajmuje się w IT serwisem i przygotowywaniem zawieszeń . Zawsze zadawał mi pytanie : Chcesz aby motocykl jeździł tak jak należy , czy chcesz żeby tylko wyglądał .
Powodzenia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2013, 09:11   #195
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Panowie - więc tak...amor mam do wymiany/regeneracji i chyba skieruję swoją uwagę na wymianę na taki od LC4. I tutaj mam do Was pytania (bo nie było odpowiedzi w tym co dotychczas czytałem):
1) czy da się do amora z LC4 wstawić sprężynę od AT (orginalną)?
2) czy na sali jest ktoś, kto podjął by się dorobienia kości na tył w AT RD7?
3) czy kości na tył (przód oryginall) to obowiązek?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2013, 20:22   #196
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Panowie! Ma ktos moze wymiary tego adaptera co sie wkreca w tylni amortyzator coby podniesc afre
Jakis rysunek techniczny czy cus?
Jaka tam jest sruba?
Musze sobie takie cos dorobic a nie mam Afry pod reka aby dokonac pomiarow...
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2013, 20:12   #197
KubaPOZ
 
KubaPOZ's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Poznań
Posty: 31
Motocykl: RD07a
Przebieg: 29900
KubaPOZ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 23 min 38 s
Domyślnie

Kolega Adagiio, trafił w sedno. Poza tym wszystkie te stare amory WP są do regeneracji kompletnej Olej w amortyzatorach używanych w terenie liczy się w motogodzinach przed wymianą A nie w km jak na szosie, że co 15 000 np zmiana.

Każda zmiana kąta o pół stopnia czy wysokości SAG o 1mm , czy kąta lag.. to wielka ingerencja.. niech za przykład posłużą wam rewolucyjne news ze zmianami kąta główki ramy w nowym modelu X dowolnego motocykla.. piszą jakby nie wiem co zrobili a to różnice rzędu stopnia.. tak jest to ważne. Zmieniając wysokość tyłu zmieniasz kąt lag.. jakie ma to znaczenie - weźmy wózek w markecie kąt 90 stopni , prosto zamocowane kółka.. jak skręca? natychmiast w miejscu .. inny kąt... dochodząc do choppera... prawie nie skręca.. Proste do uzmysłowienia. Źle dobrane amory dadzą wam znać.. o sobie w sytuacji krytycznej i to raczej na szosie. Nie bez powodu spędza się dni konfigurując geometrię motocykli do danej sytuacji / toru.. a AT ma robić wszystko Czy to trudne? odpowiedzcie sobie sami. Ingerencje mogą narażać po prostu wasze i zdrowie innych na szwank
__________________
RD07A
KubaPOZ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2013, 20:27   #198
Thorgal77
Składka oplacona.
 
Thorgal77's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 556
Motocykl: Transalp 99r 50th.
Thorgal77 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 4 godz 2 min 34 s
Domyślnie

Każdy kto coś "dłubnął" w swoim zawiasie w motku wie jak trudno zrobić tak by to grało jakoś - tak jak napisałeś zgadzam się z tym że żeby dobrze dostroić zawias, trzeba dużo kasy, wiedzy, i doświadczenia.
Mam zamiar w tym roku wyjechać na zagraniczne szkolenie w zakresie serwisowania zawieszeń... czy mi sie to uda - nie wiem - kapuchy trzeba troche na to... ale gość ma renome "europejską", więc może sie opłaci.
__________________
Thorgal77 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2013, 20:29   #199
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KubaPOZ Zobacz post
Kolega Adagiio, trafił w sedno. Poza tym wszystkie te stare amory WP są do regeneracji kompletnej Olej w amortyzatorach używanych w terenie liczy się w motogodzinach przed wymianą A nie w km jak na szosie, że co 15 000 np zmiana.

Każda zmiana kąta o pół stopnia czy wysokości SAG o 1mm , czy kąta lag.. to wielka ingerencja.. niech za przykład posłużą wam rewolucyjne news ze zmianami kąta główki ramy w nowym modelu X dowolnego motocykla.. piszą jakby nie wiem co zrobili a to różnice rzędu stopnia.. tak jest to ważne. Zmieniając wysokość tyłu zmieniasz kąt lag.. jakie ma to znaczenie - weźmy wózek w markecie kąt 90 stopni , prosto zamocowane kółka.. jak skręca? natychmiast w miejscu .. inny kąt... dochodząc do choppera... prawie nie skręca.. Proste do uzmysłowienia. Źle dobrane amory dadzą wam znać.. o sobie w sytuacji krytycznej i to raczej na szosie. Nie bez powodu spędza się dni konfigurując geometrię motocykli do danej sytuacji / toru.. a AT ma robić wszystko Czy to trudne? odpowiedzcie sobie sami. Ingerencje mogą narażać po prostu wasze i zdrowie innych na szwank
Hmm - piszesz, że "zmiana SAG o 1mm to wielka ingerencja" - to po co seryjnie można zmienić te ustawienia (napięcia wstępne etc) skoro nawet 1mm może być (według Ciebie) niebezpieczny? Pytam, bo nie rozumiem a nie dlatego, że chcę Ci coś udowodnić No i na SAG ma też (chyba) wpły ubicie się sprężyny a 1mm zmiany to...no właśnie. ZMieniłem amor z tyłu na WP - SAG statyczny mam 3,7 cm (dynamicznego nie zmierzyłem) - na moim starym, seryjnym, miałem 7 cm (prawie) i zrobiłem na nim 4 tyś km (bo zanabyłem afri w zeszłym roku) i jeździło mi się niźle pomimo praktycznie niesprawnego amorka z tyłu...Czy rzeczywiście 1mm czyni cuda? Czy (idąc tym tokiem) bezpieczne są wszelakie zmiany/regulacje parametrów amortyzatorów (WP można regulować we wszelkie sposoby seryjnie), które zmieniają SAG i dobicie/odbicie? Bo powiem szczerze - ta informacja, do której się odnoszę, wprowadza znak zapytania pod modyfikacje dużej części motocykli na tym (i nie tylko) forum Wcześniej latałem TA i tam lekko zmodyfikowałem przód - efekt był lepszy niż seria a robiłem to chałupniczo (wstawiając sprężybki zaworowe od żuka) - więc jak to jest?

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 21.02.2013 o 20:34 Powód: dorecyzowanie
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2013, 20:52   #200
KubaPOZ
 
KubaPOZ's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Poznań
Posty: 31
Motocykl: RD07a
Przebieg: 29900
KubaPOZ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 23 min 38 s
Domyślnie

Tak 1mm to dużo czuć to w sporcie i jak ktoś w ogóle potrafi świadomie prowadzić maszynę i umie odczuć zmiany. Większość nie umie Tak samo 1mm czy 2mm wpuszczenia lag to sporo różnica. W motocyklu off road 1-2 mm SAGto dużo. Takie są fakty ciężko to wyjaśnić trzeba wsiąść i jechać odpowiednio prędko by zawias pracował Są amortyzatory które lepiej znoszą różnice sagu kiedyś słyszałem, że WP takie są PDS .
Są ludzie którzy mają OHLINSy pełen set i nigdy tego nikt im nie ustawi i im się wydaje, że jest ok tu ciężko coś na papierze pokazywać. Ustawienie maszyny ktoś tu pisał 1-2 kliki to dużo i nie powinno się więcej na raz zmieniać, zasada ta sama. SAG podaje producent i taki ma być. Zmian dokonuje się pod rodzaj nawierzchni / tor.

Pisze, że to duża ingerencja , a nie że 1mm jest niebezpieczny . Niebezpieczne jest grzebanie w starych amorach padakach i dorabanie na oko elementów kiwki

Jak nie czujesz to zmieniaj i o 3mm To nie jest tak że na polnej drodze poczujesz super różnicę Myślę, że wszystko zawiera się w wypowiedzi jeździło mi się nieźle mimo niesprawnego amorka z tyłu.. Kiedyś sie jeździło prawie bez amorów np sprężynki pod siedzeniem i też szło i cuda robili..
__________________
RD07A
KubaPOZ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
regeneracje tylnego amora bartol Rama, zawieszenia, napęd 15 01.09.2012 17:27
Poszukuję amora tylnego do RD 03 Tatuś Wszystko dla Afryki 2 23.09.2011 17:38
Szukam tylnego amora. Lepi Rama, zawieszenia, napęd 9 02.09.2011 14:40
Demontaż tylnego amora. mrdracul Rama, zawieszenia, napęd 3 11.03.2011 12:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.