Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.06.2012, 08:37   #21
Jarek
taaak, świeży- od listopada 2004...
 
Jarek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,042
Motocykl: KTM 1190 Adv
Jarek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 6 godz 1 min 18 s
Domyślnie

"skoro już nawet Kapomordziarze z Łodzi tam jeżdżo to musi, że jest lajt hehehehe "- Matjasie...wtedy ujeżdżałem afrykę, zresztą wszyscy (prócz mojego Młodego na Lc4) jechaliśmy afrykami(a Ropuch nadal Afrą gania)... a Capiszonem raczej bym sie nie odważył na tą trasę...
zdrowia..
__________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
-życie to taka piękna forma lotu...P.B.
Jarek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2012, 14:25   #22
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarek Zobacz post
...- co do SG- poruszanie się w pasie strefy granicznej nie jest zabronione- tylko że w dobrym zwyczaju (i w celu uniknięcia nieporozumień) wskazane jest zadzwonić bądź też po prostu w trakcie wycieczki podjechać do miejscowej strażnicy i po prostu podać że- tyle motocykli, tyle osób i mniej więcej tą trasą właśnie będzie jechało...i to w formie powiadomienia a nie pytania o zgodę- jednocześnie w SG (normalni ludzie przecież) podpowiedzą którą trasą da się przejechać a którą lepiej odpuścić...pzdr
Nie do końca jest tak, jak piszesz.
Są odcinki graniczne których naruszać nie wolno, choć niczym specjalnie się nie wyróżniają z otoczenia.
Te są pod szczególną jurysdykcją konkretnych wojewodów.
O te SG lepiej dopytać.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2012, 15:56   #23
Azja
 
Azja's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 152
Motocykl: Ryszard Dominator
Azja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 10 godz 59 min 5 s
Domyślnie

Majtasu, gdybyś częściej bywał w Oleńce, to byś wiedział, że w maju zrobiliśmy z Bajraszem FSHUT "maks dziko i maks off" (mamy nawet off-roadowy atlas Polski). Z tym "maks tanio" bywało różnie...
Przybywaj w czwartek, to wszystko opowiemy, a i wujek Mroq z pewnością coś od siebie dorzuci
Azja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2012, 17:07   #24
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 16 godz 29 min 48 s
Domyślnie

matias , polecam POLSKA EGZOTYCZNA dwa tomy autor dymał z buta wzdłuż granicy warto przeczytać ( po tej lekturze się nakręciłem ) ,zapoznaj się ze szlakami rowerowymi zresztą to już ktoś pisał , można walić po słupkach tylko jak ktoś już napisał musisz(powinieneś ) powiadomić SG ,możesz nawet przenocować nad bugiem przy wodzie jak wędkarz klimat niezapomniany ..Niemirów -Przemyśl to jechałem i to mogę potwierdzić POLECAM jak nie padało to lajcik kostka zalecana no chyba że ktoś woli adrenalinę zerknij i będziesz miał obraz
https://picasaweb.google.com/wollyxx/CianaWschodnia
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2012, 20:20   #25
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

łeeeeeeeeee Wolly no pięknie! XLV jest mniam!
zegary przypominają mi moje XL600LM.
Azja - Mroqa to ja juz nie pytam jak jest na wschodzie. Przecież i tak usłyszę, że bez sensu + że można tam dojechać przez Rogów Sobócki
JarekAT - przecież wiesz, że Cię kocham

w sumie to powoli zdaję sobie sprawozdanie, że to JA będę musiał uzupełnić po powrocie richtung FSHUT.. . nie jedziemy oglądać cerkwii choć jak się zdarzą to nikt nie będzie płakał, nie jedziemy oglądać zabytków i pamiątek minionych czasów umiejscowionych z dala od miast ale pewnie natkniemy się na nie. no i tak właśnie jedziemy się karnąć na wschód Polski. na spontana, na śmiałego i bez lęków.

oby tylko kasa na paliwo i czas na wyjazd dopisały.
ekipa jest sprawdzona więc przygoda będzie piękna.

co do noclegów nad wodą to zdarzało mi się przed drugim dziecięciem sypiać nad odrą w Malczycach poniżej wro. Dla tych co znają Odrę we Wrocławiu powiem, że odra w Malczycach ma mniej więcej o 1/3 mniej szerokości i zgodnie z prawem stałego przepływu zapierdziela o 1/3 szybciej co plasuje ten odcinek paradoksalnie nie jako rzekę krainy leszcza a rzekę krainy brzany. kto wie o co chodzi ten wie co to za casus. ciekawostka. wrocławska odra to typowa leszczoza. no dośc tego - właśnie tam przebudziwszy się kiedyś o brzasku widziałem pięknego rogacza jelenia który wpław pokonał rzekę i zniknął w lesie. długo będę to pamiętał - prawosławny Bug ze swoimi leniwie toczonymi wody działa na moją wyobraźnię jak mało która rzeka w Polsce.

wystarczy taki nocleg i biwak jednonocny nad Bugiem zgłosić SG i już?

pozdrawiam Was czytających i piszących tu.
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 05.06.2012 o 20:23
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2012, 09:29   #26
Jarek
taaak, świeży- od listopada 2004...
 
Jarek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,042
Motocykl: KTM 1190 Adv
Jarek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 6 godz 1 min 18 s
Domyślnie

""JarekAT - przecież wiesz, że Cię kocham "" kurna, Mateusz- kolo JarekAT to nie ja- on z Bydgoszcza jest
""wystarczy taki nocleg i biwak jednonocny nad Bugiem zgłosić SG i już?"" właśnie dokładnie tak- najwyżej Ci powiedzą że tu i tu to nie można...(tak jak pisał Elwood) z tym że mnie SG nic nie mówili o zakazanych strefach- mówili że tak naprawdę , jeśli ktoś będzie spokojnie sobie jechał, bez wariactw i hałasu to właściwie wszędzie można- ale może przez te 5 lat coś się zmieniło?
pzdr
__________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
-życie to taka piękna forma lotu...P.B.
Jarek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2012, 10:59   #27
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

hehe widać przez te zmiany nicków już mi się wszystko popierdzieliło. ale wiesz, że Ciebie miałem na mysli.
wbijemy do jakiejś strażnicy jakby coś i pogadamy - potem jakby kilkadziesiąt kilomentrów dalej ktoś pytał zawsze można się powołać na rozmowę i mogą sprawdzić. taki dupochron jak coś. nie przesadzałbym jednak z konsekwencjami - w końcu to TYLKO pas nadgraniczny i nie robimy nic złego.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2012, 20:11   #28
zbyszek
 
zbyszek's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Błażowa
Posty: 1,314
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zbyszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 26 min 58 s
Domyślnie

Ja tez tak myślałem, a potem mnie opadli ci z SG jak muchy gówno w takim jakims
zwyczajnym miejscu, i na koncu wszystko oki było. No ale na powitanie rece wykrecone,
gleba, no i tak jakoś przypadkiem dwa kopy w nery, profilaktycznie zapewne
Pewnie pecha miałem
zbyszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2012, 22:32   #29
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

elo

trzeba ich było zachęcić do strzelania. pojeby zasrane.
jak się gówno do władzy dorwie to tak właśnie jest. nie ma niestety czego oczekiwać - miesiące służby spędzone w pobliżu naszej wschodniej granicy dają się jak widać we znaki i przesiąkają koledzy z WOP nawykami zza Buga.
wystarczy pomyśleć chwilę ale po co: uchodźcy zza Buga właśnie siedzą sobie na łące obok motocykla i knują obok chińskiej zupy jak tu wsiąknąć w Shengen...
damy radę
jak coś to będę udawał nieupozorowany atak padaczkowy wywołany stresem i trzeba będzie się skupić na ratowaniu mnie, żebym sobie czegoś nie odgryzł. zobaczymy jak są chroniący nasz kraj przygotowani na wszelką ewentualność

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2012, 00:18   #30
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Trzeba liczyć, że to pojedynczy przypadek. Gdyby mi jednak ktoś wykręcił łapy i zakładał kajdanki, to leżąc i się śliniąc nie zapomnij tajniacko cyknąć paru fotek. Okrasi to relację.
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska: Koniec kwietnia/początek maja 2010 "Północ-Południe" oko Umawianie i propozycje wyjazdów 1 01.02.2010 22:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.