Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.02.2011, 10:54   #1
kotwas


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Włocławek
Posty: 39
Motocykl: TA 600v
kotwas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 55 min 34 s
Domyślnie Lagi nie pasują w półkę

Witam. Mam następujący problem. w ubiegłym sezonie zaliczyłem ślizg. Plastiki połamane kiera skrzywiona. Owiewki pokleiłem kiera, myślę tragedii nie ma, będę jeździł. Wczoraj postanowiłem wymienić olej w lagach. przy wyjmowaniu nie obyło się bez młotka, ale stwierdziłem że tak musi być. Dzisiaj olejem zalałem wkładam lagi a tu problem...nie pasują w górną półkę. są przesunięte obie o jakieś 2 mm. nie mam pojęcia co z tym zrobić. Kupować półkę (którą?) naginać, pukać walić prawdę mówiąc taka półka tania nie jest jężeli macie jakiś sposób byłbym wdzięczny. Widać na zdjęciu to przesunięcie na lewej ladze. Na prawej jest identycznie
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 06022011_006.jpg (560.3 KB, 11 wyświetleń)
kotwas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2011, 11:01   #2
Mecia
stęchły
 
Mecia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zbąszyń
Posty: 444
Motocykl: RD07a
Przebieg: 130000
Mecia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 24 min 24 s
Domyślnie

Nie wiem , czy to dobry pomysł, ale możesz poluzować górną pułkę i jakoś na bank je wsadzisz z tym ,że warto po tym obadać sprawe jak się sprzęt zachowuje , jak to wygląda bo coś jest raczej walnięte.

Lepsza fota by się przydała bo nie widać w którą strone nie pasują.
__________________
Wichura

Ostatnio edytowane przez Mecia : 06.02.2011 o 11:04
Mecia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2011, 11:37   #3
kotwas


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Włocławek
Posty: 39
Motocykl: TA 600v
kotwas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 55 min 34 s
Domyślnie

na zdjeciu widać minimalną przerwę po lewej stronie otworu górnej półki a lagą. Lagi są przesunięte o kilka mm w prawą stronę.
kotwas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2011, 11:43   #4
maher
 
maher's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: sosnowiec
Posty: 347
Motocykl: exc 530,gs500
maher jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 13 godz 8 min 42 s
Domyślnie

Moim zdaniem to przesunięcie jest tak minimalne że jak polużnisz dobrze śruby w pułkach to wejdą bez problemu rękami tyklo wszystko porozkręcaj i poluzuj śrubę tę po środku górnej pułki tę co trzyma sztycę.
maher jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2011, 12:28   #5
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

Ja bym sobie przetłumaczył z Haynesa jak się poprawie skręca z powrotem zawieche. W sumie masz tam 5 elementów które sa poskręcane do kupy razem i muszą być równoległe i prostopadłe względem siebie. Na pewno trzeba to skręcać w określonej kolejności i w określony sposób. Ja bym poluzował wszystko począwszy od łożyska główki ramy i wszystkich śrub w półce górnej i dolnej wsunął lagi delikatnie skręcił śruby na górnej półce potem skręcił oś koła i na końcu śruby półki dolej. Sądze że powinno się wszystko ustawić samoczynnie i potem dokręcić na momenty. Zaczął bym jednak od zaniesienia lag do tokarza żeby je w kłach skręcił i sprawdził czujnikiem czy nie mają bicia.
__________________

Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2011, 13:09   #6
kotwas


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Włocławek
Posty: 39
Motocykl: TA 600v
kotwas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 55 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bonjour Zobacz post
Zaczął bym jednak od zaniesienia lag do tokarza żeby je w kłach skręcił i sprawdził czujnikiem czy nie mają bicia.
W sumie wydaje mi się że gdyby laga miała bicie to tylko jedna. Dziwne że obie się nie mieszczą w otworach wiec myśle że to nie problem lag. Może i macie rację że muszę wszystko poluzować, pierwszy raz wyciagałem lagi i myślałem że łatwiej pójdzie. Zaraz spróbuję poluzować tą główną śrubę od półek
...
ta. odkręć tą śrubę, łatwo powiedzieć (tą główną od łożyska główki ramy). męczyłem się i w końcu musiałem poddać. musze przedłużkę załatwić. Swoją drogą to normalne że ona jest aż tak mocno skręcona?

Ostatnio edytowane przez kotwas : 06.02.2011 o 14:49
kotwas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2011, 16:29   #7
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,329
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 7 min 59 s
Domyślnie

W przypadku krzywych lag luzowanie łożyska , wpychanie ich obydwu jednocześnie( z zamontowanym kołem) w półki a potem regulacja i dokręcanie główki dla mnie jest niewłaściwe.
Jeśli lagi są proste to tak można ale krzywe spowodują krzywe ustawienie półek i późniejsze dociąganie łożyska nie zapewni nam równoległości i właściwego styku bieżni.

Kotwas dlaczego myślisz że tylko jedna może się skrzywić jak dobrze przyłożyłeś to i dwie polecą. Prędzej lagi polecą niż półki ale to wszystko zależy od okoliczności zdarzenia.
Powiem ci że prostowałem przód w pewnej 07 , były jak chińska 8-ka i żadna się nie uszkodziła a tym bardziej półki.
Sprawdź osiowość lag obracając golenią , zobaczysz ile mają bicia.
Możliwe że jak obrócisz je odpowiednio znajdziesz rozstaw posujący w otwory półek.
Aha jeszcze pytanko dlaczego je wpychasz jednocześnie , ja montuję każdą osobno a potem koło i reszta.
Zacznij od sprawdzenia bicia i krzywizny.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2011, 17:19   #8
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Rozkręcić lagi, wyjąć rury, przyłożyć do siebie i pokręcić jedną w lewo drugą w prawo. Jeśli się rozjadą to zapakować (np w rury PCV fi50mm) i wysłać do tecrolu. Szybko wyprostują i odeślą. Wiem bo miałem tak samo u siebie.
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2011, 18:19   #9
kotwas


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Włocławek
Posty: 39
Motocykl: TA 600v
kotwas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 55 min 34 s
Domyślnie

w tym sęk że wydaje mi się że lagi są proste gdyż obie są odchylone w tą samą stronę i o podobną wartość, jeżeli byłyby skręcone, miały bicie po którejś ze stron po ich obrocie zmieniałaby się odległość/miejsce "niedopasowania" nie wiem czy dobrze się wyraziłem i czy mnie rozumiecie, moze rys troche rozjaśni. Naszybciocha robiony bez myszki, poglądowy
dodam że oczywiście nie wkładam ich jednocześnie z zalożonym już kołem. koła jeszcze nie ma. sprawdziłem tylko czy jedna nie pasuje czy obie
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg laga moja.jpg (94.9 KB, 6 wyświetleń)
kotwas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.02.2011, 19:15   #10
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Czyli laga nie chce przejść przez obydwie półki, a na dole nic jej nie ustala ?
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
króćce ssące do 07 - od czego pasują? hans Uklad paliwowy i wydechowy 14 07.04.2019 17:53
Lusterka z 04 do 07-pasuja? betu Wszystko dla Afryki 27 26.02.2013 09:12
Czy gaźniki od 07 pasują do 07a ( i odwrotnie)? kudlacz Silnik, sprzęgło, skrzynia 3 04.01.2009 18:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.