Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.01.2012, 00:50   #1
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie Pytanie do osób znających film: " Long way round"

Zastanawia mnie poważnie jedna kwestia, a druga znacznie mniej...

1. Claudio, operator kamery, traci BMW by przesiąść się na czerwoną strzałę leciwej produkcji. W odcinku 5 jest ona jeszcze reperowana na stepie Mongolii, następnie zostaje okradziony, a w 6 jego motocykl jest widoczny na biwaku oraz podczas ładowania na ciężarówkę (przekraczanie rzek). Tyle, że teraz to już BMW Skąd on się wziął? Orientuje się ktoś?

2. Nie wiem czy zauważyliście, ale... W odcinku 6 Claudio ma problem ze znalezieniem miejsca do spania. Bierze się on stąd, że go okadzono (odcinek 5). Pokazuje on z zewnątrz domek mówiąc "My own willa", a potem jest ujęcie w środku układa się do snu. Przewijając na podglądzie zobaczymy, że następnego dnia mają problem z przekroczeniem rzeki, udaje się to (na ciężarówce) i znów idą spać (zapewne kawał drogi dalej). Tym razem - razem w jednym domku. Jeden z pokoi (z TV) jest dokładnie ten sam co dzień wcześniej, po drugiej stronie rzeki, którą nie można przekroczyć bez ciężarówki... Jak oni tam wrócili, by potem znów wrócić by jechać dalej?

Możecie jakoś pomóc zaspokoić moją ciekawość? Może oni coś gdzieś napisali, opowiedzieli etc.

Obie sprawy widać w pierwszych 20 minutach szóstego odcinka.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2012, 00:57   #2
leff


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Poznań i okolice
Posty: 42
Motocykl: nie mam AT jeszcze
leff jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 8 godz 37 min 0
Domyślnie

Wyprawy za pieniądze sponsorów, rządzą się prawem sponsorów: żeby było ładnie.
leff jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2012, 01:50   #3
wilczyca
 
wilczyca's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,343
wilczyca jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 22 godz 33 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
1. Claudio, operator kamery, traci BMW by przesiąść się na czerwoną strzałę leciwej produkcji. W odcinku 5 jest ona jeszcze reperowana na stepie Mongolii, następnie zostaje okradziony, a w 6 jego motocykl jest widoczny na biwaku oraz podczas ładowania na ciężarówkę (przekraczanie rzek). Tyle, że teraz to już BMW Skąd on się wziął? Orientuje się ktoś?
Hm... To było jakoś tak: BMW Claudia miało awarię hamulców, więc odesłali je do serwisu do Ułan Bator [ktoś im załatwił transport moto]. Kupili nowego Czerwonego Diabła, który nawalał po drodze, ale dawał się naprawiać. Kiedy oni walczyli z przekraczaniem rzek, BMW zostało naprawione, a oni dotarli do Ułan Bator, które było na ich trasie i odebrali maszynę. Czerwoną strzałę wspaniałomyślnie podarowali. Okradli Claudia tylko z pomniejszych klamotów.

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
2. Nie wiem czy zauważyliście, ale... W odcinku 6 Claudio ma problem ze znalezieniem miejsca do spania. Bierze się on stąd, że go okadzono (odcinek 5). Pokazuje on z zewnątrz domek mówiąc "My own willa", a potem jest ujęcie w środku układa się do snu. Przewijając na podglądzie zobaczymy, że następnego dnia mają problem z przekroczeniem rzeki, udaje się to (na ciężarówce) i znów idą spać (zapewne kawał drogi dalej). Tym razem - razem w jednym domku. Jeden z pokoi (z TV) jest dokładnie ten sam co dzień wcześniej, po drugiej stronie rzeki, którą nie można przekroczyć bez ciężarówki... Jak oni tam wrócili, by potem znów wrócić by jechać dalej?
Rzekę dało się przejść przez mostek, ale nie dało się po nim przejechać. Dlatego moto czekały, a oni zwiedzali okolicę. Niestety moja pamięć jest krótka, ale chyba Claudio spał w chatce zanim przetransportowali maszyny [wtedy Ewan i Charley pilnowali sprzętu śpiąc obok motocykli] i drugiego dnia, po przeprawie, nocowali tam znowu, już w komplecie...

Nie oglądałam, ale za to czytałam książkę
wilczyca jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2012, 11:10   #4
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Wiczyca - super, dzięki! O to chodziło. Tak myślałem, że z racji na skróty w montażu mogli coś uszczknąć z logiki.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2012, 17:32   #5
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 53 s
Domyślnie

Wojtuś lektura książki odpowie na wszystkie Twoje pytania- nawet te nie zadane!
Mam "Miętusowy" egzemplarz- myślę, że Robert się nie obrazi jak Ci go pożyczę do przeczytania...

Karola- brawo za pamięć i wnikliwą lekturę
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2012, 17:46   #6
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Może uda mi się zdobyć w Wawie. Jak nie, to w marcu w Wawie?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2012, 12:31   #7
Aras
 
Aras's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Łódź
Posty: 112
Motocykl: RD02
Aras jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 16 godz 58 min 44 s
Domyślnie

Aleś spostrzegawczy Dwa razy oglądałem i nie zauważyłem
Aras jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2012, 21:10   #8
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jakoś tak mam... Widzę błędy w montażu, odwrócenia w kamerach etc. Na cholere mi to? Wolałbym coś bardziej przydatnego
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2012, 21:58   #9
Kefir7
 
Kefir7's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Wałbrzych
Posty: 52
Motocykl: HD FXDL
Kefir7 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 18 godz 49 min 59 s
Domyślnie

Są trzy sposoby jeżeli nie czytałeś książki aby dojśc do wszystkich szczegół:
1. Otworzyć 6-cio pak piwa i oglądądać
2. otwożyć butelczyne i jw.
3 Herbata,paluszki i trzylatka na kolana i tłumaczyć mu z Angielskiego na Nasze odpowiadająć w miedzy czasiena diabelskie pytanie .., a dlaczego?
pozdrawiam
__________________
AFRICA KORPS
Kefir7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2012, 15:41   #10
Pajdor
 
Pajdor's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Gliwice
Posty: 130
Motocykl: RD07
Przebieg: 59000
Pajdor jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 2 godz 51 min 35 s
Domyślnie

kupiłem sobie książke kiedyś - po przeczytaniu jej stwierdzam że cała wycieczka MakGregora to jest nic przy wycieczce np: Iziego z Movistarem na Kamczatke.
W linkowni jest sto wypraw więcej i o wiele bardziej ciekawe niż Round the World np: Elwood, singapure2poland itp.
Pajdor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Film" konkursowy CeloFan Inne tematy 12 15.05.2013 10:10
"Oranżada"dla przyszłego "zdrajcy". MOTOMYSZA Wszystko dla Afrykańczyka 7 29.10.2012 20:21
Wydech firmy "MIG" pytanie... Szycha Uklad paliwowy i wydechowy 21 11.05.2011 18:02
Long Way Round giziu Inne tematy 19 09.06.2008 23:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.