Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 17.01.2020, 01:11   #1
dżony
 
dżony's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Złotów
Posty: 416
Motocykl: DR 650 SE
dżony jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 16 godz 15 min 24 s
Domyślnie Remont DR 650 SE - robić czy nie

Osioł mój kochany jak co zimę dostaje bieżący serwis, wymieniane wszystko co się da aby bez zmartwień rąbnąć trasę 10 czy 15tys km.

W sumie to wyolbrzymiam, co roku zmieniam tylko łożyska w kołach, smaruję kiwaczki i robię zawieszenie a ten ciągle jedzie i nic się nie psuje. Jak bumerang jednak wraca w moich przemyśleniach temat silnika - otwierać czy nie. Nie raz już na zlotach czy innych wieczornych rozmowach przewijał się ten temat i jedno utkwiło mi w pamięci "o nicasil trzeba dbać, częściej wymieniać tłok czy chociaż pierścienie"...

a u mnie przejechane będzie już z 70 000 km, odpala od strzała, oleju nie bierze ani grama, nie klekota, nie dzwoni, nie puka, reakcja na gaz znakomita ale na koło nie idzie - bo nie umiem więc nie winię go za to.

Mierzyłem dziś kompresję:



Trochę mało, ale to na zimnym a w instrukcji jak byk stoi sprawdzać na ciepłym





No i mierzę a tu zonk, więcej niż ma być - i co w takiej sytuacji robić?



Będę i tak zmieniał łańcuszek nierządu bo po napinaczu widać, że jest już przy końcu. Przy jednej robocie mógłbym zdjąć głowicę, popatrzeć, pomierzyć, cylinder pewnie też tylko nurtuje mnie pytanie po co. Na siłę roboty sobie nie szukam i kosztów też generować nie ma po co.

Ale jednak ciągle z tyłu głowy przewija się pytanie - "a jak coś jebnie daleko od domu przez zaniedbanie?"
dżony jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dupa boli - co robić? Borkow Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 150 29.06.2022 14:12
..co robic w Portugalii? yeuop Trochę dalej 43 26.10.2017 15:07
Robić nie robić Damper RD03 rob Rama, zawieszenia, napęd 11 05.08.2011 01:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.