Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.11.2012, 12:37   #91
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

on będzie na sztywno czy będzie chodził razem z wahaczem ?
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2012, 18:29   #92
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
on będzie na sztywno czy będzie chodził razem z wahaczem ?
...ło tak ma być

..."Alternator wstępnie przyczepiony.
Według woltomierza nawet daje prąd.
Przejechałem się kawałek i alternator się kręci. Koło się nie blokuje nawet na lodzie, ale na razie alternator nie był obciążany.
Jeszcze tylko podłączyć kabelki, akumulator i można na Junaku montować „kuchenkę mikrofalową” lub „farelkę”"...


__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2012, 19:41   #93
magicl
 
magicl's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Kerry :-)) Ireland
Posty: 487
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61.000
magicl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 22 godz 19 min 21 s
Domyślnie

Wyglada mi to na rozwiazanie typu- ''prad raz bedzie a dwa razy nie''
magicl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2012, 20:32   #94
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 2 godz 33 min 28 s
Domyślnie

Może coś tam podziała, -do pierwszego deszczu i błota... Wątpię aby w takich warunkach
/miejscu pożyło to długo.
motoMAUROxrv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2012, 22:08   #95
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 21 godz 38 min 32 s
Domyślnie

Patrząc na te modyfikacje przypomniał mi się pewien obraz. Ps. Szacunek za ambicje
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2012, 22:10   #96
visuz


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Kraków
Posty: 140
Motocykl: AT+TA
visuz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 41 min 5 s
Domyślnie

Że niby to ma trzeć o oponę jak dynamo w rowerze? Ciekawe o ile spalanie wzrośnie przy zwiększonych oporach toczenia.
visuz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.11.2012, 09:01   #97
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Spoko, spoko panowie! Ja myślę że jest to bardzo ciekawy pomysł, i wg moich szybkich obliczeń można uzyskać odpowiednie obroty. Jest jednak sporo niewiadomych, drobiazgów które spowodują kiepskie działanie urządzenia. Może to być piasek i błoto wycierające nie oponę ale ryflowany walec, ślizganie się na mokrym obciążonego altka, drgania i podskoki tegoż urządzenia i wiele innych. Tak czy owak z zapartym tchem śledzę tem wątek, bo facet ma ciekawe pomysły, ale mało inżynierskiego doświadczenia. No ale wszystko przed nim. Podstawa to się ciepło ubrać - skór ma dostatek
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2012, 21:29   #98
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

...63km przebiegu!

"...A wracając do testu alternatora. Ładuje ale tylko przy większych prędkościach. Akumulator jest raczej za mały bo wcale nie magazynuje prądu. Gdy jadę wolniej po prostu jest zimno. Ciuchy nic nie grzeją, lub grzeją tak mało że tego nie zauważam.
Oględziny alternatora wykazują bardzo dziwna sprawę. Metalowe koło, które toczy się po oponie jest starte na głębokość ok. 1 mm. Cała grubość rury wynosiła 3 mm więc zniknęło 30 % metalu. Pojęcia nie mam jak to się stało. Obawiałem się że metal zniszczy oponę, ale żeby odwrotnie to już prawdziwa zagadka i to po przejechaniu zaledwie 63 kilometrów. Co to za dziwna stal z której wykonano rolkę?
Powiem szczerze że rączki mi opadły..."




...no i ostatnie dni

"...Spotkałem w końcu motocyklistę w Mongolii.
Co prawda nie jechał na motocyklu ale w domu posiada i to kilka.
Opowiedział mi, że w młodzieńczych latach jeździł na Junaku i dobrze znak naszego starego poczciwego M10 z lat sześćdziesiątych.
Mało tego. W ubiegłym roku jak jechał gdzieś tam przez step to widział jurtę przed którą stały dwa Junaczki. Jeden solówkę a drugi towarowy z dwoma kołami z tyłu. Chyba chodziło mu o B20.
Od kiedy to usłyszałem to nie mogę spać. Chyba jutro pojadę we wskazane miejsce poszukać jurty na otwartym stepie i dwóch Junaków zaparkowanych przed drzwiami.
Szanse że ją znade są znikome, bo Mongołowie swobodnie przenoszą swoje jurty z miejsca na miejsce w dodatku namiary są dość enigmatycznie. Mam dojechać do miasta X i skręcić w lewo. Nie wiadomo tylko czy przed miastem, czy w mieście czy za miastem. Nie wiadomo też jak daleko mam wjeżdżać w step jak już skręcę w lewo. Ale cóż wiele nie ryzykuję to tylko dzień drogi stąd..."


"...Dziś w planach było poszukać Junaka gdzieś na otwartym stepie oraz przetestować czy drugi alternator ładowanie tak jak trzeba.
Temperatura nie rozpieszczała od – 22 do – 24 stopni. Potwornie wymarzłem. Namiary na Junaka były bardzo enigmatycznie, ale jedna rzecz był dość jasna. Trzeba było dojechać do miasta „X” a później będzie trudniej. Miasto jest na mapie więc powinno być łatwo. No więc jadę i jadę, krajobrazy bajkowo śliczne za to droga koszmarna. Przez większość czasu jadę na 1 i 2 biegu, ogromne dziury, zamknięte mosty trzeba przejeżdżać przez koryta rzek, po prostu koszmar. Więc jadę i jadę a miasta jak nie było tak nie ma. Pytam wszystkich po drodze ale miejscowi twierdzą że tu takiego miasta nie ma. Nie przekonuje ich fakt że na mapie jest. Oni o takim mieście nie słyszeli. Dzwonie więc do człowieka od którego mam informacje o Junaku a On na to że miejscowi mogą używać innej nazwy na określenie tego miasta niż my to mamy na mapie i stąd te niejasności. Powłóczyłem się gdzieś do 17.00 i postanowiłem wracać. Na prowincji jest 100% bariera językowa, Nie udało mi się znaleźć nikogo kto by mówił po angielsku lub rosyjsku..."


"...Jest potwornie zimno a alternator ładuje tylko przy prędkościach powyżej 30-40 km/h. Droga jest tak fatalna że praktycznie nigdy przez cały dzień nie osiągnąłem takiej prędkości, więc marzłem na potęgę.
Powrót do Ułan Bator jest jeszcze gorszy niż jazda w stronę prowincji. Szyba w kasku kompletnie mi zamarzła. Po zmroku kierowcy z przeciwka świecą światłami długimi i widzę wielkie nic. Biała od lodu szyba kasku podświetlona długimi światłami taje taki efekt jakby mi ktoś zapalił jażyniówke 10 cm od twarzy. Jadę 10-15 km/h i wielokrotnie całkowicie się zatrzymuje by nie zjechać z drogi lub nie wjechać na przeciwny pas ruchu. Podnoszenie szyby przy takim mrozie jest czasami jedynym wyjściem, ale wtedy jest jeszcze dużo zimniej. Więc szybę zamykam i jadę na ślepo. Do – 20 stopni jeszcze sobie jakoś radzę, ale poniżej to już zaczyna być bardzo nieciekawie. Jest potworni zimno. Palce drętwieją i aż szczypią. Jak temperatura spadnie poniżej - 30 to chyba nie dam rady dalej jechać. Zostawię motocykl i wrócę tu wiosną. Już teraz ledwo wyrabiam.
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --

Ostatnio edytowane przez JARU : 03.02.2013 o 21:49 Powód: pisanie dwóch postów jeden za drugim
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2012, 21:55   #99
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

No tak jak myślałem, wyrobił się walec. Chłop ma generalnie przesrane, bo tam mało miejsc do ogrzania jest. Do -20 można jechać, pod warunkiem że się co jakiś czas staje i grzeje dupę. Do tego trzeba ciepło i tłusto jeść i myśleć! To że jeździ w nocy to nie jest mądre, bo go coś rozjedzie w końcu, albo urwie koło, straci przytomność i zamarznie. Zahacza niebezpiecznie o ekstremum. Życzę mu szczęścia, bo go właśnie zaczął potrzebować.
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.11.2012, 21:56   #100
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Tak "to" dzisiaj wygląda:

__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wycieczka dookola jeziora Turawskiego. igi Polska 18 04.12.2012 15:53
Dookola swiata na tenerach... sambor1965 Inne tematy 30 14.05.2009 08:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.