Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.01.2024, 09:03   #1561
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Jest jakiś ruch ze strony VW, poprosili aby wyrazić zgodę na otrzymywanie aktualizacji. Teraz to pewnie zasypią nas aktualizacjami i nie będziemy się mogli połapać w tych nowych funkcjach. Z ciekawostek to w niektórych krajach ( Austria na przykład ) samochody z pierwszej edycji pozostają na wersji oprogramowania 2,4 ze względów związanych z ochroną danych osobowych. Koty nie mają takich problemów jak ludzie, przy okazji udało się w końcu zrobić fotkę nowym obiektywem. Do sprzedania jest M6 mk2 z wizjerem, obiektywem ef-m 11-22 oraz dodatkową baterią



consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2024, 08:09   #1562
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Wczoraj wybraliśmy się do Krakowa, auto na 100. % pokazało imponujący zasięg 277 km. Po przyjeździe do grodu Kraka zostało 195 km. Zużycie energii mocno zimowe, teraz jestem pewien, że oprogramowanie 3,2 kompletnie sobie nie radzi w warunkach poniżej 5 stopni. Załatwiliśmy parę spraw, przy okazji ostrzeżenie dla tych co poruszają się po ścisłym centrum, są większe kontrole pozwoleń na wjazd. Szczególnie samochody elektryczne są na celowniku, wychodzi to co pisałem już dawno, zielone tablice nie uprawniają na wjazd do strefy B. Byliśmy w dniu wczorajszym kontrolowani dwa razy, na placu Szczepańskim oraz pod Wawelem i jestem przekonany że powodem były zielone tablice. Na szczęście nasze pozwolenie szybko wyjaśniło sytuację. Powrót na wieś przez Mielec, gdzie chcieliśmy zobaczyć sofę z funkcją spania. Tym razem nie pozwoliliśmy sobie na pełne 140, starając się utrzymywać 110. Dzięki temu wylądowaliśmy na miejscu z zasięgiem 40 a do domu najkrótszą drogą było 37 km. Niestety nawigacja zaproponowała inną trasę niż zakładałem i zamiast przejechać przez środek miasta, pociągnęło nas obwodnicą. W rezultacie do domu było 32 a zasięgu 27, wstąpiłem do salonu skody aby dodać trochę kilometrów. Skoda ma ładowarkę DC o imponującej mocy 24 KW ale moc musieli ograniczyć bo im korki wywalało. W rezultacie w aplikacji zobaczyłem pełne 9kW a w domu z AC mamy 11 KW. Dołożyliśmy 10 procent co pozwoliło bezproblemowo dojechać do domu.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2024, 21:41   #1563
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Nasze auto wystąpiło w dzisiejszej kronice krakowskiej, pojawił się czlowiek Rydygier który założył inicjatywę założenia nowej dzielnicy Stare Miasto. Trzeba mu przyznać że ma dojścia w mediach.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2024, 11:56   #1564
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Kumulacja niefortunnych zdarzeń. Najpierw wysiadła winda, jak została naprawiona to się okazało że drzwi wejściowe do domu się nie zamykają. Zresetowałem system dostępu i nic płyta kontrolująca pokazuje że rygiel jest otwarty, znaczy się coś go odblokowuje, tylko nie bardzo wiadomo co. Przycisk mechaniczny, domofon mają wpływ na ten rygiel. Po 3 godzinach prób resetów i innych czarów, wiem tylko jak zablokować drzwi na stałe ale hotel pełen ludzi i jakoś muszą się dostać do środka. Blokuję automat otwierania drzwi szklanych i ewentualny człowiek z zewnątrz może się tylko dostać do wysokości 1 piętra. Na dzisiaj umówiony jest niby specjalista ale przyszli też goście od ppoż którym się zwierzyłem z problemu i jeden z nich spojrzał na element podobny do tego czerwonego przycisku i mówi że on jest w stanie nienormalnym. Po przywróceniu normy zgasła lampa na kontrolerze rygla, czyli jest duża szansa na działanie automatu ale najpierw muszę ściągnąć deskę z chodnika oraz schować kabel który idzie przez drzwi. Dzięki ładnej pogodzie zwiększa się autonomia samochodu, obecnie 80% pokazuje 230 km
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg IMG_3370.jpeg (3.17 MB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg IMG_3369.jpeg (535.7 KB, 16 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2024, 22:48   #1565
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Nie wiem czy taka wersja Cię interesuje, ale wstawiam jakby co



__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2024, 23:42   #1566
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Tego się niestety nie da od zobaczyć
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2024, 11:00   #1567
Yarro


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Białystok
Posty: 75
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Yarro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 13 godz 59 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Kumulacja niefortunnych zdarzeń. Najpierw wysiadła winda, jak została naprawiona to się okazało że drzwi wejściowe do domu się nie zamykają. Zresetowałem system dostępu i nic płyta kontrolująca pokazuje że rygiel jest otwarty, znaczy się coś go odblokowuje, tylko nie bardzo wiadomo co. Przycisk mechaniczny, domofon mają wpływ na ten rygiel. Po 3 godzinach prób resetów i innych czarów, wiem tylko jak zablokować drzwi na stałe ale hotel pełen ludzi i jakoś muszą się dostać do środka. Blokuję automat otwierania drzwi szklanych i ewentualny człowiek z zewnątrz może się tylko dostać do wysokości 1 piętra. Na dzisiaj umówiony jest niby specjalista ale przyszli też goście od ppoż którym się zwierzyłem z problemu i jeden z nich spojrzał na element podobny do tego czerwonego przycisku i mówi że on jest w stanie nienormalnym. Po przywróceniu normy zgasła lampa na kontrolerze rygla, czyli jest duża szansa na działanie automatu ale najpierw muszę ściągnąć deskę z chodnika oraz schować kabel który idzie przez drzwi.
Jeżeli instalację kontroli dostępu masz wykonaną prawidłowo to przyczyny braku ryglowania drzwi możesz mieć następujące:
1. Wysterowanie z kontroli dostępu (np. otwarcie na stałe)
2. Brak zasilania obwodu rygla/zwory (np. spalenie bezpiecznika) jeżeli rygiel zasilany jest nie ze sterownika KD tylko osobnego zasilacza.
3. Uszkodzenie mechaniczne rygla (słychać klikanie cewki, ale rygiel nie trzyma), w zworze w zasadzie nie ma się co zepsuć.
4. Wciśnięty przycisk awaryjnego otwierania drzwi. Od wewnętrznej strony powinien być zielony przycisk (prawie taki jak ten po prawej na zdjęciu).
5. Aktywny pożar na centrali. W przypadku pożaru kontrola dostępu z automatu jest zwalniana na ciągach komunikacyjnych (rozwierany jest obwód zasilania rygla).
6. Oddymianie, zasadzie jest to powiązane z pożarem. Po zainicjowaniu akcji oddymianie (z centrali ppoż lub z przycisku oddymiania) na górze siłowniki powinny otworzyć klapy oddymiające, a na dole drzwi do klatki. żeby siłowniki nie wyrwały zamków kontrola dostępu powinna z automatu być zwolniona.

Chyba nic więcej mi do głowy nie przychodzi.
Yarro jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2024, 11:12   #1568
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Punkt czwarty, gdybym na to wpadł w sobotę po północy to bym dwa dni spał spokojniej
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2024, 15:34   #1569
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Radio naprawione, wszystko działa, pojawiła się dodatkowa opcja czyli więcej opcji w ustawieniach świateł. Myślę że ten obiecywany system 3.0 dalej jest w powijakach i będzie wymagał wiele pracy aby dostosować oprogramowanie do każdego wyprodukowanego auta. Tym niemniej auto jeździ dalej inspirując do tanich wyjazdów. Uzupełniłem zestaw podróżny JB2 o przedłużkę 10 metrów i adapter na kempingi. Z praktyki tych dwóch elementów brakowało podczas ostatniej wycieczki. Mam nadzieję że te 10 metrów uda się wepchać do tej pustej wnęki w bagażniku. Chyba pojedziemy jeszcze raz do Sarajewa, chyba że ktoś tam będzie niedługo. Stamtąd może skoczymy do Bari z Dubrownika, albo z Durres. Myślę że tym razem zabierzemy jednak normalniejszy namiot niż wynalazek z ostatniej wycieczki
No i gdzie to?
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2024, 09:57   #1570
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Trochę mi zajęło odnalezienie tego miejsca, ale dzięki żonie, która ma z tamtej miejscówki liście oliwki oraz figi, udało sę zlokalizować. Jakiś czas temu zlikwidowałem historię lokalizacji Google’a. Tam są dwa miejsca, my byliśmy w Laguna, zejście do plaży jest jedno, prowadzą też knajpę Poseidon. Miejsce jest małe i z zajebistym wjazdem, obserwacja próbujących tam wjechać kamperami to niezłe kino.
https://maps.app.goo.gl/9n3cS9cGMd9scCUj9?g_st=ic
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.