Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.02.2020, 12:34   #1
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie Kupię liścia - porównanie EXC300 / CR250R

Od pewnego czasu chodzi mi zakup liścia po głowie. Rozważam sprzedaż Huski - ale w sumie to wolał bym ją zostawić. No ale budżet ograniczony więc jeżeli Huska zostaje to chce wydać na zakup nie więcej jak 7tysi. Wiem, że nie jest to dużo i mocno ogranicza mi to wybór sprzętów. Jak po zakupie liścia okaże się, że po sezonie Huska więcej stoi niż jeździ to na kolejny sezon pogonię oba motocykle i kupie jakiegoś świeżego enduraka z budżetem powiedzmy 20-25tysi. A jak będa w użyciu obie maszyny to se będę nimi jeździł.

Znalazłem CR250R - 1999r - zarejestrowaną - ewenement, aczkolwiek 20 lat temu wszystko było możliwe. Czytałem trochę o tym, były kiedyś jakieś myki, żeby zarejestrować takie sprzęty. Z tyłu koło jest 18" tak z ciekawostek jeszcze - do wymiany jest kopka która jest luźna, wałek jest ok. Kiwak, zregenerować, dyfuzor poci się w jednym miejscu. Rynek części jest dosyć duży. Nowe części nie zabijają ceną - no może poza dyfuzorami które tanie nie są.

https://www.olx.pl/oferta/honda-cr-2...tml#24f24e6099


Drugim sprzętem jest KTM EXC 300 2T - no i tak powiem, że wolał bym 250 pojemność, bo 300 to już jest naprawdę rzeźnik. No, ale cóż. Z plusów to ta 300etka ma niezły dół w miarę - podobno bo nie jeździłem. W ekipie jest jedna exc 300 ale nówka więc wogóle nie ma co porównywać. Kat, jest typowym endurakiem. Może porównanie dziwne, ale wynika ono z dostępnego budżetu. CRkę tą konkretnie rozważam tylko dlatego, że warunkiem jest , że ma być zarejestrowana. Przejeżdżam po asfalcie i w razie draki chce mieć OC, PT kwity na legalu, za stary jestem na stresy niepotrzebne.

https://www.olx.pl/oferta/ktm-exc-300-CID5-IDDaY5F.html


Chciałbym poznać wasze zdanie na temat tych dwóch sprzętów. Obydwa chleją paliwa dużo, to też wiem. Jeździć będę żwirownie, jakieś single tracki, ale na tor też się czasem przejadę żeby uzmysłowić sobie jak bardzo nie potrafię jeździć. Ale tor to rzadziej. Cross Country też jak najbardziej.
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2020, 12:47   #2
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 16 godz 4 min 11 s
Domyślnie

Zwróc uwagę na dostępność części, np ktm jest na wp50 do którego już ori części nie kupisz.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2020, 12:51   #3
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie

ok, dzięki Mada właśnie takich info potrzebuję
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2020, 13:13   #4
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 24 min 44 s
Domyślnie

Honda 250 cr.Mój pierwszy liść W 2002r uczyłem się na niej jeździć.W 1998 weszła aluminiowa rama,poniewierał mnie straszliwie,zrzucał,fikaliśmy salta i koziołki.Motor bez kompromisów z tego co pamiętam to strasznie twardy zawias zwłaszcza z tyłu próbowałem coś z tym robić ale chyba bez powodzenia no ale to crosówka.Nie wiem w jakim terenie chcesz jeździć bo jeśli w ciężkim to do nauki słabo to widzę a swoją drogą to że jeszcze zachował się egzemplarz na chodzie to podziw.Chodziłbym i obwąchiwał z wielką ostrożnością a pamiętaj że do paścia szybko dołożysz sporo kasy i dalej paściem zostanie
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2020, 13:29   #5
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,740
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 2 godz 43 min 15 s
Domyślnie

Nie idź ta drogą - stary liść = studnia bez dna a i kłopot z częściami
Domowi druciarze też odbili swe piętno na takich motocyklach wielokrotnie - np cylinder na tulei w tej 300
Poza tym nowsze konstrukcje to jest przepaść pod każdym względem do starych
Babel jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2020, 13:30   #6
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 45 min 59 s
Domyślnie

Miałem takie 300 w dwupaku. Wcale nie ma wielkiej różnicy między 250 a 300 (testowałem oba) z tym że to były sprzęty rocznikowo około 2010.
300 ma mocniejszy dół , ja więcej różnic nie dostrzegłem. Prowadził się jak rower w porównaniu do czterosówa. Dojazdówki koszmar, wyje to w niebogłosy, zatyczki obligo. Wcześniej miałem 2 czterosówy i przesiadka na wyjca nie była łatwa.
Palił jak smok. Zbiornik paliwa 11,5 litra miałem i osuszałem w godzinę max półtorej. Mieszanka nie była problemem. Kilka egzemplarzy w tym mój po zalaniu (utopiony w błocie po szyję) miało problem z rozrusznikiem bo był słabo uszczelniony, gnój wlewał się do środka i przestawał działać. Nie wadziło bo palił od kopa zawsze i pewnie. Airbox oczywiście jak to w KTM mocno nieszczelny i po każdej jeździe trzeba było robić kontrolę jak to wygląda ale to normalna procedura w takim sprzęcie (gnój tam miałem zawsze po jeździe w błocie). Mialem go chyba z 5 lat i nie wymieniłem w nim nic. Kompletnie nic się nie działo, tłok na weryfikacji był w tolerancji fabrycznej. Po zimie palił od kopa jak nówka.
Bardzo żałuję że się go pozbyłem bo w prowadzeniu był o niebo łatwiejszy niż CRF450, którą mam obecnie.
Te stare dwupaki z końca lat 90 były bardzo dzikie i trudne w ogarnianiu. Albo nic albo pełny ogień. Mimo jakiegoś doświadczenia trudno mi sie latało na YZ kumpla bo jak dawałem w palnik to chciała się mnie natychmiast pozbyć różnymi sposobami a jak odpuszczałem to nie jechało to prawie wcale. Trudne sprzęty w mojej ocenie. Celowałbym coś co ma raczej 10 lat niz 20 bo to całkiem inna kultura pracy ale budżet nie ten.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2020, 13:44   #7
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 28 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
Nie idź ta drogą - stary liść = studnia bez dna a i kłopot z częściami
Domowi druciarze też odbili swe piętno na takich motocyklach wielokrotnie - np cylinder na tulei w tej 300
Poza tym nowsze konstrukcje to jest przepaść pod każdym względem do starych
mogę się tylko podpisać.
W ktm w latach 2 tysięcznych odbyły się ogromne zmiany. Najpierw ups 43, potem ups48, gruba zmiana ramy w 2008. Rocznik 2010 jak miał Emek i ten stary proponowany przez Ciebie model to inne światy. Sam miałem 2t rocznik 2003 i teraz mam 2016. Mój obecny nie mogę się zgodzić że na szosie to koszmar - 6 biegowa skrzynia była od zawsze, ale mój obecny exc250 wcale nadmiernie nie wibruje, ciągnie od dołu, nie pali dużo - potrafi spalić 6/100 po Ukraińskich połoninach - rocznik 2003 palił 10 po szutrach i więcej. Moim zdaniem 2t jak najbardziej tak, ale ktm to po roczniku 2008. Mając kwotę 7-8 tys to jednak łatwiej znaleść popularne 4t typu WR czy CRF, ale trzeba się liczyć że szybko trzeba będzie wpompować kasę.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2020, 13:45   #8
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 19 godz 36 min 46 s
Domyślnie

no dobra troszkę mnie ostudziliście...

ALE: O ile zgadzam się z tym co napisał Gilu, że zawias beton i dzika natura no i że jest przepaść pomiędzy starymi sprzętami a nowymi -ok. - To resztę tez chciałbym poddać pod wątpliwość:

Cylinder na tulei to nie jest druciarstwo. Ok, zawodnicy odczują spadek mocy (może) ale amator nie. Nawet chłopaki z Lobo Moto, zweryfikowali swoje zdanie na temat tulei o ile jest dobrze zrobiona.

Części są dostępne do CRki. No nie sprawdziłem każdej fiszki i pewnie są jakieś tematy trudniejsze, ale sa zestawy naprawcze do pomp, hamulców, zawiasu. Sacałe cylindry, tłoki. Z używek grubsze częsci typu wahacze, koła etc są dostępne.

4T całkowicie odrzucam, bo to w tych pieniądzach to dopiero mina jest potencjalna.

Ostatnio edytowane przez Marcinnn6 : 17.02.2020 o 14:02
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2020, 14:56   #9
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 769
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 1 godz 59 min 21 s
Domyślnie

Dołóż 10 i kup używaną huse fe 350.... 😀

Pzdr

Qter
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2020, 15:02   #10
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 45 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
mogę się tylko podpisać.
Mój obecny nie mogę się zgodzić że na szosie to koszmar - 6 biegowa skrzynia była od zawsze, ale mój obecny exc250 wcale nadmiernie nie wibruje, ciągnie od dołu, nie pali dużo - potrafi spalić 6/100 po Ukraińskich połoninach - rocznik 2003 palił 10 po szutrach i więcej.
Nie chodziło mi o to że jedzie się koszmarnie. Jedzie się jak każdym lekkim po szosie natomiast dźwięk jaki to generuje jak lecisz 90-100 jest po prostu okropny. Wyje jak zarzynana świnia i tyle.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Oponki do liścia rrolek Inne tematy 2 13.11.2017 15:36
Kapcie do liścia Mitas XT-754/Metzeler Unicross Emek Inne tematy 73 10.07.2017 21:56
Subiektywne porównanie DRZ WRF zombi Inne - dyskusja ogólna 64 05.07.2013 22:47
Honda XR 400, 600, 650 - Porównanie Olek Inne - dyskusja ogólna 46 10.04.2013 00:12
małe porównanie chłodnic pałeł Układ chlodzenia 3 11.08.2009 00:16


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.