Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.09.2012, 13:11   #1
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie Przelewa paliwo - zbyt wydajna pompa? KTM LC4 ADV

Bry
Mam problem z przelewem paliwa. Gaźnik BST40 w LC4 ADV z 99r. Jakiś poprzedni właściciel "przycwaniakował" i założył elektryczną pompę paliwa. Pewnie z afryki . No i tradycyjnie zdechła. No i przy okazji naprawy styków wyszło że leci przelewem dolnym z gaziora aż miło. Oring gniazda zaworka iglicowego wymieniony, zaworek też, poziom paliwa teoretycznie ustawiony prawidłowo (wg. biblii) i sukces - się uspokoiło - nie cieknie już na "luzie" ale niestety podczas jazdy, przy dohamowaniu (przy wstrząsach) nadal leci. To samo przy przechyle moto tak o 20-30st. Pompa zaczyna naparzać i leci... I zonk. Bo nie wiem czy dalej walczyć z poziomem paliwa czy uwierzyć że naprawdę są duże różnice w wydajności pomp paliwa i zaworek przy sprzyjających warunkach się poddaje? A jak tak to co w zamian żeby kieszeni nie urwało...

EDIT:
Mię tkło i stwierdziłem że jeszcze sprawdzę poziom paliwa wasserwagą Wężyk przelwu do góry, odkręcona śruba i wychodzi że paliwa jest 3-4 mm PONAD krawędź pokrywy pływaka. Chyba nie za dobrze? Wie kto ile powinno być pod kreską? Bo chyba za słaby jestem na ustawianie wg. bst biblii...?

Ostatnio edytowane przez rob : 14.09.2012 o 13:40
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.10.2012, 18:14   #2
rob
 
rob's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 301
Motocykl: LC4 ADV Puzle Edition ale nie wiele brakuje ;P
rob jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 7 min 54 s
Domyślnie

Pokombinował, posprawdzał i właściwym został poziom "ZERO". Przelewa ale w granicach rozsądku, ale przynajmniej jedzie. Poniżej już się gubi... To tak dla potomności
rob jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Paliwo przelewa komory pływakowe PawelZDR Uklad paliwowy i wydechowy 44 05.04.2023 11:25
Tanie paliwo? bliźniak Wszystko dla Afryki 285 24.01.2016 12:35
Przelewa paliwo w terenie SóHY Uklad paliwowy i wydechowy 12 19.08.2012 15:00
Zbyt Duże Zużycie Oleju WiesiekM Silnik, sprzęgło, skrzynia 51 26.07.2012 14:12
Zbyt bogata mieszanka na przednim garze Misza Uklad paliwowy i wydechowy 6 25.08.2009 10:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.