Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.09.2014, 11:47   #51
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,753
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 2 godz 51 min 9 s
Domyślnie

MarcinBB - wiem że to są najlepsze opcje. Tylko że jakbym próbował wydać jeszcze ponad 2,5 tys na amor do motocykla (teraz już kompletny przód i tył z wahaczem wyjdzie w sumie 2-2,5k pln) to pewnie zamieszkałbym z Trampkiem w garażu w najlepszym wypadku.

Oczywiście będę zerkał na ebay i szukał, jakby się trafiło cos poniżej 1000 to możliwe że się szarpnę w przyszłości.

A na chwilę obecną - mam od madafakingesa amor od RD07a i amor od NTV z napinaczem hydraulicznym (którego spasowanie do trampkowego amora jest dużo trudniejsze niż do afrykowego).

Zatem chciałbym zmontować amor od AT z takim napinaczem. Sęk tylko w tym że amor z 07 ma inną długość niż trampkowy chyba (po długości takie same są z tego co czytałem od TA, rd03 i 04). Tu muszę porozkminiać jeszcze trochę. Na razie, tymczasowo będzie amor standardowy trampkowy. A jak się trafi Wilbers w dobrej cenie to wiadomo...

Jaro - no właśnie wiem bo miałem Afrykę. I sądzę że w stabilności na łukach nie będzie to tylko minimalna różnica w porównaniu do lag TA. Druga kwestia to własnie heble - lagi od AT mam pod dwie tarcze które będą większe niż trampkowe przy mniejszej ogólnej masie motocykla. I takie rozwiązanie bardzo mi się podoba

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2014, 12:28   #52
acokurra
 
acokurra's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2014
Miasto: Wro
Posty: 116
Motocykl: PD10
Przebieg: 10k+
Galeria: Zdjęcia
acokurra jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 7 godz 28 min 55 s
Domyślnie

Śledzę ten wątek pilnie i kiedyś się zimny uśmiechnę w kwestii dobrych porad ok? Ale to luty-marzec. Pozdro i powodzenia!
acokurra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2014, 13:09   #53
kraft90


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Skalmierzyce
Posty: 246
kraft90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 godz 10 min 49 s
Domyślnie

Zimny napisz jak dałeś radę z tulejami - mam tych tulei od RD03 04 i 07 w garażu więc mogę podesłać. Przewód na tył daj w oplocie. Jak wiesz mam cały zestaw od RD03 (wahacz RD07) w PD06 na trampkowym amorze i działo to bardzo dobrze, prowadzenbaie nie do porównania z oryginałem. Z tyłu mam koło z PD10 i nie miałem żadnych problemów z tulejami - wahacz mam RD07. Jak coś to pisz, przerabiałem ten temat 2 razy.

Ostatnio edytowane przez kraft90 : 24.09.2014 o 13:14
kraft90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2014, 14:00   #54
acokurra
 
acokurra's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2014
Miasto: Wro
Posty: 116
Motocykl: PD10
Przebieg: 10k+
Galeria: Zdjęcia
acokurra jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 7 godz 28 min 55 s
Domyślnie

Powiedzcie mi jedną rzecz. W krótkich, żołnierskich słowach. Czy robiąc te zmiany w PD10 będę mógł normalnie bez strachu wykładać się na zakrętach i zniknie wężykowanie przy powyżej 120km/h?
acokurra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.09.2014, 14:02   #55
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 46 min 17 s
Domyślnie

Ja też zaczynam rezać - szukam jeszcze kiwaczki ze śrubą z RDO4
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2014, 12:40   #56
bass


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 663
Motocykl: RD07&1000RR
bass jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 3 godz 26 min 56 s
Domyślnie

accokura, jeździłem takim przerobionym trampkiem i w zakrętach jedzie się jak afryką, nie ma tego uczucia, że tył jest jak z plasteliny...
bass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2014, 13:11   #57
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał acokurra Zobacz post
Powiedzcie mi jedną rzecz. W krótkich, żołnierskich słowach. Czy robiąc te zmiany w PD10 będę mógł normalnie bez strachu wykładać się na zakrętach i zniknie wężykowanie przy powyżej 120km/h?
Zdejmij kufer centralny

Zimny- ja miałem w TA przód od AT Wiem jak to jedzie Jedyne co to trzeba lagi wpuścić w półki pare cm, żeby stał tak jak na zawiasie TA, bo przy podniesionym moto zmienia się prowadzenie, w moim prywatnym odczuciu na minus.
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2014, 13:47   #58
acokurra
 
acokurra's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2014
Miasto: Wro
Posty: 116
Motocykl: PD10
Przebieg: 10k+
Galeria: Zdjęcia
acokurra jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 7 godz 28 min 55 s
Domyślnie

Nie mam kufra, tylko worki, a moto szaleje nawet bez bagażu
acokurra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2014, 14:44   #59
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 46 min 17 s
Domyślnie

zimny wszędzie jest napisane, że Transalp 600 ma pro link bez regulacji siły dobicia ze skokiem 130 mm - może zaadoptować tylni amortyzator z Trampka 650 RD10, który ma regulowana siłę dobicia i skok 172 mm?
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2014, 15:17   #60
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,753
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 2 godz 51 min 9 s
Domyślnie

Wczoraj zakończyłem walki z wahaczem! Dziś przyjechałem do roboty Trampkiem i nawet nic nie odpadło.

To nie jest minimalna różnica w prowadzeniu, to jest duża różnica która mocno wpłtwa na komfort i stabilność motocykla, zdecydowanie. Kombinacja moim zdaniem była warta każdej złotówki.

acokurra - jak coś to wal śmiało, ja się za wiele nie znam, co wiem to podpowiem ale są dużo bardziej doświadczeni w tym temacie. Choć przeróbki PD10 na zawieszenia od AT nie widziałem jeszcze. Z tym wężykowaniem to nie wiem - zasadniczo nie jeżdżę szybciej niż 120..a co do zakrętów - różnica jest duża. Na plus oczywiście. Na razie mam tylko tył na standardowym amorze - faktycznie jedzie się prawie jak Afryką, znacznie pewniej i stabilniej.

kraft90 - pamiętam oczywiście że działałeś w temacie i też mnie zachęcał Twój opis że motocykl zupełnie inaczej się prowadzi. Z tulejami na razie mam założone od RD03, koło jest raczej dobrze w osi, łańcuch nachodzi równo na zębatki - choć tulejki są nieco mniejsze niż trampkowe i nie przylegają idealnie do uszczelniacza. Po upewnieniu się że ustawienie koła jest OK zamierzam przetoczyć oryginalne trampkowe tulejki (trzeba będzie jedną skrócić o ok 1-2mm). Zamierzam zachować koło z PD10, które jak sie okazuje jest w temacie tych tulejek inne niż z PD06 (tam trzeba raczej jeszcze dodać podkładki o których Marcin-BB pisał). Wydaje mi się że jest różnica w rozstawie wahacza RD03 i 07. Przewód na tył na razie z oszczędności poszedł zwykły, docelowo oplot.

jaro-ino - ja na razie mam zrobione tak, że w lagach mam ok 1,5 podkładki na sprężynach i dodatkowo wentyle, napompowałem 0,3atm - działa to dobrze. Geometria przód-tył jest w sam raz. Moto poszło do góry nawet sporo, ale jakoś sięgam gleby. Co ciekawe kiedyś wysokość Afryki była dla mnie ogromnym problemem przy jej masie. Przy TA nie ma żadnego problemu.

voxan69 - odnosnie układu dźwigni w TA i AT to jeszcze opiszę bo mam szereg przemyśleń. Co do amora - mam 600-tkę, miałem też chwilowo 650tkę. Układ kiwaczki jest tam zupełnie inny, nie ma opcji aby w 600 zastosować amortyzator z 650 bez poważnych kombinacji. Zresztą nawet ten standardowy z Trampka w połączeniu z tym wahaczem i kiwaczką pracuje inaczej niż normalnie w trampku, dla mnie zupełnie wystarczająco. Ja uważam że jeśli nie standard to albo kierunek Wilbers/Ohlins jak jest dużo kasy i chęci albo motanie amora z Afryki z hydraulicznym napinaczem sprężyny (przynajmniej mi na tym mocno zależy). Btw - 600-tka nie ma mniejszego skoku od 650tki, tego jestem pewien.

Zdjęcia efektów wrzucę wieczorem lub jutro Kosa boczna i centralka zrobiły sie za krótkie, łańcuch muszę skrócić bo wypadł na 30 ząbku, przelotki do przew. hamulcowego zdobyć takie tam pierdoły poogarniać. Grunt że wszystko działa i to naprawdę dobrze

UPDATE - trochę fotek z prac i efektu:

Wahacz zdjęty.. trudniej było w pojedynkę założyć ten drugi.



Kiwaczka Trampkowa:





Wahacz AT RD03 jest kilka cm dłuższy, masywniejszy, solidniejszy i.....lżejszy! O około 1-2kg od trampkowego stalowego.









Z trampkową kiwaczką jest za miękko i za nisko...





Kiwaczka z RD04, inny kształt i inny charakter progresji w pracy wahacza i amora:



Jarzmo i zacisk z RD03 i jakże fachowe mocowanie przewodu:



Gotowe:







Na cenatralce koło nawet się od gleby nie odrywa



I ciekawostka - Metzeler Tourance, dot chyba 2011-12, przejechane niecałe 20 tys. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje, takie pęknięcia są na całej lewej stronie opony...niestety do wymiany moim zdaniem bo też w jednym miejscu ma guza i telepie przy pochyleniach w lewo..



Górna i dolna osłona łańcucha z PD10 pasuje do wahacza z RD03, śrubka od mocowania ślizgu także. Łańcuch nowy założyłem od ramboszczaka DID 525VX, ten zwykły. Przy standardowych trampkowych zębatkach jest trochę długawy - jak pisałem naciąg wypadł na 30 ząbku.

Teraz tylko dopracować detale - przedłużenie centralki i kosy, zdobycie przelotek do mocowania przewodu, przetoczenie trampkowych tulejek, skrócenie łańcucha i będzie OK. A tymczasem w paczce dziś dotarły półki z RD04 Zatem do kompletu na przód brakuje mi już tylko tarcz. Na razie pojeżdżę tak jak jest. Po dzisiejszych 140km jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 26.09.2014 o 20:56
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
kilka pytań o słowackim raju arturro2622 Przygotowania do wyjazdów 2 03.02.2013 16:12
Praga we dwoje pytan kilka Wojak Przygotowania do wyjazdów 21 25.04.2012 17:44
Kilka pytań - Maroko Pawel_z_Jasla Przygotowania do wyjazdów 9 24.12.2011 08:21
Klamoty wyprawowe - pytań kilka mojrzesh Wszystko dla Afryki 17 08.09.2011 13:19
Gaźniki RD 03 - kilka pytań Babel Uklad paliwowy i wydechowy 7 09.09.2010 04:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.