Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.01.2020, 05:51   #11
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał flisak Zobacz post
A co w takim przypadku z wriemiennym wwozem?
Oddajesz na granicy Kirgijsko-Tadżyckiej. Jak wracasz z Tadżykistanu to wystawiają Ci nowy.
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2020, 09:06   #12
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,740
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 4 godz 18 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał qterhund Zobacz post
Emek Ty widzę jesteś mocno obeznany w tym kierunku, czy możesz się szerzej wypowiedzieć. Czy jest możliwe nawiązać realny kontakt będąc tu z kimś kto się tym zajmie, czy raczej tylko rozmowy na miejscu.
Nie jestem jakoś wyjątkowo obeznany ale sam kiedyś to planowałem a teraz miałem okazję porozmawiać z kolesiem , który sie opiekuje motocyklem pozostawionym w KRG. Sprawa jest dość prosta. Dostarczasz moto (transport, na kołach) do KRG. Masz wriemiennyj wwoz, który jest z reguły na rok. Jak moto zostaje dłużej to go prolongujesz (lokales ci to ogarnie). Gość który trzyma moto w KRG płaci "opiekunowi" za garażowanie i nadzór nad sprawnością motocykla ok 200$ rocznie. Odpaliłem ten motocykl, żeby zweryfikować czy zadbany i gotowy do jazdy. Taki był mniej więcej bo odpalił od strzała i pracował ładnie. Chłopaki coś tam miały przy nim grzebać bo gość zostawił po wyprawie z jakimiś drobnymi mankamentami.
Opcja B to kupić motocykl w KRG bo rynek motocykli w takim Biszkeku wcale nie jest mały. Opiera się głównie na imporcie z Japonii jak również wielu motocyklistów sprzedaje motocykle Kirgizom a oni jeżdżą sami lub wynajmują je turystom. Od naszej ekipy chcieli kupić 2 motocykle ale ceny im nie pasowały. Oglądaczy było sporo w tym co najmniej jeden dla którego jest to biznes (kupuje i wynajmuje turystom).
Nie wiem czy to ma sens płacić kasę i trzymac tam swój motocykl bo za przedłużenie ww z pewnością trzeba zapłacić. Za wynajem moto stawki są wysokie (ok 80$ za dzień płacił chłopak, z ktrym byłem). Wychodzi koło 4 tysi za 2 tygodnie. Sam transport moto do KRG będzie kosztował podobnie.
W każdym razie da się to ogarnąć i nie jest to fizyka kwantowa, raczej sprawa do dogadania z tubylcem.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2020, 23:50   #13
maciekrom


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Łódź
Posty: 269
Motocykl: CRF 1100 DCT
Przebieg: 42000
maciekrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 6 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Myślę, że wystarczy napisać do hotelu Salut w Biszkeku, mają parking dla moto.
maciekrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2020, 00:32   #14
qterhund


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: skierniewice
Posty: 16
Motocykl: nie mam AT jeszcze
qterhund jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 20 min 23 s
Domyślnie

dzięki za wszystkie wpisy. Na pewno to bardzo mi pomoże w wyborze formy garażowania. Zastanawiam się czy jakby to ktoś ogarnął na poważnie, czy nie znalazłby na tyle chętnych, nie tylko z Polski ale i z Europy aby stał się to nie lada dochodowy interes. W sumie to sporo chętnych tam jeździ i chciałoby na pewno powrócić za rok. nie mówię, że by jeździli 10 lat z rzędu ale 2 lub 3. Choć może się mylę, nie znam na tyle tego rynku
qterhund jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2020, 07:29   #15
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,740
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 4 godz 18 min 23 s
Domyślnie

Ludzie wolą jeździć niz stacjonowac w jednym miejscu. Dla zachodu 1500 Jurków za transport to grosze. Po co mają zostawiać tam motocykl jak można za rok pojechać w inne miejsce. KRG jest super ale się zmienia. Ja już tam więcej nie pojadę choć z pewnością więcej nie widziałem niż widziałem. Życie za krótkie jest aby co roku walić w Pamir. Takie moje zdanie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przegląd motocykla za granicą Nalewa Inne tematy 26 14.02.2021 11:45
Pamir, maj, pogoda - jak to się łączy? (Pamir, Wakhan, Kirgistan, Tadżykistan) Hall Przygotowania do wyjazdów 17 28.02.2019 19:47
Pamir 4x4 gus Umawianie i propozycje wyjazdów 4 19.06.2017 14:46
Sprzedaż motocykla za granicą, a kontuacja podróży wilq.bb Kwestie różne, ale podróżne. 3 26.01.2016 16:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.