Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.08.2017, 16:35   #181
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

motomax jak zdobędziesz wiedze tajemną jaki jest fabryczny zestaw blaszek shimm i kolejność ich ułożenia do WP48 w kacie LC8 2003 to daj koda na
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2017, 17:13   #182
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

chodzi cio tłumienie dobicia czy odbicia?czy całość... w serwisówce nie ma? pewnie nie hm... zanim tą wiedzę tajemną zdobędę minie kilka latek... na razie kompletuję nardzędzia bez których nie da sie pewnych rzeczy zrobić...

Bicio chętnie podziele sie wiedza jak ja zdobędę... na razie moge ci azotem napompować tylni amor tak profesjonalnie..Niedługo tez i pompa próżniowa będzie więc będzie to można tył profesjonanie zrobić...

Z zawieszeniami to jedna wielka czarna dziura.. o ile podstawową wiedzę wielu posiada to już tajniki zna tylko kilka firm i osób w polsce..

Jest problem z narzędziami,częściami zamiennymi i zdobyciem wiedzy...

Chciałem na szkolenie,ale do Race techa nie polecę,zostaje Andreani w Ita;i bo tam najbliżej... i kilka tys do wydania na tajemną wiedzę...

Na dzień dzisiejszy sam sobie prowadzę eksperymenty z zawiasami i ucze sie jak dziecko w przedszkolu..

Będę miał takie WP niedługo więc mogę shimy pomierzyć...
pozdo
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2017, 19:31   #183
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Chodzi głównie o dobicie. Jak będziesz miał opcję pomiaru to daj znać, będzie jakieś porównanie. Przy okazji zmierzę u siebie. Ogólnie chętnie się wymienię spostrzeżeniami co do tej zawiechy, ale to może nie w tym wątku.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2017, 01:12   #184
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
budowa emulatora jest tak nieskomplikowana, że trudno raczej porównać co lepsze
Cytat:
To fakt, jak wziąłem to do ręki, to uśmiałem się z wydanych ponad 3 stówek, o 6 nie wspominając.
Cytat:
Taki emulator jest bardzo ma budowę bardzo podobną do zaworu sprężarki i generalnie przy niskiej cenie jest to do wykonania dla w miarę obytego w tematach dorabiania części...
Jakoś nie było wcześniej wrzucanych, więc dla rozjaśnienia sprawy, kilka zrzutów o co chodzi z tymi całymi zaworkami:







Pogląd pochodzi z: http://autokult.pl/7196,budowa-i-dzi...ow-dwururowych

A cadowski model to zawór dolny popularnego Citroena, na którym modelowałem niestacjonarny przepływ cieczy ściśliwej, z uwzględnieniem silnego sprzężenia mechanicznego, zjawisk kontaktowych i zmiennych
w czasie warunków brzegowych.

Nie chcę tutaj szerzyć zbytniego defetyzmu, ale po styczności z BWI, co robi zawiechy między innymi dla Ferrari czy Audi mogę powiedzieć, że odwzorowanie tego typu 'prostego urządzonka' poprzez jego pomierzenie i wytoczenie...to trochę bardziej skomplikowana sprawa niż mi się wydaje, że zakładacie.

Nie mówimy tutaj o dokładnościach rzędu setnych milimetra, a bardziej o wykończeniu powierzchni czy poziomu chropowatości na ścianach kanałów przepływowych.

Czy jakoś tam pomierzony i jakoś tam wytoczony będzie działać? Jasne. Pewnie nawet lepiej niż super-hiper japońska rurka z dziurkami, która jest w oryginale w trampkach i afrykach...ale wato pamiętać, że wchodzi sporo możliwych problemów, takich jak np. gwałtowne pienienie oleju przy określonej częstotliwości odpowiedzi.

Bez zrobienia porządnych stacjonarnych prób, na specjalnie do tego przygotowanych uprzędzeniach, przy różnej temperaturze, charakterze wymuszenia, skali obciążenia, starości i jakości oleju (...) to sobie można wróżyć i mówić, że zawiecha nagle z gumy, robi jak u KAT'a, ale np. po 50km albo 100km, olej może być tak spieniony, że całość będzie zagrożeniem dla zdrowia.

Nie chodzi mi o to, że się nie da. Albo, że nie wyjdzie, skoro komuś już wyszło i jest zadowolon. Tylko tyle, że jest to trochę bardziej skomplikowane niż, że coś-tam się pomierzy suwmiarką, i coś się z czegoś wytoczy, doda shimy, dobierze orifice, zaleje olejem z 'dobrym' cst (bo to w końcu najważniejsze) i hiper mega.
__________________
Marcin vel "Gruby" aka "Maurosso"

Ostatnio edytowane przez Maurosso : 31.08.2017 o 01:19
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2017, 01:48   #185
spider2you
 
spider2you's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Krasne koło Rzeszowa
Posty: 883
Motocykl: RD04
Przebieg: 99 999
spider2you jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 23 godz 33 min 29 s
Domyślnie

Maurosso pozamiatał temat "domowych" emulatorów.
__________________
Chory na off-road - Discovery I
Africa Twin RD04
spider2you jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2017, 03:56   #186
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

Hmm...nie chcę niczego zamiatać. Ani mówić, że się nie da, bo nawet na księżycu da się wylądować.

Chcę tylko zwrócić uwagę, że nie jest to aż takie proste, jak jest to w tym topicu zaczyna być kreślone.

Nawet pomimo tego, że te "emulatory", są dużo prostsze od kartridżów z prawdziwego zdarzenia (rys. poniżej który był postowany wcześniej), to wciąż jest to trochę cięższy temat niż: "ja Ci wyślę, ty pomierzysz, on wytoczy".



Owszem, można to gryźć na miliony części w stylu:
-"przecie to nie będzie pracowało w warunkach sportowych"
-"i tak będzie lepiej niż sam damping rod"
-"jak się zrobi, to wrzucę w lagę i napiszę w tym topicu jak się zawias zachowuje po przejechaniu moją RD07, 10 kilometrów i jednego proga hamującego i wtedy będziemy mieć definitywną odpowiedź czy warto wydawać 300 zetów na oryginał, czy lepiej forumowy zamiennik za kratę browara"

Żeby nie było, jeszcze raz powiem: da się...tylko z głową. Zawiasy olejowe to poza toczeniem i suwmiarkowaniem, głownie mechanika płynów...a ta jest mocno pokurwiona i generalnie nie prosta. Równania Naviera-Stokesa wciąż są nierozwiązanym problemem milenijnym, za który płacą milion baksów, więc proszę mi podchodzić z szacunkiem do przepływów. Szczególnie, jeżeli chcemy mieć wpływ na jego charakter.

----
Cytat:
co do olejów to jest jeszcze coś takiego jak lepkość kinematyczna określana skrótem cst i to jest najważniejsze...

po polsku .. 2 oleje 5w i 7,5w bedą mieć ten parametr taki sam więc de facto są to te same oleje w określonej temperaturze
I coby sprostować i nie robić sobie na wzajem mętliku w głowie:
Lepkość kinematyczną oznacza się skrótem:
natomiast cst to setna część jednostki tej własności w układzie jednostek CGS. "cst" to centy-stokes, jak centy-metr.

1 stokes, to w układzie SI=1 cm^2/s.
tak więc 1 cst = 1 mm^2/s.

I tak, parametr ten jest cholernie ważny przy doborze oleju do czegokolwiek, ale są też inne. Równie ważne.

I tak, faktycznie z uwagi na dość spore luzy w specyfikacje SAE 300J, olej 5W jednej firmy, może mieć taką samą lepkość kinematyczną jak olej 7.5W innej firmy. Tutaj ciekawa tabela, która fajnie agreguje te dane właśnie w ujęciu olejów do amortyzatorów: https://transmoto.com.au/comparative-oil-weights-table/
Warto pamiętać, że ma już 7 lat trzeba sprawdzić dwa razy jeszcze ze stroną producenta, jakby się chciało mieszać oleje dwóch różnych firm.
__________________
Marcin vel "Gruby" aka "Maurosso"

Ostatnio edytowane przez Maurosso : 31.08.2017 o 04:16
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2017, 04:23   #187
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 20 s
Domyślnie

Pięknie napisane ja wyślę on pomierzy ty wytoczysz dobre
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2017, 05:53   #188
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 8 min 6 s
Domyślnie

Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie, ja z synowcem na czele, i? jakoś to będzie!!!
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2017, 11:51   #189
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

maurosso nic dodać nic ująć... mechanika płynów temat mi obcy na razie...i pewnie na dłuzej

Do czego dążę,idąc chińską myślą techniczna najlepiej bazować na gotowych rozwiązaniach typu Race Tech.. Na pewno nie jest to proste..ale CNC działa cuda,shimy idzie dobrać a spreżyny z odpowiednią twardością zrobią nawet na podkarpaciu..

Chce to wrzucic do dominatora,zrobię zobaczymy co z tego wyjdzie...

Udało mi sie zawias w XR 400 doprowadzić do tego że w końcu zaczą pochłaniac duże nierówności przy dużych prędkościach co wcześniej mimo niezliczonych regulacji i kombinacji niestety sie nie udawało...

pomogła zmiana zaworu tłumienia dobicia i olej o lekko podwyższonym cst Ohlinsa.. teraz zawias pracuje wybornie i nic mu nie straszne mimo że to starej generacji Showa 43

Nie moja to zasługa bo spec od zawiasu skasował 500zł za zaworki ale było warto...teraz sam takie cuda robie bo mam kilka identycznych zawiasów...

co do produkcji emulatorów..przy małym insytucie badawczym da sie.. ale lepiej przerabiać gotowe rozwiązania...

Co do pienienia sie oleju.. są oleje które pienią siejuz przy wlewaniu do menzurki a so i takie co bąbelka nie puszczaja...

Maurosso zapraszam na kawkę w wolnej chwili,może troszkę naświetlił byś temat tych płynów i przepływów o ile to nie tajemnica serwisowa jak u niektórych..

Tu fotka cuda za 500zł to z prawej z lewej oryginał z starszej wersji
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_0515.jpg (296.2 KB, 18 wyświetleń)
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/

Ostatnio edytowane przez motomax : 31.08.2017 o 12:04
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2017, 12:40   #190
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

Zawał jak zwał... Nie znam na tyle technicznego języka ale wielu mówi że to Lepkość Kinematyczna przy danej temperaturze..

Jest to podawane na olejach Ohlinsa jako cSt
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_0638.jpg (831.9 KB, 18 wyświetleń)
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Emulator Race Tech do zawieszenia sonda - kto zainteresowany. szparag Rama, zawieszenia, napęd 60 17.01.2015 21:25
Osłona lampy Trail Tech 8" Race Light banditos Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 8 12.11.2014 23:02
Africa Race Stachu Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 15.11.2009 19:42
Africa Race czosnek Inne tematy 4 08.01.2009 10:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.