Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat AfricaTwin > Samochód Forumowicza > 4x4

4x4 Do gadania o terenowych pudełkach.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.12.2018, 21:09   #71
next22

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Polichno
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 11 godz 58 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
W Niemcowni nie da się założyć już gazu
Da się i o to chodzi Helmuty podbijają przegląd gdy gaz był montowany u nich nie w PL.
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.12.2018, 08:59   #72
azure

Miasto: LKS
Motocykl: PD06
azure jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 11 godz 9 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majkowski1 Zobacz post
Wojtekk mam 3 dekielki do felg i jakieś szpargały od zawieszenia - wahacz używany i coś tam jeszcze w pudełku oraz jakiś filtr powietrza, zerknę jak będę robił porządki przed Świętami (zrobię picy, to wrzucę), może Ci się przyda? Nie wiem czy te szpargały zawieszenia w dobrym jeszcze stanie, bo nie mam Audi od 5 lat i nie wiem czy się będzie opłacało wysłać, jak co to CK jestem. Puściłem PRIV
wahacze to regenerowane i komplet najlepiej. Szkoda czasu na pojedyńcze wymiany. Kolega na regenerowanych wbil 120kkm i auto poszło w świat, a ludziska kupują SKV i inne gówniaki, przejeżdżają 10kkm i złom.
Niezwykle ważny jest sposób montażu - nie skrecamy zawieszenia na podnosniku.
Mam A4 B6 z 1.8T 200KM i quattro. Wrzucone LPG i śmiga. Bardzo fajne, dające dużo frajdy z jazdy autko :-)
azure jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.12.2018, 10:11   #73
lukasz_vip

lukasz_vip's Avatar

Miasto: Lubliniec
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 20 godz 56 min 6 s
Domyślnie

Nie opłaca się regenerowanych. Komplet OE Lemfoerdera wytrzymał 290tys. km i tak naprawdę tylko banany były do wymiany. Wrzuciłem cały nowy komplet Lemfoerdera za 1400zł a stare górne zostawiłem na zapas. Końcówek drążków kierowniczych przy 290tys. km nie wymieniałem bo nadal były w super stanie.

Komplet lemfoedera afetermarketowy ten ten sam co OE na pierwszy montaż. Ma tylko zeszlifowane numery OE.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.12.2018, 11:03   #74
dubel

dubel's Avatar

Miasto: Krzyż Wielkopolski / Hjørungavåg (norwegia)
Motocykl: Była Africa,KAT990,GS1200Adv, jest 1190 Adv. R
Przebieg: rosnący
dubel jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 14 godz 6 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
Komplet lemfoedera afetermarketowy ten ten sam co OE na pierwszy montaż. Ma tylko zeszlifowane numery OE.
Zgadza sie!
Stary 11.01.2019, 12:43   #75
wojtekk

wojtekk's Avatar

Miasto: Warszawa - Saska Kępa
Motocykl: Były: TA, Yamaha Super Terene Xtz 750, DR 650 SE. Motocykla już będzie tylko w duszy.
Przebieg: 20 000
wojtekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 4 godz 59 min 0
Domyślnie

Pojazd nadal szykowany do sezonu.

1. Kolejny wyciek - zmieniona uszczelka za grosze (odma). Wygląda na to, że to już ostatnia runda i będę mógł patrzeć, czy silnik bierze olej.

2. Smród z rozgrzanego silnika nie mija. Moja hipoteza legła w gruzach, że smród z wypalanego się oleju na silniku, wydechu. Albowiem śmierdzi w środku (przypominam: brak wydechu), nie śmierdzi na zewnątrz, śmierdzi wyłącznie, gdy się zaczyna grzać. Rozebranie nagrzewnicy pokazało taki syf, że hej. No i teraz zagadka - czemu tam tyle syfu? Albo auto jeździło jakiś czas bez filtra kabinowego, albo Niemiec miał syf w kabinie i jeździł na wewnętrznym obiegu i miał syf w kabinie. Pół samochodu trzeba było rozebrać aby wyjąć. Dziś składanie.

3. Ruszanie na śniegu, zakręty na śniegu itp - bajka.

4. Ważna nauka - dzięki 4 x 4 torsen zapierdziela to jak głupie, ale hamuje jak każdy inny.

5. Zmieniam relingi na chromowane Brakuje jeszcze frędzli Ale szczerze mówiąc, to przypadek. Udało mi się kupić oryginalne belki audi założone na relingi. Klucz zgubiony (legalne źródło) i cena niska. Kupiłem belki za 1/4 ceny a relingi mam gratis, to sobie zmienię pod kolor ramówki okna oraz felg A belki potrzebne pod boks
wojtekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2019, 13:11   #76
lukasz_vip

lukasz_vip's Avatar

Miasto: Lubliniec
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 20 godz 56 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
4. Ważna nauka - dzięki 4 x 4 torsen zapierdziela to jak głupie, ale hamuje jak każdy inny.
Dokładnie!!! Przyśpiesza na śliskim momentalnie, ale jak przychodzi do hamowania to jest jak każdy inny. Może nas to mocno zwieść jak jest naprawdę ślisko!!!
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2019, 13:52   #77
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: CK
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 19 godz 51 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Zgadza sie!
Też potwierdzam i też pisałem, bo mi część odłożonych na wszelki W zostało, tak tylko dodałem info jakby wojtekk potrzebował..

Cytat:
zapierdziela to jak głupie, ale hamuje jak każdy inny
też potwierdzę, a tarcze i hamulce nie tanie były (w zależności od marki może), te które miałem i nie polecam tarcz nacinanych (lepsze zwykle wentyle), bo dość mocno na tym zawieszeniu i układzie kierowniczym czuć te rowki.

Cytat:
Smród z rozgrzanego silnika nie mija
Spalenizna? czy smród jak zgniłe coś? - miałem taki probl na początku, a potem jakby się miał palić stary but, a okazało się że między wałem miałem kunę i jak wyschła (skwarek) to zaczynało ją przypalać.. zerknij czy zwierzątek nie ma pod maską...

Cytat:
Rozebranie nagrzewnicy pokazało taki syf, że hej. No i teraz zagadka - czemu tam tyle syfu?
Nad filtr pyłkowy wsadź zwykłą "zrywkę" (ścierka uniwersalna, nie taka mikrofibra), taką jak w kuchni się ma tak żeby nie wpadały igły i liście (dużo pomogło), tylko dobrze pryklej lub zaczep, bo duże dziury w plastiku. A nagrzewnica śmierdzi? czy tylko brudna? strasznie mi śmierdziało (szlugi) i dopiero pomogło jak wymieniłem... odgrzybianie, czyszczenie klimy nic nie dawało... tylko płukanie środkiem czyszczącym układ i potem wodą demin pomogło (aż 11 litrów tego jest z tego co pamiętam) i nie wiem jak u CB (ja miałem 2,5TDi V6) ale jest głupi zawór podciśnieniowy na wlocie nagrzewnicy i może puszczać (kapie nawet czasem) co powoduje potem problemy zerknij przy okazji...

Ostatnio edytowane przez majkowski1 : 11.01.2019 o 13:59 Powód: zrywka nie papier tylko ta taka tkaninowa...
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2019, 15:03   #78
Fizolof

Miasto: Wrocław
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 39 min 58 s
Cool

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
A pisałem Ci o tym już wcześniej w wątku O tym, że jest ślisko czasami dowiesz się dopiero jak zaczniesz hamować, u mnie na śliskim z reguły zaczyna palić ok 1l więcej więc to też jakiś wyznacznik warunków na drodze
Fizolof jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2019, 22:09   #79
wojtekk

wojtekk's Avatar

Miasto: Warszawa - Saska Kępa
Motocykl: Były: TA, Yamaha Super Terene Xtz 750, DR 650 SE. Motocykla już będzie tylko w duszy.
Przebieg: 20 000
wojtekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 4 godz 59 min 0
Domyślnie

Dzięki za wszystkie rady. Śmierdział ewidentnie olej i bród. Usunięty bród i dalej śmierdzi. Po prostu staruszek ma problemy ze zwieraczami i usuwanie czasem pierdol a czasem poważnych wycieków. Cenowo. Został mi wyciek z napinaczy. Ale to dłuższą zabawa a trzeba jechać na narty. Więc uszczelnienie na sztukę i dokończę gdy wrócę.

Auto w trasie bajka. Wyprzedzanie bajka. Hamowanie dramat mieliście rację

Oryginalne belki dają niestety sporo hałasu. Nie wiem ile wytrzymują , więc 140 nie przekraczałem. Spalanie znacznie spadło ( w stosunku do miasta ). Komfort jazdy cudowny. Parkowanie w śniegu - bez stresu.

Na razie gad zostaje. Po pokonaniu zwieraczy zobaczę , czy silnik bierze olej. Na razie nie da się orzec. Gdy będzie okej dostanie podtlenek biedy i zostaje na lata.
wojtekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2019, 22:49   #80
Lucky Luke

Lucky Luke's Avatar

Miasto: WE/WLS
Motocykl: RD04 & xr400r
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 7 godz 56 s
Domyślnie

Niestety te stare Vki audi lubią podciekać. I to jest największa ich wada moim zdaniem.

Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania