Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.11.2019, 15:55   #11
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

VW z napędem na 4 (T4,T5 etc) i zamykasz temat. Miałem Multivana bez napędu i jeździłem nim wszędzie. Nie zdarzyło mi się nie dojechac w jakąś meiejscówkę nad Nidą. Ryby, grzyby etc, dopóki nie zdechł silnik ale to był awaryjny 2,5. Miałem SUVa BMW X5, Outbacka i Audi Allroad. Z tej trójki najbardziej lubiłem outbacka bo nigdy nic się z nim nie działo a palił maxymalnie 12,5 (średnio przy ciężkim bucie). terenówkę mam i nie zamierzam się pozbywać ale do wyjazdów rodzinnych znów wróciłem do busa od VW. Gabarytowo jak X5 a komfort bez porównania. Nie zgodzę się że Tiguan to jakiś tam ciasny, niekomfortowy śmieć. Ale co kto lubi. Pneumatyka w starym aucie to wydatki. Ponadto wcale jakoś komfortu nie poprawia, chyba że mentalny właściciela.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 16:09   #12
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Korciło mnie pójść w stronę T4/T5 ale jednak w mieście będę się męczył. Poza tym znaleźć w tych pieniądzach T5 4x4 w dobrym stanie z więcej niż 3 miejscami to jak szukanie graala
Outbacka rozważałem ale właśnie pali jak na rozmiary dużo (pali tyle, co duży suv) a to też ma dla mnie znaczenie, bo rocznie jednak będę trochę km. robił.
Fajnie - cieszy mnie, że słyszę różne opinie. U Ciebie Emku widziałem i Tiguana i BMW więc wiem, że wiesz o czym mówisz, bo trochę pewnie najeździłeś tymi autami.

Poprawcie mnie jednak - Outback z LPG to nie był dobry pomysł więc zostaje albo mułowaty diesel albo paliwożerna benzyna 3.6 bez lpg?
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 16:13   #13
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 10 min 36 s
Domyślnie

Jest tu taki jeden na forum co chwali sobie bmw x3 z silnikiem diesla. Nie wiem jednak czy w budżecie coś sensownego trafisz.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 16:30   #14
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 536
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 22 godz 42 min 6 s
Domyślnie

A co powiesz na infiniti fx35 albo fx37 po 2010 roku ujeżdżam trzy lata i minusów nie widzę, maskę otwieram tylko jak wymieniam oleje ,no i jak chce komuś silnik pokazać,silnik wolnossący do gazu super ,zapierdala jak przecinak ,w terenie bajka idzie jak zły jest mega wygodny ,Prowadzę warsztat samochodowy ,naprawiam tylko jedną markę i to jest BMW. Szczerze nie polecam bmw chyba że masz wysoki próg wkurwensa i parę złoty,za 60 koła już można się pokusić i znaleźć dobry egzemplarz choć troszkę są droższe,nie wiem ile mi pali ale mało po audi q7 4,2 to wszystko mało pali
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 16:38   #15
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Subaru i diesel się wyklucza, poczytaj...
Czytałeś, że outback paliwożerny, 17 l pali. Ja użytkuję i wychodziło mi 10-11.
Mam teraz gaz, pali ok 11, ale ja spokojnie jeżdżę
No i mam znienawidzoną cvt, którą ja chwalę
W środku kupa miejsca, z przodu, z tyłu, bagażnik też pojemny. Na ryby nie używam, do pracy się poruszam. Czasem psa przewiozę....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 16:46   #16
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

VW t4, t5 z napędem na 4 (serio potrzebujesz?) nie jest aż tak trudno, ale ceny absurdalne i jakbym miał, to bym wyłożył. Zdarzają się okazje - Mirmil chyba kupił, swego czasu Lupus. Ja bym brał mutivana - wcale to nie takie duże. W obrysie duże Volvo - więc nie będziesz się meczył w mieście za bardzo w porównaniu innych kolubryn tu wymienanych.

XC60 - jeździłem nieco jako pasażer. Śliczne, ale... plastikowe okrutnie. Taki fiat w cenie vw. I są niezłe wtopy (chyba do xc60) - np. padające siłowniki tylnej klapy. Tylko oryginał. Koszt ....5k PLN.

Unikanie gazowania Subaru - to mit. Sporo tego jeździ bez problemu. Ale lepiej gazować u ludzi, którzy mają pojęcie o Subaru. Osobiście - nowsze Subaru to straszny badziew - jak xc60. Plastikowe, niewygodne (mówię tu o Foresterze). Boxer diesel - był jeden straszne gówno. Padł mojej kobiecie w trasie tuż po gwarancji. W SUbaru zobacz, czy CVT Ci leży. Dla mnie to porażka.

BMW - nie polecam z powodu kosztów serwisu. Absurdalnie drogie w porównnaiu do Japonii czy Vag.

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 24.11.2019 o 16:52
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 17:41   #17
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

ja mam tiguana 2019, benzyna + dsg. z tyłu miejsca dość, kanapa jest suwana I odchylane ma oparcie. po autostradzie bez problemu lata się 180 km/h, jest ciszej niz w passacie b8 na przykład.
żadnego bujania, skręca, hamuje jak zwykła osobowka, fajna widoczność, znakomite światła przednie. pali u mnie 8 litrów średnio. start&stop zrobiony wreszcie tak, że mnie nie wkurza. no trudno się do auta przyczepić, chociaż emocji żadnych.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 17:57   #18
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezar3 Zobacz post
Subaru i diesel się wyklucza, poczytaj...
Czytałeś, że outback paliwożerny, 17 l pali. Ja użytkuję i wychodziło mi 10-11.
Mam teraz gaz, pali ok 11, ale ja spokojnie jeżdżę
No i mam znienawidzoną cvt, którą ja chwalę
W środku kupa miejsca, z przodu, z tyłu, bagażnik też pojemny. Na ryby nie używam, do pracy się poruszam. Czasem psa przewiozę....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Czytałem, choćby u nas na Forum od innych użytkowników...choćby w tym wątku:
http://africatwin.com.pl/showthread....hlight=outback

Rozmawiamy o "mało i dużo" a to oznacza, że i Ty masz rację, i ja Obiektywnie Outback pali więcej niż większe auta a to dla mnie ma znaczenie (no i w utrzymaniu tani nie jest - i to też z wątku wyczytać się da).


Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
VW t4, t5 z napędem na 4 (serio potrzebujesz?) nie jest aż tak trudno, ale ceny absurdalne i jakbym miał, to bym wyłożył. Zdarzają się okazje - Mirmil chyba kupił, swego czasu Lupus. Ja bym brał mutivana - wcale to nie takie duże. W obrysie duże Volvo - więc nie będziesz się meczył w mieście za bardzo w porównaniu innych kolubryn tu wymienanych.

XC60 - jeździłem nieco jako pasażer. Śliczne, ale... plastikowe okrutnie. Taki fiat w cenie vw. I są niezłe wtopy (chyba do xc60) - np. padające siłowniki tylnej klapy. Tylko oryginał. Koszt ....5k PLN.

Unikanie gazowania Subaru - to mit. Sporo tego jeździ bez problemu. Ale lepiej gazować u ludzi, którzy mają pojęcie o Subaru. Osobiście - nowsze Subaru to straszny badziew - jak xc60. Plastikowe, niewygodne (mówię tu o Foresterze). Boxer diesel - był jeden straszne gówno. Padł mojej kobiecie w trasie tuż po gwarancji. W SUbaru zobacz, czy CVT Ci leży. Dla mnie to porażka.

BMW - nie polecam z powodu kosztów serwisu. Absurdalnie drogie w porównnaiu do Japonii czy Vag.
Wojtas - rozważałem T4 a raczej T5 z 4x4 nawet w momencie, gdy szukałem terenówki i nie wiem, ile Ty znalazłeś i widziałeś T5 4x4 w tym budżecie, które były w pewnym, b.dobrym stanie bo ja takowej nie znalazłem na portalach/giełdach/forach. Oczywiście zdarzają się 4x4 T4/T5 ale albo z niepewnym nalotem/albo z ponad 400 k km albo z 3 miejscami z przodu i paką, albo stare.
BMW u mnie na liście nie ma i nie będzie choć słyszę, że to mechanicznie b.dobre auta

Szukam raczej "NAT" lub "GS 1200 ADV" niż "RD04/03", jeśli miałbym to precyzyjniej określić, tyle że w autach


Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
ja mam tiguana 2019, benzyna + dsg. z tyłu miejsca dość, kanapa jest suwana I odchylane ma oparcie. po autostradzie bez problemu lata się 180 km/h, jest ciszej niz w passacie b8 na przykład.
żadnego bujania, skręca, hamuje jak zwykła osobowka, fajna widoczność, znakomite światła przednie. pali u mnie 8 litrów średnio. start&stop zrobiony wreszcie tak, że mnie nie wkurza. no trudno się do auta przyczepić, chociaż emocji żadnych.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Dzięki Bukowski za opinię Użytkownika - fajnie ująłeś to, co właśnie chciałem od Was dostać! Do dostarczania emocji mam Dziczyznę a auto ma mnie wygodnie wozić i dowozić

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 24.11.2019 o 18:22
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 18:23   #19
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

miałem kiedyś outbacka 2.5 automat. fajny był, nawet bardzo, tylko osiągi vs. spalanie to była jakaś pomyłka. vmax to 180 km/h, od 130 w ogóle nie przyspieszal, a spalanie 12-14 litrów. Robiłem rozrząd i tylne tarcze, było 2x drożej niż inna Japonia. Także drugi raz bym nie kupił, co nie oznacza, że to zły samochód był. lubiłem.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2019, 18:45   #20
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 831
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 15 godz 2 s
Domyślnie

To ja tylko tak napiszę iż dużo jeździłem VW T4 w terenie takim bez 4x4 wersia na 9osób
I generalnie auto radzi sobie nadzwyczaj dobrze i myślę iż niewiele dalej pojedziesz tym 4x4 bo to już zaczniesz zderzaki urywać .
A i jeszcze jeśli 4x4 to coś jednak z Mitshubishi bym celował L200 wół roboczy 250 tys km zero awarii ale to nie nadaje się na co dzień

Ostatnio edytowane przez next22 : 24.11.2019 o 18:50
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mitasubiszi Pajero III 3.2 DID ŁukaszBIA 4x4 18 31.03.2015 23:52
PAJERO II wentylator nawiewu pałeł 4x4 6 08.03.2012 22:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.